На сесії облради директора “Водоканалу” напоїли “безпечною” водою з-під крану

На сесії облради директора “Водоканалу” напоїли “безпечною” водою з-під крану
  • Керівник “Водоканалу” на сесії зазначив, що вода з-під крану смердюча, але її можна пити. Депутат тут же підніс йому склянку.
  • Журналісту директор “Водоканалу” розповів, що на екскурсію до його підприємства можна потрапити тільки через дозвіл СБУ
  • Вінничани у соцмережах пишуть: вода смердить болотом

 

Питання про стан води у Вінниці на позачерговій сесії обласної ради було першим з дванадцяти. І саме його обговорювали пів-сесії.

Керівництво “Водоканалу” припустило, що у сморіді води з-під крану винні фермери.

— Ми відслідкували стан Південного Бугу. В Хмільнику стан води нормальний, а от у Калинівці та Вінниці — вже ні. Забруднення трапилось десь на ділянці між Хмільником і Вінницею. Його причиною може бути злив з полів, мінеральні добрива і т.д. Поля часто розорюють до охоронних зон річок, і вода під час дощу потрапляє до річки, забруднюючи її, - розповів Олександр Чернятинський, директор “Вінницяводоканал”.Очільниця лабораторії «Водоканал» Аліна Кравчук зазначила, що воду можна пити, хоч вона і тхне.

Відео дня
— Ми прибрали усі шкідливі речовини з води, окрім запаху. Його ми можемо тільки замаскувати. У нас є варіант зробити гіперхлорування: дати високі дози хлору у воду. Запах зникне, але у кранах у нас буде вода з дуже високим вмістом хлору і всіма побічними продуктами хлорування. Ми відслідковуємо ситуацію з Південним Бугом кожну годину, - сказала вона.

Олексій Фурман зі склянкою води в руках взяв слово, зазначивши:

— Якщо все так, як ви, Олександре Дмитровичу, кажете, то доведіть своїм прикладом: випийте води з крану! - і підніс склянку керівнику прямо до трибуни. Той, не вагаючись, випив.

Напроситися на екскурсію до підприємства “Вінницяводоканал” журналісту RIA/20minut не вдалося.

— У нас — об’єкт підвищеної небезпеки. Тому треба спочатку отримати дозвіл від СБУ. Вже було 2 звернення від ваших колег півроку тому — не дозволили.

У групі "Новини Вінниці vn.20minut.ua" на Фейсбуці люди жаліються на проблеми з водою: вона часто бурого кольору, у багатьох тхне болотом. Так, Анна Соколовська пише:

"Вул. Острозького (р-н Центрального ринку) уже кілька днів вода має явно виражений запах болота! Руки, посуд після миття також із неприємним запахом! За що платимо гроші?"

Нагадаємо, вчора, 7 червня, на робочій нараді із заступником мера Миколою Форманюком, працівники «Водоканалу» розповіли, чому вода  у кранах така смердюча.

— У неділю, 4 червня, у питної води з’явився неприємний запах. Ми одразу посилили контроль за якістю. Так, вода має запах, але вона залишається безпечною для споживання, — коротко зазначив тоді директор обласного «Водоканалу» Олександр Чернятинський. Детальніше про це читайте у матеріалі Валерія Чудновського “Чому вода з -під крану «пахне» морем та фекаліями?”.

 

 

 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Александр Балаганов
    Когда ,при "проклятых  коммунистах" на реке Южный буг в городской черте работало круглосуточно два земснаряда,за сбросы беспощадно штрафовали работающие промпредприятия, то сегодня мы живем по новому
  • Шоколадный заяц
    Что за бред! Дождя уже месяц не было!!! у меня на огороде вон Сахара !!! А при чем поля и удобрения до того, что вода га*ном воняет!!!
  • Житель Вишенки
    а понос у него был потом?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2» 09:18 У полум’ї й диму: Україну атакували 157 дронів, є постраждалі і руйнування 08:16 Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 6 липня 21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up