У вівторок, 21 листопада, фотограф Сергій Хіміч виклав у facebook світлини свіжих могил на скандальному цвинтарі.
Підпис до фото був такий: «Потайки від сабарівчан ночами на полі хоронять людей». У коментарях вінничани почали обурювалися, мовляв, як це так, вночі, «по-сатанинськи», проходять траурні обряди.
Наступного дня журналісти RIA вирішили перевірити, чи дійсно кладовище вже діє.
На полі, де будують цвинтар, мало що змінилося відтоді, як 15 листопада протестувальники не дали поховати небіжчика. Такий же похмурий паркан і не надто веселі охоронці.
В’їзд на поле перекритий імпровізованими «барикадами». Протестувальники: двоє людей у віці, чоловік та жінка. Кажуть, якщо «тітушки» будуть прориватися, то викличуть підмогу.
Варто зазначити, що з кількох під’їздів до кладовища, протестувальники охороняють тільки один. З боку Шкуринців, з боку очисних споруд можна без проблем дійти до входу на цвинтар.
Але зайти на територію, за паркан, непросто. Охоронці кладовища вперто не пропускали нас, хоч і знали, що перед ними журналісти. Вимагали показати якийсь невідомий пропуск. Сказали, що такі видають у мерії.
Цікаво, щоб зайти на територію діючого міського кладовища, потрібно показати невідомим людям невідомий документ. Ми хотіли вже викликати поліцію, але спочатку вирішили запитати у мерії про цей інцидент. Через кілька хвилин після дзвінка начальнику департаменту комунального господарства міськради Володимиру Ніценку ці самі охоронці, з усмішкою на очах, відчинили нам двері.
— Тепер можна, — сказали.
Пізніше Ніценко нас запевнить, що будь яка людина має вільний доступ до кладовища.
Подробиці дивіться у відео:
На території кладовища зробили охайні асфальтові доріжки, завезли листя, яким вкрили землю. Стоять ліхтарі. Протестувальники кажуть, що вночі вони світять.
Ми побачили п’ять свіжих могил. З хрестами та вінками. З обох боків однієї з них поставили таблички про те, хто «забронював» це місце.
Крім готових могил, ще кілька готують.
Начальник департаменту благоустрою Володимир Ніценко розповів, що цвинтар є діючим.
— Перша черга кладовища була введена в експлуатацію. Цвинтар є діючим, — каже Ніценко. — У нас є всі відповідні документи: сертифікат від архітектурної інспекції та акт прийому об’єкту «Комбінатом комунальних підприємств». Останнє займається похованнями вінничан. Люди можуть звертатися до них, щоб отримати місце на Сабарівському кладовищі. Людей не ховали вночі. Обряди проводили вдень, був священник.
Відео надав Володимир Ніценко. За його словами, це два різних поховання.
Якщо звернути увагу на дати смертей, то помічаємо, що деякі з людей померли ще у середині жовтня. А поховали аж у листопаді.
Ми намагалися зв’язатися з керівником «Комбінату комунальних підприємств» Аліком Зубріцьким. Хотіли розпитати про поховання. Але він не брав слуховку упродовж всього робочого дня.
Врешті агент ритуальних послуг з цього підприємства підтвердив, що до них зверталися люди за послугами з поховання.
Ми зробили запит до територіального управління юстиції у Віннницькій області, щоб дізнатися, чи були зареєстровані дати народження та смерті людей, чиї імена вказані на могилах.
З п’яти похованих, по одному немає ніякої інформації. Як тоді його поховали?
У відомстві зазначили, що може бути помилка у вказаних іменах на табличках.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Lena Levchuk
Жора reply Lena Levchuk
Марфа Олейник reply Жора
Жора reply Марфа Олейник
Жора reply Марфа Олейник
Александр Пащенко reply Жора
Жора reply Александр Пащенко
Там просто нужно слезть с вела и пройтись пешком держа в руках руль велосипеда , Когда колеса медленно крутятся, собаки не обращают внимания.
Жора
Кладбище рядом с транспортом, легко можно добраться... Скоро будут по штуке баксов платить чтобы там похоронить.
П,,датое место, тут и базара нет.....
Тем более рядом дачи Сабарова, там много одиноких,,,
)))))))))) хахахахаха
Валерка
Напевно ховали бомжів або психічно хворих (у будь-якому випадку осіб у яких не має родичів), адже при такій ситуації, що склалася на сабарові ніхто добровільно не захоче ховати там своїх близьких, адже остаточно, що там поле чи кладовище покищо невідомо...
Старуха Шапокляк reply Валерка
Валерка reply Старуха Шапокляк
Старуха Шапокляк reply Валерка
Жора