Цвинтар з «пропускним режимом» на Сабарові діючий: з’явилося п’ять могил. Що там відбувається?

Цвинтар з «пропускним режимом» на Сабарові діючий: з’явилося п’ять могил. Що там відбувається?
  • Кілька днів тому на Сабарівському кладовищі з’явилися перші могили. Станом на 22 листопада їх там було вже п’ять. Поруч з похованнями люди вже «бронюють» собі місця на майбутнє;
  • Поруч зі цвинтарем постійно чергують сабарівчани. Але вони не чули і не бачили ніякої траурної процесії;
  • У мерії спростували чутки, що людей ховали вночі. І показали документи, за якими цвинтар вже є діючим.

У вівторок, 21 листопада, фотограф Сергій Хіміч виклав у facebook світлини свіжих могил на скандальному цвинтарі.

Підпис до фото був такий: «Потайки від сабарівчан ночами на полі хоронять людей». У коментарях вінничани почали обурювалися, мовляв, як це так, вночі, «по-сатанинськи», проходять траурні обряди.

Наступного дня журналісти RIA вирішили перевірити, чи дійсно кладовище вже діє.

Відео дня

«Злі» собаки та злі охоронці

На полі, де будують цвинтар, мало що змінилося відтоді, як 15 листопада протестувальники не дали поховати небіжчика. Такий же похмурий паркан і не надто веселі охоронці.

В’їзд на поле перекритий імпровізованими «барикадами». Протестувальники: двоє людей у віці, чоловік та жінка. Кажуть, якщо «тітушки» будуть прориватися, то викличуть підмогу.

Варто зазначити, що з кількох під’їздів до кладовища, протестувальники охороняють тільки один. З боку Шкуринців, з боку очисних споруд можна без проблем дійти до входу на цвинтар.

Але зайти на територію, за паркан, непросто. Охоронці кладовища вперто не пропускали нас, хоч і знали, що перед ними журналісти. Вимагали показати якийсь невідомий пропуск. Сказали, що такі видають у мерії.

Цікаво, щоб зайти на територію діючого міського кладовища, потрібно показати невідомим людям невідомий документ. Ми хотіли вже викликати поліцію, але спочатку вирішили запитати у мерії про цей інцидент. Через кілька хвилин після дзвінка начальнику департаменту комунального господарства міськради Володимиру Ніценку ці самі охоронці, з усмішкою на очах, відчинили нам двері.

— Тепер можна, — сказали.

Пізніше Ніценко нас запевнить, що будь яка людина має вільний доступ до кладовища.

Подробиці дивіться у відео:

Що за парканом

На території кладовища зробили охайні асфальтові доріжки, завезли листя, яким вкрили землю. Стоять ліхтарі. Протестувальники кажуть, що вночі вони світять.

Ми побачили п’ять свіжих могил. З хрестами та вінками. З обох боків однієї з них поставили таблички про те, хто «забронював» це місце.

Крім готових могил, ще кілька готують.

Офіційно: кладовище діє

Начальник департаменту благоустрою Володимир Ніценко розповів, що цвинтар є діючим.

— Перша черга кладовища була введена в експлуатацію. Цвинтар є діючим, — каже Ніценко. — У нас є всі відповідні документи: сертифікат від архітектурної інспекції та акт прийому об’єкту «Комбінатом комунальних підприємств». Останнє займається похованнями вінничан. Люди можуть звертатися до них, щоб отримати місце на Сабарівському кладовищі. Людей не ховали вночі. Обряди проводили вдень, був священник.

 

 

Відео надав Володимир Ніценко. За його словами, це два різних поховання.

 

«Мертві душі»?

Якщо звернути увагу на дати смертей, то помічаємо, що деякі з людей померли ще у середині жовтня. А поховали аж у листопаді.

Ми намагалися зв’язатися з керівником «Комбінату комунальних підприємств» Аліком Зубріцьким. Хотіли розпитати про поховання. Але він не брав слуховку упродовж всього робочого дня.

Врешті агент ритуальних послуг з цього підприємства підтвердив, що до них зверталися люди за послугами з поховання.

Ми зробили запит до територіального управління юстиції у Віннницькій області, щоб дізнатися, чи були зареєстровані дати народження та смерті людей, чиї імена вказані на могилах.

З п’яти похованих, по одному немає ніякої інформації. Як тоді його поховали?

У відомстві зазначили, що може бути помилка у вказаних іменах на табличках.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (34)
  • Lena Levchuk
    Там глубина ям пол метра, гранит снизу не позволяет глубже. А рядом собачий приют. Вот и охраняют чтобы собаки с приюта не растащили трупы аж до электросети
    Жора reply Lena Levchuk
    Там собаки закрыты в приюте , не надо ля ля
    Марфа Олейник reply Жора
    А ви вечером,та і дньом, пройдіть біля собачого приюту то побачите ,як вони закриті.
    Жора reply Марфа Олейник
    Это собаки они и должны гавкать, или  по вашему должны как рыбы молчать?)
    Жора reply Марфа Олейник
    Он там  гавкают но не кусаются. Я проходил там и в 12 часов ночи
    Александр Пащенко reply Жора
    Про собак краще спитайте велосипедистів яких вони не раз за ляшки цапали
    Жора reply Александр Пащенко
    Собачий ум распознает два колеса как два глаза, и не понимает что это велосипед.

    Там просто нужно слезть с вела и пройтись пешком  держа в руках руль велосипеда ,  Когда колеса медленно крутятся, собаки  не обращают внимания.
  • Жора

    Кладбище  рядом  с транспортом, легко можно добраться...  Скоро будут по штуке баксов платить чтобы там похоронить.

    П,,датое  место, тут и базара нет.....

    Тем более рядом дачи Сабарова, там много одиноких,,,

    )))))))))) хахахахаха

  • Валерка
    Думаю могили справжні, хоча і ховали вночі, потайки...

    Напевно ховали бомжів або психічно хворих (у будь-якому випадку осіб у яких не має родичів), адже при такій ситуації, що склалася на сабарові ніхто добровільно не захоче ховати там своїх близьких, адже остаточно, що там поле чи кладовище покищо невідомо...
    Старуха Шапокляк reply Валерка
    Успокойтесь. Лучше кладбище, чем 40 корпусов набережного квартала или домов концерна Подилля и пробка аж до Электросети на этой шестиметровой дороге без тротуаров!
    Валерка reply Старуха Шапокляк
    Лучше парк или лесопарк...
    Старуха Шапокляк reply Валерка
    Детка наивная...
  • Жора
    Там на кладбище не продают щенков алабая ?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up