Реальний строк ув’язнення могла утримати жінка, яка для того, аби зробити зле своєму поганому сусідові, поцупила в нього мобільний телефон. Сусід дійсно виявився не з поблажливих: заявив про крадіжку. І ось — злочинниця отримала покарання.
Про те, як судили вінничанку пенсійного віку за крадіжку, скоєну заради помсти, розповіла 20minut.ua прокурор Вінницької місцевої прокуратури Анжела Поберецька. Йдеться про злочин, який був вранці 9 травня.
— В період часу з 09.00 по 10.00 жінка помітила привідчинені двері до сусідньої квартири, — розказує Анжела Поберецька. — Усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно, таємно, переконавшись в тому, що за її діями ніхто не спостерігає, пенсіонерка зайшла всередину квартири, де на столику біля вхідних дверей побачила мобільний телефон, належний її сусіду. Вона взяла з поверхні столика мобільний і розпорядилася ним потім на свій розсуд. Своїми діями правопорушниця завдала сусіду матеріальної шкоди на суму 844 гривень 90 копійок.
Здавалося б, жінка взяла те, що погано лежить. Тим не менше, її дії кваліфікували за третьою, більш суворою частиною статті 185 Кримінального кодексу України — крадіжка з проникненням у житло. І якщо за звичайну крадіжку можуть присудили штраф, то тут санкція — до 6-ти років позбавлення волі.
Пенсіонерці не дали максимального покарання. Підсудній призначили нижню межу санкції із іспитовим строком. Якщо за цей іспитовий строк вона більше нічого кримінального не накоїть, то не потрапить за грати.
— За наслідками розгляду кримінального провадження Вінницький міський суд засудив жінку до 3-х років позбавлення волі та звільнив її від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 1 рік, — сказала Анжела Поберецька.
Прокурор також розповіла, як пояснювала перед судом свій вчинок сама обвинувачена.
— Вона керувалася жагою помсти, адже вважала, що її сусід зі своїм другом неодноразово вчиняли крадіжки її майна. Тож перш ніж втілювати своє бажання помститися, завжди варто подумати про наслідки, які можуть настати у майбутньому, — повчає прокурор та нагадує, що право власності захищається Конституцією України: — В статті 41 основного закону сказано, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, а право приватної власності є непорушним.
Ось такі варіанти покарань обіцяє Кримінальний кодекс України за крадіжку:
А про те, як працюють у Вінниці кишенькові злодії та яким чином від них можна вберегти свої кишені та гаманці, прочитайте в статті «Ідеальність крадіжки залежить від жертви. Не створюй умов для роботи «карманника»».
Читайте також:
Жінці дали 4 роки тюрми за хабар начальнику слідства. Раніше за подібне так суворо не карали
Серійні крадії тікали від поліції на викраденій машині, доки їх не зупинило дерево
Сусіди затримали грабіжника на місці злочину. Збіглися на крик жертви і врятували її
За привласнення чужої машини і шахрайство поліцейські шукають Йосипа Адамовича
Сторож зарізав товариша і сховав тіло в старому автобусі. Вбивці винесли вирок
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер