Міський департамент капітального будівництва виклав у «ProZorro» повідомлення про намір укласти додаткову угоду з товариством «МСУ-2». Саме ця компанія є генеральним підрядником реконструкції Київського мосту, яку роблять з березня 2017 року.
За інформацією, яка є в системі закупівель, місто заплатить будівельникам 26 мільйонів 729 тисяч 942 гривні. У обгрунтуванні замовник пояснює, що закупівля потрібна, адже є «необхідність проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті».
А чому ж на таку суму, яка складає майже половину вартості всієї реконструкції (вартість оновлення мосту 57,9 мільйона гривень - авт.)?
— Це угода за переговорною процедурою, і вона ще не оформлена. Я її не підписував. На що ці кошти? Це, по суті, оплата за роботу, яку вже виконав підрядник. Бо ці роботи не були враховані в попередньому кошторису, — казав директор департаменту капітального будівництва Ігор Кравець. — Для прикладу, замість прорахованих у проекті 80 балок потрібно було зробити 104; планувалося відновити старе перильне огородження, але воно не підлягало реставрації, тому підрядник зробив нове; будівельники заново робили підходи до мосту, адже коли їх розкопали, то там було порожньо — без укріплення міст не можна було здавати в експлуатацію. І таких додаткових робіт було дуже багато, що й вийшло в загальну суму більше 26 мільйонів гривень.
Чи є порушення в тендерній процедурі? Адже крім наміру укласти угоду в цьому повідомлення немає більш ніякої інформації.
— Процедура не порушена. По одному і тому ж об'єкту можуть укладати додаткові угоди з тим підрядником, який вже виконує ці роботи. У замовника є 20 днів, аби укласти угоду та викласти її в систему «ProZorro». За законом «Про публічні закупівлі» загальна сума додаткових угод немає перевищувати 50% вартості первинного договору, — пояснила голова ГО «Філософія серця» Юлія Грига.
Нагадаємо, вартість реконструкції Київського мосту в березні 2017-го вартувала 56,495 мільйона гривень. На цей об’єкт виділяють кошти з Держфонду регіонального розвитку (37,4 млн грн) та міського бюджету (19 млн грн).
У кінці липня 2018-го місто уклало додаткову угоду з генпідрядником «МСУ-2», за якою вартість робіт збільшилася на 1,495 мільйона гривень. Це збільшило ціну ремонтів до 57,9 мільйона гривень.
Нова угода, коли її укладуть, збільшить вартість реконструкції мосту по вулиці Чорновола до 84,6 мільйона гривень.
Читайте також:
Фото в матеріалі з архіву «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер