Телефонні шахраї навчилися копіювати голоси. Вінничанка розказала свою історію

- Нічний дзвінок на мобільний отримала вінничанка, яка знала, що така схема обману існує.
- Людмила не заплатила псевдо-поліцейському тисячу доларів за звільнення сина.
- Але жінка досі не розуміє, як шахрай зумів підробити голос її Саші.
Нічний кошмар пережила 50-річна вінничанка Людмила. Якраз на напередодні дня народження сина, їй подзвонили – його затримали. На пропозицію викупу жінка погодилась, щоб потягнути час і з’ясувати, де насправді її Саша. Як стресова ситуація розв’язалася – вранці жінка розповіла 20minut.ua і написала заяву в поліцію, щоб цей шахрай більше нікому не псував нерви.
Людмили знала про існування телефонного обману, коли дзвонять з вигаданою історію і вимагають гроші нібито за порятунок дітей від кримінальної відповідальності. Втім те, як з нею вів переговори псевдо-поліцейський, похитнуло її впевненість, що дзвонить шахрай.
Жінка вирішила розповісти всі подробиці журналісту, щоб інші вінничани знали: телефонні шахраї підходять до роботи гарно підготовленими. Її обманщик – підробив голос її сина, щоб виманити тисячу доларів. І знав, що в нього вимкнений телефон. Благо, жінка змогла дізнатися, що з сином все в порядку. Поки вона це з’ясовувала, паралельно шахрай налягав «час іде і буде пізно»…
- Перший дзвінок був о-пів на другу ночі, - розказує 50-річна Людмила. – Номер був прихований. Чоловік представився, назвав звання, все, як положено. Правда, я прізвища не запам’ятала. «Ваш син потрапив в міліцію». Як це сталося? «Він виходив з магазину, приревнував до своєї жінки чоловіка і дав пляшкою йому по голові. Це тяжкі тілесні ушкодження»… І він назвав статтю, покарання, як досвідчений правоохоронець.
Далі співрозмовник запропонував жінці вирішити питання. Але це, сказав, можливо зробити тільки до ранку. Як?
- «Ну, ми можемо переписати заяву, і він піде, як свідок, - переказує далі діалог жінка. - Скільки це буде коштувати? «Це буде коштувати тисячу доларів». Боже, в мене таких грошей немає. Я чоловіка поховала… Він мені: «Подумайте, де ви можете взяти гроші». Я сказала, що буду дзвонити подружці.
Насправді Людмила одразу стала телефонувати синові. Як на зло, додзвонитися не могла ні до нього, ні до невістки.
- Паралельно з тим, що я дзвонила, шахрай мені надзвонював, - розказує далі жінка. – Я йому кажу, почекайте, я вип’ю таблетки, а він знов дзвонить: «Ну що, випили таблетку? Вам легше? Давайте, бо треба вирішувати, до ранку питання чекає тільки, і все».
Більше того, жінка каже, що псевдо-правоохоронець пропонував їй різні виходи із ситуації, якщо вона до подружки додзвонитися не може. «Ви можете до неї під’їхати», - казав. Ще пропонував здати золото в ломбард, щоб дістати готівку.
- Який ломбард в дві години ночі? А він мені: «Є нічні ломбарди», - переказує розмову Людмила.
Вона нарешті додзвонилася до невістки. В неї був відключений звук на телефоні, а в сина – взагалі вимкнений телефон. Його опівночі почали вітати друзі з Днем народження, й він стомився відповідати. Вранці ж на роботу.
Але перед тим, як матір з’ясувала, що з її Сашею все гаразд, був момент, коли вона засумнівалася, чи не говорить зі справжнім працівником поліції. Під час чергової розмови шахрай сказав: "Даю синові трубку, ви з ним поговорите".
- Я чула мого Саші голос. Сто процентів! - каже Людмила. – І він каже: «Мам, так сталося, я не хотів, вибач, я не розумію, як так, допоможи мені». В мене коси стали дибом. Я не знаю, як це можна так підлаштувати було…
Жінку відпустило тільки після розмови з невісткою. Та розбудила чоловіка і дала поговорити з матір’ю.
- Я йому розказую все це, він «Мам, я тебе прошу, ти що не знаєш, що це шахрайство? Пошли його». Я послати не змогла, - каже Людмила. – Коли він знов подзвонив, я запитала чи є в нього мати, батько. Він: «Є». Моліться за батьків, кажу, сволота ви. І поклала трубку. На "ви", але сволота. Після цього дзвінків не було.
На другий день, зранку в понеділок, 17 жовтня, Людмила подзвонила на «102», і до неї на роботу приїхали поліцейські. Задокументували всю історію. Сказали, що працюватимуть, і дадуть письмову відповідь про результат.
- Я не знаю, чи вони, ці шахраї, в соціальних мережах всю інформацію про нас беруть, але готуються точно, - каже жінка. – Це вже зараз я герой, розумію, що могла задавати йому питання, щоб вивести на чисту воду. Але серед ночі, в стресовому стані ти не знаєш, що робити, куди кидатися. І те, що вони дали почути голос сина – це взагалі! Це шок такий, що не передати.
А злочинці могли просто подзвонити Олександру раніше, щоб почути, тембр його голосу.
- Я читала в інтернеті, як описувала одна дівчина, що їй довго надзвонювали на телефон ввечері й мовчали. Разів 20 набирали, вона взяла телефон і виключила. Все, відсутній зв'язок - і дзвонять батькам: «Ваша дівчинка потрапила в аварію…». Батькам в такій ситуації можна з’їхати з глузду, - говорить Людмила. - Тепер знаю, як це, коли розум все розуміє, а серце розривається. Це такий урок, що не дай Боже пережити нікому.
Варіант дій у ситуації, коли дзвонить шахрай, дивіться в інфографіці до цієї статті - «Ваш син затриманий, треба заплатити…» Що робити, коли дзвонить шахрай. А інші історії обманів вінничан на великі суми коштів є в матеріалі із судового вироку У чотирьох людей видурив 200 тисяч гривень. Як саме працював цей шахрай?.
Читайте також:
Найбільш поширена сьогодні схема шахрайства на цих вінничанах не спрацювала
У Вінниці шахраї "розвели" двох вінничан на 47 тисяч гривень
Великі афери в маленькому місті або Як нас дурять без кінця
Телефонні шахраї продовжують псувати імідж міліції
Як не стати лохом. Рейтинг схем, за якими працюють шахраї
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
1. Мама не відрізняє голос сина від запису.
2. Син водиться з мерзотою: Син не міг сам начитати на диктофон цей текст => хтось записав хвилин з 5 його розмови не абиде, а в тихому приміщення, по складах вирізав і склеїв => це могли зробити лише т.зв. "друзі".
3. Син п'є: Йому масово дзвонять після півночі => поза сумнівом, він гулящий (не кажу, що прямо багато п'є, але...) => 90% з кимось обмивав день народження завтрішній, то ж і не бачив тепленький, що його записують на диктофон. Зрештою, й сам шахрай говорив про пляшку (!)
А шахрай свого добився. Син, думаю, вже знає, хто так лякав його. Це їхні внутрішні молодецькі розборки. Але "друга" він не здасть. Може, його з невідомим пов'язують якісь нелицеприємні речі. Наприклад, син міг не розрахуватися з додзвонювачем за щось заборонене (хочу помилятися!), щось йому програв абощо. Знову ж, мама і жінка як дві курки прозівали це.
Я могла щось перебільшити, бо не бачила її сина, але на місці родини не розслаблялася б, поки не переконалася у зворотньому.
"Говорилки" зараз є які завгодно.
Треба було задати "синові" нестандартне питання.