Увечері 28 листопада, з 17-ї до 18-ї години, у Вінниці триватиме акція «Любов не вбиває. Не мовчи, зупини домашнє насильство!». На Європейській площі поліцейські та працівники соцзахисту проведуть просвітницький захід для вінничан.
— Захід проходитиме в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка стартувала 25 листопада, — пояснили у відділі комунікацій поліцейського главку.
Про статистику гендерно зумовленого насильства бачимо пост дружини Президента в Інстаграмі. Олена Зеленська написала:
«За даними дослідження Фонду народонаселення ООН, проведеного торік, кожна третя жінка у світі — жертва насилля. Цифри щодо нашої країни просто лякають: щороку понад 1,8 мільйонів українок потерпають від фізичної та сексуальної агресії. Колега, з якою кавуєш перед початком робочого дня... Однокурсниця, з котрою випадково перетнулися на вулиці... Двоюрідна тітка, якій телефонуєш лише, щоб привітати з днем народження чи іменинами... Мама... Твоя донька... Чи ти сама?.. Хочу нагадати, що домашнє насильство в Україні — злочин, а не «прояв кохання»! Бережи себе! Не терпи і не мовчи!».
Авторка посту повідомила своїх підписників про те, що відкрили національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Вона почала працювати за номером 0-800-500-335 або 116-123 з мобільного.
Нагадаємо, що у Вінниці рік тому запрацювала поліція проти насильства. На виклики до сімейних кривдників і кривдниць (15% жертв домашнього насилля — це чоловіки) виїжджають спеціальні мобільні групи під назвою «Поліна». Їх сформували зі спеціально підготовлених співробітників, навчених діяти за окремими інструкціями та виносити приписи порушникам спокою своїх домочадців.
Про результати роботи екіпажів «Поліни» розповіли в Управлінні комунікації Національної поліції України ось такими даними:
— У цьому році відкрили 1,5 тисячі кримінальних проваджень за фактами домашнього насильства. Склали 90 тисяч адміністративних протоколів. На обліку перебуває 68 тисяч кривдників. Із травня цього року — відколи поліцейські почали застосовувати припис — було винесено майже 9 тисяч термінових заборонних приписів відносно кривдників.
А за словами Вікторії Бомк з сектору превентивної діяльності поліції Вінницької області, у цьому році на 18,5% збільшилась кількість заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством:
— Це свідчіть про те, що люди перестали замовчувати про свою проблему та потребують підтримки, як з боку поліції, так і соціальних служб. Так, з понад 9 тисяч заяв, що надійшли до поліцейських підрозділів, розпочали 53 кримінальних провадження, на 5 тисяч 34 домашніх кривдників склали адміністративні протоколи.
На початку цього року, з 11-го січня, набув чинності закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство і злочини на сексуальному ґрунті. Про це 20minut.ua розповідав у статтях:
У редакції Кримінального кодексу України, яка набула чинності 11 січня 2019 року, з’явилася нова стаття про домашніх кривдників. Також законотворці прописали обтяжуючі обставини для сімейних насильників і до злочину «зґвалтування» підійшли по-європейському. Що це значить?
Читайте також:
Розповідь скривдженої жінки: «Нікому вибити ті зуби, що мене покусали»
«У мене немає чоловіка». Як затримана з хабарем адвокатка просила зменшити суму застави
Прикрилася пакетиком і працює. Спіймали жінку, яка крала мобільні в покупців магазину
Хотіла насолити поганому сусіду. Пенсіонерка поцупила мобільний — і отримала вирок
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер