Спеціальна стаття для сімейних кривдників з’явиться в Кримінальному кодексі України з 11 січня цього року. Вона буде стосуватися не тільки чоловіків, жінок, батьків і дітей. До суб’єктів відповідальності додали, сестер/братів, тіток/дядьків, решту можливих членів сімей, а також колишніх чоловіка/дружину.
Крім того, поліція починає виносити заборонні приписи винуватцям сімейних скандалів. Таким приписом буде зобов’язувати ініціатора домашнього конфлікту залишити місце проживання незалежно від того, в чиїй власності квартира чи дім.
— Зараз ми складаємо адміністративні матеріали за скоєння сімейного насилля, а потім передаємо їх до суду для прийняття рішення про покарання, — говорить 20minut.ua заступник начальника відділу дільничних офіцерів обласної поліції Віталій Шведа. — Якщо в потерпілого чи потерпілої є тілесні ушкодження, подряпини, синці тощо, тоді вирішується питання про порушення кримінального провадження за відповідною статтею (докладніше дивіться нижче в інфографіці, — авт.). А згідно з новим законом про протидію і запобігання домашньому насильству, у січні 2019-го року вводиться окрема стаття Кримінального кодексу України про домашнє насильство. За цією статтею будуть притягувати до кримінальної відповідальності систематичних правопорушників.
До 5-ти років обмеження волі або до 2-х років реального ув’язнення може отримати людина, що завдає психологічних або фізичних страждань члену своєї сім’ї, ставить його в емоційну залежність чи призводить до розладу здоров’я, втрати працездатності, погіршення якості життя. Суд може в рамках санкції цієї статті обрати й інший вид покарання за домашнє насилля. Наприклад, присудити до 240 годин громадських робіт або дати до півроку арешту.
У будь-якому варіанті — відповідальність стане знано суворіша, ніж та, що є зараз, адміністративна. Нагадаємо, що сьогодні сімейних тиранів карають штрафами або громадськими роботами. Максимальне покарання — 15 діб в ізоляторі тимчасового тримання.
Розберемо на прикладах усі нововведення Закону про домашнє насильство. Роз'яснення брали в поліції, у правозахисник та в адвокатів. А як коментує психоаналітик реакцію чоловіків та жінок на зміни, що стосуються сексуального насильства, знайдете в публікації "Секс під розписку? Сприймати інтим як подружній обов’язок у наступному році — злочин".
У останній редакції Кримінального кодексу України, яка набуде чинності 11 січня 2019 року, з’явилася нова стаття про домашніх кривдників. Також законотворці прописали обтяжуючі обставини для сімейних насильників і до злочину «зґвалтування» підійшли по-європейському. Що це значить?
Читайте також:
ТОП-12 злочинів, у яких вам пощастило не стати жертвою. Яким був кримінал 2018-го?
8 афер року: були дурні «розводи», нові схеми і спіймані на шахрайствах ділки
Щоб подати людину в розшук, не чекайте три доби. Покрокова інструкція з пошуків пропажі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Хі-хі
Вася
Олег
Задунайский Торонтуй
Жора reply Задунайский Торонтуй
Задунайский Торонтуй reply Жора
)
Жора reply Задунайский Торонтуй
Задунайский Торонтуй reply Жора
)