Докази поліція ховає в кімнаті без вікон. А як повертає людям крадене? (ІНФОГРАФІКА)

  • Туди має доступ тільки один співробітник, призначений генералом. Лише він розбирається, де стоїть цінне, лежить небезпечне та що пора спалити як непотріб.
  • Мова про кімнату зберігання речових доказів на Пирогова, 4 і про чоловіка, який три роки відповідає головою за все, що в ній знаходиться. 
  • Журналіст RIA дізналася, як охороняють потаємну поліцейську кімнату, що там складають, а які цінності ховають в банківському депозитарії.  
  • Весь шлях речових доказів, від вилучення до повернення власнику, подивіться в інфографіці.
Докази поліція ховає в кімнаті без вікон. А як  повертає людям крадене? (ІНФОГРАФІКА)

Награбоване, викрадене чи вилучене в якомусь іншому криміналі. Усі ті речі, які зібрала поліція, як докази злочинів, складають в кімнаті зберігання речових доказів. Така є в кожному підрозділи. Редакція спробувала заглянула в ту, що на Пирогова, 4. Вона без вікон. У підвалі. Й туди без спецдоступу не пускають.  

Як розповів RIA перший заступник керівника Вінницького міського відділу поліції, начальник слідства Максим Рижов, у кімнату зберігання речових доказів ніхто не має права зайти, крім одного співробітника. Відповідального призначають раз на рік, наказом начальника головного управління Нацполіції. Цей поліцейський зобов’язаний забезпечувати збереженість речей в кімнаті, утримувати її в належному стані, систематизувати масу доказів по роках і типу. Телевізор до телевізора, велосипед до велосипеда, комп’ютер до комп’ютера.

Речдоки за три роки

— У мене тут зберігаються речдоки за три останні роки, — каже головний по речовим доказам на Пирогова, 4 Михайло Пшук. — Звісно, я знаю, що де знаходиться. У сейфі зброя і наркотики. Усе інше на полицях складене. У окремому ящику ті речові докази, які за рішеннями судів треба знищити. Ми їх спалимо комісійно в котельні тут, через дорогу. Вона приватна, не платимо за це, маємо домовленість…   

Відео дня

Саму кімнату зберігання відповідальний не показав, бо заборонено. Продемонстрував тільки, що вона на сигналізації, виведеній на пульт поліції охорони і своєї чергової частини. Також кімната без вікон обладнана протипожежкою, вентиляцією і опалюється. Чи бувало, що викликали вночі по тривозі відповідального за речові докази?   

— Так, було, але через технічні збої, нічого такого, — говорить Михайло.

Він на цьому місці третій рік. Приймає нові речдоки від слідчих, веде документацію, за потреби возить пакунки на суди, а після остаточних рішень — повертає крадене людям. Тобто видає ті речі, які у вироках присудили повернути власникам.

Чого немає в кімнаті?

— Коли відповідальний отримує від слідчого речовий доказ, то записує його в журнал обліку, який веде за кожний рік окремо, — розповідає Максим Рижов. – Після цього складає квитанцію про отримання речового доказу і віддає взамін слідчому. Ця квитанція з номером вшивається в кримінальне провадження. При перечитуванні матеріалів, прокурор, потерпіла сторона, всі бачать, що річ вилучили і куди вона поділася.

Які ж речі зараз є в кімнаті зберігання речдоків на Пирогова? Які завгодно, крім продуктів (такі не зберігаються), грошей, коштовностей і цінних паперів.

Гроші, золото, коштовне каміння та цінні папери поліція не тримає в своєму приміщенні. Вінницький міський відділ ховає особливо цінні речові докази в депозитарії «Укргазбанку».

Бувають винятки

Які речдоки можуть на час розслідування залишити власнику на відповідальне зберігання? Як сказав Максим Рижов, усі речові докази мають пройти через арешт і кімнату зберігання, але інколи слідчі роблять винятки.

— Гроші можуть людині тільки віддати, якщо немає сумніву, кому вони належать, — говорить головний слідчий міста. – Ну, вкрали в людини 10 тисяч, а ці гроші вона складала на лікарню. Перефотографуємо, опишемо при понятих і віддамо людині, бо вони їй зараз треба, а не через рік. І слухання можуть роками тривати.

Долю вилучених речових доказів прописують у вироку обов’язковим пунктом. Рішення судів приходить в канцелярію поліції, а потім розписуються на виконання відповідальному за кімнату зберігання речових доказів. Михайло Пшук має зателефонувати людині, якій повертається її річ.

— Так буває, що люди приходять раніше, ніж нам надходять судові ухвали, — каже Максим Рижов. – Тоді людині треба написати заяву, що є така-то ухвала. Ми її перевіримо в Єдиному реєстрі судових рішень і, якщо вона дійсна, віддамо речові докази.

Він не згадав жодного випадку, аби вінничани скаржилися на те, що якась цінна річ зіпсувался в кімнаті зберігання доказів. А чи трапляється так, що люди не хочуть забирати свої речі з кімнати зберігання? У поліції кажуть, що переконують прийти і забрати, бо не повернення речей – це невиконання рішення суду.


 

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up