Зелені мітки. Чому в парку «Хімік» збираються зрізати кілька десятків дерев?

Зелені мітки.  Чому в парку «Хімік» збираються зрізати кілька десятків дерев?
  • У Вінниці частину дерев у парку «Хімік» помітили зеленою фарбою, щоб найближчим часом зрізати їх. Натомість, обіцяють, посадити вдвічі більше молодих. 
  • У листопаді, додамо, має розпочатися реконструкція парку «Хімік» з облаштування освітлення.  

Власну стратегію розбудови парк «Хімік» має, нагадаємо, ще з весни 2019-го. Тоді команда КП «Інститут розвитку міст» організувала серію обговорень з мешканцями міста про те, як саме вінничани хочуть перетворити парк. Як рік тому показали у концепції парку, територію останнього, площею 2,27 гектара, поділять на три зони: «реакція» для взаємодії з сусідами, близькими чи іншими людьми, «розчинення» для спокійного відпочинку серед природи, «вибух» для занять спортом. Пряма алея крізь парк стане хвилястою, для приємних прогулянок. Зруйнований паркан та арка — під реконструкцію. Монтаж нових дитячих та спортивних майданчиків тощо. У парку з’явиться ключова локація з довгою лавкою добросусідства, гральними майданчиками та театральною сценою та багато іншого.

Підрядника реконструкції знайшли ще влітку 2020-го, але роботи досі не почалися. Тендер на реконструкцію парку виграло приватне підприємство «Рослана», яке виконає роботи по повному оновленню «Хіміка» за 20 мільйонів гривень.

Як писали ще у серпні на сторінці дослідницького урбан-проекту «Хімік», яка висвітлює вивчення громадської думки щодо створення парку, спершу в парку буде проведено демонтаж існуючих елементів благоустрою, земляні роботи та загальнобудівельні роботи, а вже з вересня 2020-го мала б розпочатись більш активна фаза робіт, яка триватиме до листопада. 

Проте, за словами директорки КП «Інститут розвитку міст» Аліни Дяченко, реконструкція лише розпочнеться у листопаді. Першочергово встановлюватимуть ліхтарі в парку. 

Сьогодні, 13 жовтня, на вищезгаданій сторінці урбан-проекту «Хімік» опублікували допис у якому йдеться про те, що у парку визначили 33 аварійних дерева, частина яких найближчим часом буде видалена. Їх помітили зеленою фарбою. 

«Оскільки серед цьогорічних осінніх робіт в парку було заплановано ще й видалення аварійних дерев. Тому, працівники Інститут розвитку міст разом з фахівцями Департаменту комунального господарства і благоустрою та Вінницязеленбуд навідалися до парку Хімік, щоб обстежити стан дерев», — пишуть у дописі дослідницького урбан-проекту «Хімік». 

Як читаємо, про часткове їх видалення мова йде вже з 2018-го року. Більшість хворих дерев — ясени, також є акації та липи. Виконавці реконструкції «Хіміка» зазначають, що частина інших дерев буде підлягати омолоджувальній очистці. 

«Загалом у парку, під час дослідження було зафіксовано 327 дерев, тобто видаляти будуть не більше 10%. Також в проектно-кошторисній документації передбачено посадку 77 нових дерев», — додають у спільноті. 

За словами директорки КП «Інститут розвитку міст», із зрізання аварійних дерев реконструкція парку не розпочнеться, їх будуть видаляти після встановлення освітлення в «Хіміку». 

— Помаркували дерева здебільшого для того, щоб дати можливість мешканцям побачити, що вони справді в аварійному стані, — каже Аліна Дяченко. — Починатись реконструкція буде з встановлення ліхтарів, але при цьому може бути потреба в обрізуванні чи знесенні аварійних дерев. Загалом цих кілька десятків дерев зрізатимуть поетапно. 


Читайте також:

Хто обрізає дерева? На 600-річчя сухі каштани можуть звалитися на авто і людей

Сквер Альтмана має буклет, ліхтарі для «Хіміка» — у 2020 році. Ремонт зон відпочинку у Вінниці

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Фердинанд Томеш
    Дебіли - сухі каштани по Некрасова зріжте,толку буде більше!
  • Катерина
    Ці «спеціалісти» позрізали навіть невеличкі фруктові дерева у дворах: вишні, черешні, сливи, горіх. Тепер двори голі і лисі вже не кажучи про те, що це люди садили для затінку та дітей. Ніякої потреби у такій «чистці» не було. Тепер і парк збираються вирізати. Рідкісні дебіли.
  • Чоловік
    ріжте. там всеодно під тими деревами то колються то бухають то ї.....ться
  • Руслан Зборовский
    Таке життя...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 «На стіні гуртожитку житиме його образ». У Барі відкрили мурал полеглому Герою Вадиму Казьміруку 20:05 У Вінниці зафіксували понад 3400 порушень паркування, які заважають роботі комунальників 19:09 Зірвані плани, дощ і локація в останній момент: як у Хмільнику народжувався новий музичний кліп photo_camera 18:10 На Вінниччині зупинили нетверезого водія, а його автомобіль виявився у розшуку Від читача 10:21 Безпека дітей у кіберпросторі під час літніх канікул 17:33 «У Резерв+ раптом з'явився розшук»: чому у Вінниці мобілізували батька трьох дітей? 16:40 Кузов прошили 300 осколків: як вінничанка організувала показ у Португалії розстріляної швидкої 16:27 Понад 8,8 тисячі вінничан скористалися Центром управління відходами — тепер він працює щодня 16:14 Косплеї і атмосфера, як в анемі! У липні Вінницю чекає яскравий фестиваль Anime&Cosplay Fest photo_camera 15:22 Вінниця розширює мережу дошкілля. Розпочався набір вихованців у ЗДО №41 в мікрорайоні Академічний 15:00 Зростають тарифи «Вінницяоблводоканал»: обласна Рада та Вінницька міська рада готують програму компенсацій для населення (Пресслужба Вінницької обласної ради) 14:52 Воля сильніша за травми: ветерани війни вийдуть в октагон на «Кубку Поділля 2026» у Вінниці 14:18 Як вступити до вишу в 2026 році: покрокова інструкція для вінничан 13:08 Вода подорожчає, але влада готує компенсації. Що відомо про нові тарифи у Вінниці? 12:30 Малювати під час війни: чому проєкт «Кольори відновлення» — це маніфест нашої життєстійкості (соціальна реклама) 12:03 Майже мільйон гривень збитків. Екоінспекція виставила претензію КП «Крижопільводоканал» 11:38 Чорний дим над Тяжиловом: на вулиці Складській горів недіючий автобус photo_camera 11:05 Аварія, що паралізувала об’їзну. Подробиці масової ДТП під Вінницею та стан постраждалих 11:00 Там, де час зупиняється: як мережа «Родинне гніздо» відроджує традиції українського релаксу (Новини компаній) 10:26 Де у Вінниці 19 червня вимкнуть воду та світло. Перелік адрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up