Війна без переможців: на ставці Гітлера в бою зійшлися «червоні», повстанці та нацисти

Війна без переможців: на ставці Гітлера в бою зійшлися «червоні», повстанці та нацисти
  • В рамках історичної реконструкції ставка «Вервольф» вже третій рік поспіль перетворилася на поле бою сил Червоної армії, УПА і Вермахту
  • Відвідувачі, які побували на заході змогли зануритися в умовну історію подій Другої світової війни, сфотографуватися з реконструкторами, потримати зброю і навіть постріляти з неї

Третій рік поспіль історико-меморіальний комплекс «Вервольф» під Вінницею став епіцентром реконструкції подій Другої світової війни. І якщо в минулому році учасники відображали бойові дії, які дійсно відбувалися на теренах Вінницької області, то в цьому році бій 1944 року був умовним. На фестивалі було задіяно близько сотні реконструкторів з усієї України, які поділилися на три табори: Червоної армії, УПА і Вермахту.

На полі бою було проведено кілька сутичок між військовими таборами. Були рукопашні бої, бої з холодною зброєю, автоматна та пістолетна стрілянина, була навіть гармата. Не було тільки переможців. Загинути судилося всім

Такий задум організатори пояснили тим, що війна – це завжди трагедія, а її наслідки, якими б вони не були, завжди незворотні і жахливі для всіх її учасників.

– На таке цікаво дивитися, на таке страшно дивитися. Особливо на тлі останніх подій у нашій країні, – розповідає гість реконструкції зі столиці Кирило Маслов. – У мене брат зараз в АТО, і поки я тут аплодую холостим пострілам, Серьога (брат - авт.), сидить у бліндажах і йому не до оплесків. Точно навіть не знаю, чому я тут. Може тому, що таким чином я хоч з боку зможу побачити те, що бачить мій брат, пацани, які там, місцеві, волонтери. За нашими плечима вже є перемоги. І скоро вони обов'язково повторяться!

По завершенню реконструкції ті, хто ще нещодавно вів один проти одного боротьбу не на життя, а на смерть, робили спільні селфі, обмінювалися один з одним враженнями і дружньо спілкувалися з глядачами, яких в цей день було кілька сотень. Найспритніші змогли зібрати використані гільзи, постріляти з гвинтівок, приміряти німецький шолом або отримати фото на пам'ять з учасниками реконструкції.

 

Віталій Головенько, координатор проекту «Жива історія»

– Мета нашого заходу банальна до простоти – щоб про ті події не забували. Історія різнопланова і неоднозначна, деякі моменти хотілося б забути, на деякі не звертати уваги, але суспільство, як і людина, дорослішає тільки тоді, коли робить якісь висновки з того, що вона пам'ятає або того, через що вона пройшла. Можливо, та війна доклала частину нашої сьогоднішньої незалежності, адже вона торкнулася всіх сімей без винятку.

Концепція реконструкції – що війна і смерть зрівнюють усіх. Не важливо, хто правий, а хто винний, не важливо, під якими гаслами виступають. Коли в такому заході хтось перемагає, то починаються «Ура! Мы победили!» – це більш ігровий варіант, який підходить нашому східному сусідові. У них там обов'язково «Наши должны победить!». Але ми і так знаємо, хто переміг, тому для нас важливо, щоб люди замислились, яка трагедія криється за цим «Ура! Победа!» Щоб побачили кожне життя, яке залишилося на тому полі. Це не футбол, в якому хтось повинен перемогти. Це трагедія, яка неосмислена дотепер!

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Задунайский Торонтуй
    Инопланетян забыли.
  • Иванов Иван
    ну ну
    Игорь reply Иванов Иван
    Содержательно...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up