Поки усі масмедіа Вінниці обговорювали новину про вчинок оголеної активістки Femen, на Сабарові, 14 листопада, вкотре відбулася сутичка через будівництво цвинтаря.
Робітники з товариства «Шляхбуд», що виконують тендер на будівництво, разом з охоронцями хотіли встановити паркан на новій території. А місцеві активісти цього намагалися не допустити.
Так утворилася штовханина навколо металевих секцій, що відзняла на відео вінничанка Ірина Людковська.
А до цього, 10 листопада, мали зробити перше поховання на Сабарівському цвинтарі. Про це стало відомо з посту громадської активістки Таїси Гайди, яка переказує слова учасників протесту.
Коротко з її публікації: траурну процесію супроводжували міські чиновники та поліцейські. Їм перекрили шлях активісти, які чергують на Сабарівському полі.
Пані Таїса допускає, що була присутня й родичка покійного, яка «посилала всіх» противників кладовища. У автобусах, що супроводжували процесію, були 5-10 людей. Вони не знали, що їх привезли на Сабарів.
Активістка в пості заявляє — поховання не може бути на полі, що немає дозвільних документів як цвинтар та незданий в експлуатацію. Зробити перше поховання не вдалося, бо люди заблокували проїзд транспорту.
На відео міські чиновники — директор комунального господарства Володимир Ніценко та директор КП «Комбінат комунальних підприємств» Алік Зубріцький просять пропустити траурну процесію.
Їм у відповідь казали, що кладовище не здано в експлуатацію та тут неможливо проводити захоронення. І місцеві жителі пропонували поховати труну на інших кладовищах Вінниці. Для прикладу на Лука-Мелешківському цвинтарі.
Читайте також: «Перекрили дорогу і на ній вже почали ховати». Репортаж з кладовища на Луці
У мерії підтвердили, що 10 листопада мало відбутися перше поховання на новому цвинтарі. Який, за словами Ніценка, зданий в експлуатацію.
— Перша черга цвинтаря вже зроблена та здана в експлуатацію. Там є три сектора, освітлення, доріжки, контейнерні майданчики. Згідно з проектом будівництва, є під'їзд до кладовища. Десятого листопада дійсно була поховальна процесія, яку заблокували місцеві люди. Стосовно судової заборони на поховання, про яку заявляли сабарівчани, то це неправда. Їм відмовили в позові та немає ніякого рішення суду про заборону. Те, що роблять невелика група жителів, самоуправство і вандалізм. Тут мають втрутитися правоохоронці, а «Шляхбуд» продовжить будувати цвинтар на Сабарові, поки це дозволяє погода, — розказав директор департаменту комунального господарства Володимир Ніценко.
Нагадаємо, що ще з липня цього року триває конфлікт навколо нового Сабарівського кладовища. Кілька сотен місцевих жителів виступають проти будівництва цвинтаря з того часу. Читайте більше про це в публікації: У Сабарові не хочуть домовлятися по цвинтарю.
Фото та відео в матеріалі з фейсбуку Ірини Людковської
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Юрий Бондарук
Buga Galina
Olvol reply Buga Galina
Anonymous reply Olvol
Olvol reply Anonymous
Anonymous reply Olvol
Olvol reply Anonymous
Anonymous reply Olvol
До речі.а чому ніхто не задумувався над тим,що їх могли найняти люди,зв'язані з іншими кладовищами? Мовляв,немає чого робити те нове кладовище,нехай до нас везуть,ми їм дозволимо(звичайно,за грубі грошики).
Olvol reply Anonymous
Завалюються в автобус і кричать, які вони героїні
Olvol
Жора
Вопросы
1. Почему человек похожий на Гайду нигде не работает? На какие деньги он живет?
2. Сколько зарегистрировано оружия ? И зачем вам с мужем так много надо оружия? Если это защита от оккупанта, то почему вы с мужем не участники боевых действий на Донбассе?
3. Зачем человеку похожему на Гайду два (2) ГО (громадск обьед) Это способ получать деньги на расчетный счет от людей для которых вы выполняете наезды и митинги?
4. Почему после митинга когда жгли шины и бросали взрыв пакеты , то арестовали Януария Шостака?Хотя взрыв пакеты бросал ваш муж.
5.Если все люди в городе будут зарабатывать деньги на волонтерстве и попрошайничестве как вы, то кто будет работать учителями, врачами и рабочими ?
Olvol reply Жора