До редакції звернувся лікар швидкої допомоги, який розповів про неготовність міських лікарень приймати пацієнтів з COVID-19. Медик, який попросив не вказувати його імені, говорить, що медичні працівники наражаються на небезпеку, бо змушені виїжджати на виклики без відповідного захисту.
— На всю станцію закупили два захисних костюми, — каже лікар. — Ці костюми зовсім не відповідають нормам. Вони швидше схожі на будівельні, ніж на ті, що захищають від коронавіруса.
Медпрацівник розповідає, що його керівництво спромоглося лише на те, щоб роздати рекомендації всім працівникам.
— Костюми мають бути з захисним шоломом, який зроблений з скла, але такого у нас близько немає, — продовжує медик. — На нашій станції навіть респіраторів немає та окулярів для захисту. Дезінфікуючі засоби для рук нам привезли, але також у невеликих кількостях. Нам страшно їхати до пацієнтів, у яких підозра на коронавірус, бо ми зовсім не захищені. Але ми вимушені виїжджати до хворих у цих ненадійних костюмах та звичайних масках.
Поза тим, лікар говорить, що про жодну доплату медикам, які працюють з людьми, які мають підозру на коронавірус, не йдеться. Він переконаний, що нікому доплачувати не будуть.
Впродовж двох днів ми намагались зв’язатися з головним лікарем Вінницької станції екстреної медичної допомоги, де працює медик, який до нас зателефонував, Дмитром Білоусом. Проте у приймальні нам щоразу казали, що «головний лікар на нараді.»
Ми також зателефонували до головного лікаря «Вінницького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Анатолія Пірникози. Він назвав це чутками.
— На сьогоднішній день у Вінницькій області є 70 багаторазових костюмів, які обробляються відповідними дезінфікуючими засобами. Ними ми можемо екіпірувати 22 бригади, — розповів Анатолій Пірникоза. — Ще є 77 одноразових костюмів. Запевняю, вони відповідають всім нормам та стандартам.
Також головний лікар сказав, що всі станції швидкої допомоги забезпечені настільки дезінфікуючими засобами, що «вистачить обробити всю Вінницю, а не лише швидкі допомоги».
Читайте також:
«Це не лікарняні». Як покарають медика, який продавав «з-під поли» маски
Голосове повідомлення з Італії: «Біля деяких пацієнтів лікарі пишуть — не реанімовувати»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер