Як обманював людей по телефону, розказуючи їм про ДТП, в яку потрапив хтось із їхніх родичів. Як безсовісно грав на емоціях людей. Як міняв голоси і домовлявся про суму оплати за допомогу уникнути криміналу. Про роботу шахрая, що сидів в колонії за колишні злочині і в цей час продовжував дурити людей, читаємо у вироку Вінницького міського суду від 1 червня.
Обвинувачений – тричі був судимий раніше за різні майнові злочини. Він родом з Черкас, а от потерпілі від його шахрайств люди – мешканці Вінниці. В час скоєння тих епізодів, за які його притягували до відповідальності цього разу, названий злочинець відбував покарання у Вінницькій колонії (установі виконання покарань №86).
Будучи за гратами, зек спокійно користувався мобільний телефоном і провернув не один епізод далеко не нового шахрайства. Класику вдосконалив тим, що навчився міняти голоси, аби люди повірили і переслали йому гроші. Він прикидався начальником поліції, співротником СБУ, працівником служби безпеки банку, лікарем, потерпілим в ДТП та сином жертви. Грав різні ролі.
У вироку читаємо про вісім епізодів, на яких шахрай заробив загалом понад 60 тисяч гривень. Кожний з інкримінованих йому випадків підсудний визнав, говорив, що кається і готовий повернути завдані збитки потерпілим. Щоправда, як він це зробить, якщо всі гроші потратив? Їх з картки знімав для нього нібито не введений в курс злочинної справи товариш і витрачав на якісь покупки. Придбане – приносив шахраю в колонію.
Як працював телефонний шахрай, прочитайте, аби з вами такого не сталось. Доречі, одного чоловіка він примудрився обдурити двічі постіль. Як так можливо? Далі про всі випадки по-порядку.
25 грудня 2014 року, близько 09.35 подзвонив з мобільного на випадковий номер. Слухавку підняла раніше невідома йому жінка, якій він видав себе за лікаря та сказав: її син скоїв ДТП, в результаті якої постраждала жінка. Щоб мати повірила, зек вдав, що передає слухавку чоловікові постраждалої, і, «змінюючи свій голос, пропонував за те, що він не буде мати претензій до її сина, передати йому кошти». На названий рахунок потерпіла перерахувала 23000 гривень.
20 червня 2015 року, близько другої ночі продзвонював номери в пошуках жертви. В розмові з незнайомою жінкою видав себе за працівника міліції та сказав: її сина затримали з наркотиками. Далі жінка чула інший голос, який сприйняла за синів. Насправді то зек їй «говорив про те, що потрібні гроші для звільнення із міліції». І стурбована мати перерахувала гроші на названий їй номер телефону. Сума – 7240 гривень.
25 січня 2016, близько 15.30 подзвонив на мобільний номер «Київстар». Під час розмови з жінкою видав себе за працівника міліції та сказав: її сина затримали. Далі, по-накатаній, «повідомляв, що передає слухавку її сину та, змінюючи свій голос, говорив про те, що потрібні гроші для звільнення». Жінка перерахувала йому на мобільний рахунок 2500 гривень.
26 січня 2016 року, близько 09.00 набрав ще один мобільний номер і видав себе за правоохоронця. В телефонній розмові дурив чергову вінничанку – говорив, що її син затриманий працівниками міліції. Цього разу зек так само сказав, що передає слухавку синові, змінив голос і попросив грошей на звільнення. Мати скинула на продиктований номер 1800 гривень.
11 лютого 2016 року, близько 10.45 подзвонив наступній жертві. Легенду озвучив ту ж саму: що її сина затримали правоохоронці. Далі співрозмовниця теж була переконана, що говорить з сином. На нервах повірила шахраю, якій міняв голоси. Ця п’ята потерпіла перерахувала на телефон обманщика 4500 гривень.
06 червня 2016 року, близько 12.00, на дзвінок зека відповів чоловік, якому він видав себе за працівника СБУ. Цього разу лохотронщик казав, що з банківського рахунку співрозмовника хочуть зняти грошові, тому треба терміново змінити пароль до картки «Приватбанку» та провести деякі операції із терміналом. Врешті засуджений зняв з рахунку власника його руками 8000 гривень та перевів собі на телефон.
Наступного дня, 07 червня 2016 року, знаючи, що у вчорашнього ошуканого на картці залишилося ще 11000 гривень, знову йому подзвонив, як працівників СБУ. Сказав, що операція із збереження грошей не доведена до кінця і, щоб переведені учора гроші повернути, треба провести ще кілька маніпуляції з його карткою. І зек друге розвів того самого чоловіка. За два рази завдав збитку на 18000.
14 березня 2015 року, о 14.34 подзвонив невідомій жінці, назвався працівником служби безпеки ПриватБанку, повідомив, що з її рахунку хочуть зняти гроші, і порадив заблокувати картку. В розмові випитав у жінки секретний код. Потім жінка назвала шахраю код з СМС, і таким чином він зняв 3135 гривень з її рахунку.
Цей шахрай перед судом визнав вину повністю і погодився з цивільними позовами потерпілих (їх подали тільки двоє обдурених іх семи людей). Через рецидив правопорушень, суд вирішив: виправлення підсудного можливе тільки в умовах ізоляції від суспільства. Тож чоловіка, який з легкістю скоював усі вище епізоди з-за грат, знову туди відправили. Додали два з половиною роки до не відбутого за попереднім вироком покарання.
Як засуджений, що, звісно, не має нічого за душею, буде повертати завдану потерпілим шкоду? Усі подані цивільні позови про матеріальну шкоду та моральне відшкодування суд задовольнив у повному обсязі. І гроші зможуть відраховувати частинами із зарплати в’язня, якщо потерпілі звернуться із рішенням суду до державних виконавців. Якщо не напишуть заяви в ДВС – автоматично компенсації ніхто не організує.
Читайте також:
Шахрайства процвітають у Вінниці. Схеми найбільш поширених і нових обманів
За викрадені «Хюндай», «Рено», «Лексус» дали 1190 гривень штрафу. Смішний суд
Била хлопчика головою об коліно і посадила в смітник. Вирок 9-класниці
Як одна ніч на вокзалі принесла майже 50000 гривень прибутку, арешт і рік тюрми
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер