Без протестів і натовпу: перші проводи на новому цвинтарі у Сабарові

Без протестів і натовпу: перші проводи на новому цвинтарі у Сабарові
  • Сабарівське кладовище діє з листопада 2017-го року. Там зробили три сектори на сотні могил, проклали шляхи, освітлення.
  • І в поминальну неділю, 15 квітня, тут пройшли перші проводи. Противників будівництва цвинтаря не було, а місця під могили вже закінчуються.

Сотні вінничан їздили у поминальну неділю провідати своїх померлих родичів. Для перевезення городян влада запустила безкоштовні автобуси, що забирали людей з Будинку офіцерів та «забитими» їхали в Луку-Мелешківську. Автобуси навіть мали свою відокремлену смугу руху на проспекті Коцюбинського.

Окрім того, сьогодні поминки й на новому Сабарівському кладовищі, яке знаходиться навпроти вулиці Вишневої та неподалік від очисних споруд «Водоканалу». Журналісти побували там та дізналися як тривали перші проводи на цьому цвинтарі.

Відео дня

Спокійно і без живих квітів

Шляхи до кладовища ще не встигли встелити асфальтом. Машини проїжджали з одного боку по шляху з гравію, а з іншого — полем.

Активістів, що блокували проїзд на цвинтар, немає. Вони мали свій «блокпост» поблизу Сабарівського шосе та стояли на варті з літа 2017 року. Нині вхід на кладовище відкритий. А раніше був за «пропусками».

Проходимо за ворота і одразу бачимо десятки поховань з хрестами. Між трьома секторами викладені асфальтом шляхи, тротуари. Поблизу деяких моляться люди — вони прийшли на могилу своїх померлих родичів.

Отець Сергій проводив поминальну службу з 9-ої ранку. Під час нашої розмови до нього підходять городяни, щоб запитати про правила поминальної неділі, попросити про відспівування. І, за його словами, конфліктів з противниками будівництва цвинтаря сьогодні не було.

— Дякувати Богу, сьогодні все спокійно. Люди, які прийшли помилитися, почули молитву. Конфлікт — це не моя справа. А церква є завжди з вірянами. У вівторок (з 8-ої ранку - авт.) на Радоницю, знову прийдемо, щоб попросити Господа простити гріхи всіх тут спочилих рабів Божих.

Крім того, священнослужитель з храму великомученика Георгія Побідоносця УПЦ КП розказав, що саме він й освячував хрест, що поставили на кладовищі у листопаді 2017 року.

— До речі, дуже здивувався, коли побачив це на відео у Ютубі. Кладовище продовжується. Засмучує те, як швидко цей цвинтар розширюється і як дуже багато відходить з цього життя молодих людей.

Ще отець Сергій сказав, що не потрібно нести на поховання пластикові квіти. Це є екологічним гріхом та шкодою для природи.

Майже чотириста могил

У житловому вагончику сидів й один з працівників кладовища. У ньому журналісти впізнали копача з Лука-Мелешківського цвинтаря — Валерія Лушникова. З ним говорили у серпні 2017-го, коли на Луці перекривали дороги й на них рили могили.

Валерій Лушников, фото з архіву "20хвилин"

— Я вас теж впізнав! — сказав усміхнувшись Валерій. — Після вашого візиту до мене ще двічі приїжджали телевізійники. Просили теж розказати про те, що на цвинтарі (у Луці - авт.) закінчуються місця.

— І як там зараз, до речі? — питаємо.

— Залишилися тільки місця, які забронювали. Для первісних поховань місця не залишилося — тепер всіх, хто помирає у Вінниці, ховають на Сабарові, — відповів Лушников.

У його блокноті чітко записано, що нині на кладовищі є 368 могил.

— Цвинтар діє з 18 листопада минулого року. Тут вже поховано 63 у 2017-му році та 305 за цей рік. Разом 368 поховань вже є на цьому цвинтарі, — розказав черговий по кладовищу. — Чи залишилося місця? Трошки ще є. Але велику частину вже викупили під другі, треті місця. Тому, як бачите, цвинтар вже розширяється. А конфліктів тут вже давно не було. Як покинули активісти свій блокпост ( поблизу дороги Сабарівське шосе - авт), так і стихло все.

Цвинтар продовжать розширяти

Очільник департаменту благоустрою та комунального господарства Володимир Ніценко розповів, що першу чергу кладовища майже завершили. І воно нині є діючим.

— Майже всі роботи, що були передбачені у першій черзі — завершені. Залишилося тільки огородження зробити. Кладовище здано в експлуатацію. Товариство «Шляхбуд» продовжує працювати над будівництвом цвинтаря.

За тендером компанія-підрядник мала б завершити усі роботи в листопаді 2018 року. Проте, за словами Ніценка, робітникам не вдасться завершити усе в строк.

— Через дії активістів, будівельники не могли нормально працювати близько півроку! То паркан ламали, то техніку блокували. Остаточна дата завершення будівництва залежить від фінансування робіт.

Нагадаємо, що нове Сабарівське кладовище розраховане на 37 841 поховання та може діяти 23 роки. Коли об’єкт завершать, цвинтар займатиме 36,5 гектарів. Підрядником робіт є товариство «Шляхбуд», яке на це отримає 40,3 мільйона гривень.

Тоді як конфлікт живих за місце з мертвими триває ще з весни 2016 року. Тоді протестували проти «сусідства» із цвинтарем мешканці мікрорайону «Академічний». Після протестів мешканців району, вдалося трохи віддалити майбутній цвинтар.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up