Третя річниця трагедії на Бевза. Чи знайшли винуватців пожежі, у якій загинула людина?

Третя річниця трагедії на Бевза. Чи знайшли винуватців пожежі, у якій загинула людина?
  • Три роки тому на Бевза, 34 горіли офіси. Пожежа знищила чимало майна та забрала життя вінничанки. Досі триває досудове розслідування. Як його коментує поліція?

Три роки тому, 6 травня, на Замості зайнялася кількаповерхова офісна будівля. Як результат — десятки вінницьких підприємців втратили майно: робоче обладнання, документацію, побутову техніку тощо. Однак найгіршим наслідком пожежі стала загибель 21-річної Анастасії Ріщук. 

Одразу після пожежі наша редакція опублікувала приблизну хронологію трагедії. За словами подруги загиблої Дар'ї, вони обидві шукали вихід із задимленого приміщення. Однак загубилися.

Одній дівчині вдалося вибратися з охопленої димом та полум'ям будівлі, іншу, Анастасію, після ліквідації вогню, знайдуть біля сходового майданчика, притиснутою плитою та обгорілою до невпізнаваності. 

Відео дня

@vn20minut Три роки тому на Бевза, 34 горіли офіси. #пожежа знищила чимало майна та забрала життя 21-річної вінничанки. Досудове #розслідування триває досі. #журналіст «20 хвилин» надіслав у поліцію запит, аби дізнатися, як просувається справа. Але йому відповіли, що інформація має обмежений доступ, тож надавати її не будуть. #вінниця #поліція #трагедія #кримінал ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці

Невдовзі ми з'ясували, що ймовірним місцем займання був офіс, що в ньому раніше інспектори ДСНС виявили низку порушень протипожежної безпеки. Інформації про усунення цих порушень надзвичайники не отримували. 

Нам також вдалося дізнатися, що ймовірна причина пожежі крилася у старій проводці, заміною якої тривалий час ніхто в офісах не займався. 

За кілька тижнів опісля трагедії на Бевза, в головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області, нашій редакції розповіли про призначення понад десяти різних експертиз. За їх допомогою мали б визначити точні місце й причини займання. Тоді ж в поліції пояснили, що без висновків експертів, неможливо буде притягнути когось до відповідальності. 

Кримінальне провадження одразу порушили за частиною 2 статті 270 Кримінального кодексу України (порушення пожежної безпеки, що призвело до загибелі людини). Винним у такому разі загрожує термін ув'язнення до 8 років.  

Минуло пів року

Вінницькі правоохоронці розповіли журналісту, що ними досі не завершена основна експертиза. Саме вона, за їхніми словами, мала б пролити світло на ключові питання цієї справи. 

Тоді ж ми поспілкувалися з чоловіком загиблої дівчини Денисом Ріщуком. Він розповів, що поліція ігнорує його та не повідомляє про перебіг слідства. 

Минув рік

Слідство тривало. В управлінні Національної поліції нам розповіли, що деякі експертизи не завершені. Справу також ніхто не перекваліфікував, отже й про підозру нікому не оголосили. 

Загибла під час пожежі Анастасія

За словами Дениса Ріщука, впродовж другого півріччя від дня трагедії, слідчі лише один раз вийшли з ними на зв'язок, запросивши на допит. Розмова тривала близько шести годин. Від правоохоронців він почув тоді, що на швидше закінчення слідства розраховувати не варто, мовляв, багато підозрюваних, всіх потрібно перевірити та викликати на допис. 

Минуло два роки

«Підозр поки що немає», — говорили нам у поліції. Там же пояснили, що проведено чотири експертизи: судовомедичну, трасологічну, електротехнічну та товарознавчу. Однак основна експертиза, що охоплює пожежно-технічні питання та питання безпеки життєдіяльності, на той час не була завершеною. 

На наше запитання про причини її затягнення, у поліції відповіли, що проводити експертизу почали у Вінниці, однак ще до її завершення, звільнився пожежний експерт, який був єдиним таким фахівцем у нашому місті. Через це проведенням експертизи почали займатися у Києві.

На питання, коли можна очікувати на результати зі столиці, нам відповіли: «Це вже не від нас залежить».

Минуло три роки

Пройшов ще один рік, впродовж якого про кримінальне провадження не було нічого чутно: ні про підозри, ані бодай про завершення експертиз. Ми знову звернулися до пресслужби головного управління Нацполіції у Вінницькій області з проханням надати роз'ясненням про перебіг слідства. Коментаря ми не отримали, натомість нам порадили надіслати до управління інформаційний запит, що ми й зробили.

За декілька днів ми отримали відповідь. У ній йдеться, що наразі слідче управління ГУНП у Вінницькій області проводить досудове розслідування. Це означає, що справа на стадії, коли її досі не скерували до суду. З відповіді поліції ми також дізналися, що перекваліфікації статті не було. Провадження й надалі порушене за частиною 2 статті 270 ККУ.

В інформаційному запиті ми просили надати відомості про висновки проведених експертиз, а також, у разі якщо вони досі не завершенні, надати пояснення, з яких причин цього досі не сталося. Крім того, ми просили надати нам інформацію про те, чи з'явилися у справі підозрювані. Адже від початку слідства в поліції нам казали, що притягнути когось до відповідальності можна лише після висновків експертів. 

Натомість у відповіді поліції йшлося, що запитувана нами інформація має обмежений доступ і надавати вони її не будуть: «Підстави для надання запитуваної вами інформації, щодо стану досудового слідства у кримінальному провадженні від 06.05,21, відсутні», — відповіли у поліції. 

Читайте також:

На Вінниччині зафіксували 4505 звернень щодо домашнього насильства: які виносили покарання?

Знайшлися близькі. Продовження історії про діда на лавці біля другої лікарні

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Alexander Lippert

    3 роки виснажливих прискіпливих розслідувань - і ніякого результату.....може ще три роки треба...🐢🐢🐢
  • Нінулька

    Світла пам'ять світлій дівчинці......
  • М ~ М

    Висновок, покривають впливового бізнесмена, щоб справа не дійшла до суду.

keyboard_arrow_up