У червні минулого року вінничани почали скаржитися, що вода з крану смердить. Люди помітили запах болота, а у когось було ще гірше — сморід фекалій. Версій про причини цього було багато: від хімічного забруднення річки до цвітіння водоростей.
На сесії Вінницької обласної ради, що відбулась 8 червня, директор “Водоканалу” Олександр Чернятинський розповів, що причиною забруднення можуть бути добрива з полів, які змило дощами. Але використовувати її можна. На цій же сесії Чернятинський випив стакан цієї води, щоб довести, що вона безпечна.
Сьогодні, 22 березня, обласна Рада провела виїзне засідання Координаційної ради на базі «Вінняцяоблводоканалу». Обговорювали тільки одне питання — про стан забезпечення населення області питною водою. Матеріал про це з'явиться скоро у нас на сайті.
А поки пропонуємо пройти голосування про те, що вам найбільше не подобається у воді, яка тече з кранів у Вінниці. Також залишайте коментарі під публікацією — розповідайте у якому мікрорайоні мешкаєте і які проблеми з якістю води у вас є (якщо є).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Про метрологію та метрологічну діяльність
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 30, ст.1008)
{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 124-VIII від 15.01.2015, ВВР, 2015, № 14, ст.96
№ 2119-VIII від 22.06.2017}
(витяг)
Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації
4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.