На Немирівському шосе почали будувати новий завод. Посадовці та інвестори, 12 травня, влаштували презентацію, де розповідали про виробничі потужності, повідомляють на сайті Вінницької міськради.
Компанія HEAD Group є другою потужною корпорацією, яка запустить виробництво у Вінниці. До цього, у 2018 році, компанія UBC Group запустила свій завод, де роблять холодильне обладнання.
Завод австрійської компанії займатиме площу 43 тисячі квадратних метрів. На його будівництво HEAD планує витратити біля 80 мільйонів євро. Після введення в експлуатацію, що очікується в 2023 році, на заводі буде 1000 робочих місць. На перспективу кількість робочих місць може зрости до 1200. Працівники робитимуть спорядження для зимових видів спорту, зокрема, лижі.
— Ми маємо великий досвід у виготовленні зимового спорядження – понад 60 років на ринку. Варто зазначити, що ситуація з пандемією COVID-19 вразила багато підприємств в Європі. Попри проблеми, пов’язані із ковідом, ми не змінили своє прагнення та стратегічні напрямки. Хочу подякувати за підтримку міській владі та всім, хто нам допомагає наразі, — сказав головний операційний директор компанії HEAD Group Геральд Скробанек.
Щоб залучати крупних інвесторів до Вінниці міська влада кілька років тому створила індустріальні парки — особливі зони, де влада надає пільги для підприємств. Зокрема, мінімальний земельний податок, звільнення від мита, звільнення від пайової участі тощо. А ще зобов’язується розбудовувати інфраструктуру.
На презентації старту будівництва мер Вінниці Сергій Моргунов розповів, що в розвиток інфраструктури для індустріальних парків (їх в нас наразі 3) мерія вклала 78 мільйонів гривень.
— В інтересах громади мати на своїй території високотехнологічне виробництво. З нетерпінням очікую, коли з конвеєра вийде спортивне спорядження з написом «Made in Vinnytsia», — зазначив Моргунов.
Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та голова облради В’ячеслав Соколовий підкреслили, що реалізація проекту HEAD покращить інвест клімат та імідж не тільки регіону, але й усієї країни. Та запевнили, що обласне керівництво буде підтримувати усі інституції, які готові будуть інвестувати у розвиток Вінниці та Вінниччини.
В листопаді 2019-го стався скандал: підприємець Ігор Гуменний, який будує австрійцям завод, розказав про величезну ціну за приєднання до електромереж: за підключення заводу потрібно 1,6 мільйона євро. Хоча попередня влада обіцяла ціну в десять разів меншу.
У «Вінницяобленерго» в коментарі журналісту розповідали, що не отримували офіційних звернень від замовника щодо приєднання до електричних мереж від замовників, які взялися будувати завод «Head» у Вінниці.
«Щодо вартості за підключення до потужностей, то вона встановлена і регулюється на законодавчому рівні, а не обленерго», — повідомляли в обленерго.
Щоб інвестор не пішов з Вінниці, мерія підписала угоду з групою компаній KNESS, аби ця компанія, а не обленерго стала оператором розподільчих мереж для трьох індустріальних парків. І безкоштовно підключала підприємства до мереж електропостачання.
Це дозволяє робити закон «Про малі системи розподілу», прийнятий ще в 2017 році. Але його впровадження заблоковане тим, що НКРЕКП досі не ухвалило необхідних нормативних актів, щоб внести зміни в діюче законодавство. Через цей казус проект з будівництва системи енергоінфраструктури, в який KNESS готова вкласти 250 мільйонів гривень, під загрозою.
Про цю проблему Вінницька міська рада повідомила у зверненні до керівництва держави. Відповіді наразі немає.
Читайте також:
У «Forbes Україна» пояснили, чому Вінниця друга серед кращих міст для ведення бізнесу
Португальці збудують у Вінниці завод будматеріалів. Там буде понад 200 робочих місць
На Немирівському шосе збудують завод. На ньому робитимуть харчову добавку
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер