Поліція розслідує справу про розкрадання коштів під час ремонту Київського мосту (ОНОВЛЕНО)

Поліція розслідує справу про розкрадання коштів під час ремонту Київського мосту (ОНОВЛЕНО)
  • Слідство має версію, що через фірму-прокладку, за змовою підприємців та чиновників, виводилися бюджетні кошти.

Вінницька поліція із серпня 2018 року розслідує провадження про привласнення бюджетних коштів службовими особами Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради. Мова йде про ремонт Київського мосту, на який уже витрачено десятки мільйонів гривень.

Із судової ухвали від 19 вересня 2018 року дізнаємося, що, за версією слідства, службові особи Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради змовилися з підприємством «МСУ-2», яке виконує ремонтні роботи, і заволоділи бюджетними коштами. У документі не вказується конкретна сума завданих збитків.

Ще 15 листопада 2016 року Департамент капітального будівництва міськради та ТОВ «МСУ-2», директором якого є Андрій Коротич, уклади договір на суму 56,5 мільйонів гривень про ремонт Київського мосту. Саме про частину грошей йде мова. 

У суді слідчі просили та отримали дозвіл на всю документацію по реконструкції мосту: від проектів до актів прийняття робіт та оплату.

Ось що про цю справу сказала прес-офіцер поліції області Анна Олійник:

— Відомості про це кримінальне провадження були внесені в реєстр досудових розслідувань прокуратурою міста Вінниці. І вони передали розслідування в поліцію, в слідче управління. У ході слідства інформація, на підставі якої відкрито кримінальне провадження, перевіряється. На цьому етапі розслідування ми не можемо дати більш детальні коментарі.

Директор департаменту капітального будівництва міської ради Ігор Кравець прокоментував розслідування поліції, відповів на наші питання:

— На якій стадії зараз реконструкція Київського мосту?

— Зараз реконструкція об’єкту на завершальній стадії. Під мостом роблять конуси. А будівельникам ще залишилося зробити труби перильного огородження для маломобільних груп населення, пофарбувати перильне огородження, покрити тротуари епоксидною смолою, встановити додатковий колесо відбійник. Як і раніше говорили, міст буде повністю зданий в експлуатацію до кінця 2018 року.

— Чому в кінці 2017 року з’явилася додаткова угода на 11 мільйонів гривень?

— Від Держфонду регіонального розвитку не надійшли кошти на цей об’єкт. Для того, аби не зупиняти роботи додатково були виділені гроші з місцевого бюджету, а коли прийшли кошти з держбюджету, ці 11 мільйонів були повернуті назад, у бюджет міста. Але вартість робіт не змінилася. Тоді вона складала 56,5 мільйона гривень.

— А в чому була потреба збільшувати вартість робіт ще на 28,2 мільйона гривень?

— Це була оплата за додаткові роботи, яких не було в першому проекті. Проектувальники не врахували, що під’їзди до мосту, фактично, були порожні; що потрібно замінити старі, гнилі перильні огородження. Коли ми почали міняти балки, то з’ясувалося, що не 80 треба поміняти, а більше сотні балок. Крім того, не було враховано первісним проектом заміна ліхтарів. Ці додаткові роботи та вартість матеріалів перевіряли в держпідприємстві «Укрдержбудекспертиза»: без їхнього експертного звіту, ми б не змогли оформити угоду з підрядником.

У звіті йдеться, що з урахуванням цих додаткових угод кошторисна вартість реконструкції мосту — 88,3 мільйона гривень. Тоді як фактично підрядник виконав роботи за 84,7 мільйона гривень.

 

— Вам не здається дивним, що підрядник орендує в себе ж, тільки через іншу компанію, техніку.

— Для нас важливо, аби підрядна організація дотримувалася строків виконання робіт, їх якості та мала відповідні сертифікати на матеріали. У кого брати техніку, а в кого ні — я не можу нав’язувати.

Насправді департамент може це контролювати. Пункт 24 основного договору передбачає те, що залучення субпідрядників здійснюється за погодженням з департаментом. Нагадаємо, за даними слідства, підрядники отримали мільйон гривень, орендуючи техніку, фактично, самі у себе.

— Яка буде реакція Департаменту капітального будівництва на розслідування?

— Така, як того вимагає суд: ми надамо всі документи, які потребуватиме слідство.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що вартість ремонту Київського мосту зросте на 26,7 мільйона гривень.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (44)
  • Елена Глотова
    Це зробили аби заткнути людям рота, а насправді "кінці давно кинуті у воду" і ніколи міські кошти не повернуться до бюджету :(
  • Юрий Бондарук
    вони чомусь впевнені, що ВСІ ЛЮДИ дурні)))
  • Торонтухин
    Кормилец.
  • Володимир
    Расследуют те, кто в доле с теми, кто ворует, зашибись. "Ми надамо необхідну документацію" - он подчеркнул "необхідну". "Нужную" документацию.
    Возможно цена ещё возврастет, "додаткові умови", откаты прокуратуре тоже надо покрывать.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Понад 300 саджанців за сезон: де у місті незабаром з’являться нові алеї photo_camera 20:05 Традиції оживають: молодь Вінниці відтворила давні подільські обряди photo_camera 19:15 Курс на безбар’єрність. За десять років у Вінниці планують адаптувати 85 кілометрів головних вулиць 19:05 Війна очима чоловіка та жінки. У Вінниці відбулася відверта розмова молоді з ветеранами photo_camera Від читача 09:47 Проєкт BRAMA – донать свій час на захист інфопростору! 18:18 Від 150 гривень до кількох тисяч за квиток: скільки коштує доїхати з Вінниці до інших областей 18:02 Понад 1300 вінничан та 26 толок за три тижні: скільки сміття вже зібрали учасники ініціативи 17:15 Чи має право на відстрочку батько трьох дітей від різних шлюбів? Розповідає адвокат 17:08 Хто тепер доглядатиме за підземним переходом на Урожаї: мерія змінила балансоутримувача play_circle_filled 16:28 Теракт у Броварах за 5 000 доларів: підлітку з Вінниччини оголосили підозру play_circle_filled photo_camera 16:23 Метеорологи розповіли, коли у Вінниці пройдуть найсильніші дощі 16:13 Понад 250 кілометрів нових ліній — у Вінниці оновлюють дорожню розмітку photo_camera 16:13 Аномальна спека чи маніпуляція: що насправді кажуть синоптики про літо-2026 16:06 Енергія сонця замість блекаутів: у Козятині медзаклад перейшов на автономне живлення 15:03 Водоканал латає магістраль та готує масштабне відключення на 16 квітня. Перелік адрес 14:09 Випалена земля та знищені дахи: як людська недбалість провокує пожежі photo_camera 13:27 Бідні мери та багаті родичі. Що ми дізналися з декларацій керівників райцентрів Вінниччини? 13:14 Понад 200 боїв за добу: ворог намагається прорвати оборону на десяти ділянках фронту photo_camera 12:10 Викрали Opel на Гайсинщині і втекли на Черкащину. Під Уманню затримали викрадачів авто 11:03 Без гарячої води до кінця літа: де у Вінниці розпочали підготовку котелень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up