Розповідь скривдженої жінки: «Нікому вибити ті зуби, що мене покусали»

Розповідь скривдженої жінки: «Нікому вибити ті зуби, що мене покусали»
 • Вона не раз заявляла про сімейне насилля. І він навіть відробляв за це, фарбуючи лавки.
 • Тепер ця пара вже розлучається, а паралельно — поліція розслідує кримінальне провадження. Жінка заявила, що чоловік покусав її при дітях.
 • Що викликати поліцейських до сімейних кривдників треба, говорять правники. Якщо рукоприкладство було, то повториться.

Дев’ятьох із десяти сімейних кривдників не виправляє покарання. Так говорять в поліції, оперуючи даними з профілактичного обліку, куди в більшості потрапляють ті самі домашні насильники. Це підтверджує і історія 32-річної вінничанки Ольги Ніколової, яка розлучається з батьком своїх дітей, але продовжує отримувати травми.

— Мене в травмпункті питали, яка собака вкусила. Моя? Мого чоловіка собака? Ні, кажу, чоловік укусив, — розповідає Ольга. — Все не могли зрозуміти, що це зробила людина. Він прокусив мені кисть до сухожилка. Боюся, що рубець буде, а це дефект і доволі неприємно, коли до пацієнта приходить лікар з якимось недоліками шкіри…

Ольга — терапевт і аспірантка медичного університету. Її чоловік також медик, викладач. Працює на кафедрі психіатрії та наркології в лікарні ім. Ющенка. В цей медичний заклад, за словами жінки, її хотіли запроторити батьки чоловіка після великого сімейного конфлікту у вересні минулого року. Тоді Ольга й вирішила розірвати з батьком двох своїх малих діток. Її донечці три, старшому синові — сім років.

Відео дня

Вигнала з нової квартири 

Ольга заявила про злочин чоловіка 8 вересня. На той час вже мала судове рішення про аліменти і призначені судом години побачень батька з дітьми, хоч штампи про розлучення в паспортах подружжя ще не стоять. Забрати сина з донькою на вихідний і прийшов того ранку Олег. Ольга сказала почекати, поки зберуться. Але син відчинив тату двері.

— Щойно він переступив поріг, став знімати на телефон обстановку в квартирі, говорив, що у мене безлад і що відмовляюсь давати йому дітей, — розказує Ольга Ніколова. — Я затулила рукою камеру, а він вхопив мене так, що опинилися позаду нього і вкусив за руку. Я викликала поліцію і, звісно, дітей вже йому не віддала. Що саме він поліцейським казав, я не чула. В нього брали пояснення на коридорі. Але знаю, що все заперечував. 
 

Крім того, що проходить експертизу, Ольга сфотографувала рану перед обробкою в травмпункті. Це ж доказ, а збирати такі вчить життя з кривдником   

Також Ольга розповіла, як вона вирішила розірвали стосунки з чоловіком. Це було трохи більше року тому, теж на початку вересня.

— Ми переїжджали з відомчого гуртожитку на нову квартиру, яку допомогли купити мої батьки, — розказує жінка. — Свекор з лайкою став керувати, а я попросила не кричати в моєму домі. Він взявся ображати мене, обзивати, тримаючи онучку на руках. Я сказала тільки «сам ти такий, жінка твоя така і таке твоє отродіє» й розвернулася іти. На це свекруха почала виривати мені коси, кричала…

Як у фільмах

— Я була шокована, — продовжує розказувати Ольга. — Думала, що тільки в фільмах таке може бути або якісь деградовані особи, що напилися, здатні на таке. Але це професор університету робила. Мені рідні батьки доти не вірили, в яких умовах я живу і які ситуації зі мною трапляються.

Бійка та крики перелякали дітей. Їх кинулася заспокоювати інша бабуся, мати Ольги. А що чоловік? Співрозмовниця каже, він просто припинив її спробу викликати поліцію: вибив з рук мобільний.

— Я змушена була стукати у двері сусідів в новому домі, щоб попросити допомогти, — розказує Ольга Ніколова. — Коли поліція приїхала, я написала заяву на свекруху і сказала «все ідіть звідси, я з ним жити не буду». Вони пішли. Спершу Олег приходив, коли йому заманеться, і на очах дітей принижував мене. Я жила в такому страху, що не передати. Потім в безкоштовній правовій допомозі мені порадили поміняти замок. Поміняла. І ще два місяці гуляла з дітьми десь у віддалених місцях, боялася, щоб вони їх в мене не відібрали. Не відповідала на дзвінки. Мені не було з цими людьми про що говорити…

Не давала хропіти

Ольга розповіла ще не один випадок насилля, яке стерпіла від чоловіка до рішення про розлучення.

— Він міг мене пхнути, вщипнути, — розказує вона. — Пізніше, в поліції я побачила плакат, на якому написано, що вважається сімейним насиллям. То щипання теж є насиллям. Виходить, мої діти вчаться, як робити не треба, на прикладі батька. А він виріс в таких умовах. Для них це нормально в сім’ї. У його родині такий закон: «Жінка за морду получає в морду». Вони всі мені постійно це говорили. Ще Ольга згадує, як одного разу вночі попросила Олега не хропіти, бо дитина прокинулася, а він за це пихнув її й обіцяв розбити голову. За другу спробу припинити хропіння – залишив синці і укуси в кількох місцях.

— В мене за майже півтора року тільки перестало бути видно зуби його на плечі. А синці ще можна побачити, якщо придивитися, — каже Ольга. — Одного разу я повідомила поліцію і йому призначили громадські роботи. Приставили до ЖЕКу лавочки фарбувати і ще щось робити. Я тоді поїхала з дітьми до батьків, а він дзвонив розказувати, який він «радий», що має відпрацьовувати. І коли він покусав мене вночі, теж заяву писала. Тоді мені сказали: якщо немає свідків, то не можна довести. Видно, батьки його «відмазали», можна сказати.

Питаємо Ольгу, як вона примудрилася жити з чоловіком і періодично заявляти на нього в поліцію. Чи не боялася озлобити ще більше? 

— Так, це трохи озлобило його, — каже вона у відповідь. — Все ставало гірше, нестерпніше… Я була не захищена зовсім. Не знала, куди іти і до кого звернутися. І тепер теж у мене немає широких плечей, які б прийшли і вибили ті зуби, якими мене кусали. Але зараз скажу: слава богу, що я все це пройшла. Я знаю, що у мене є мої діти, мої два сонечка. Це найдорожче для мене на даний час. А битися, кусатися — це прояв слабких.

Навіщо жінка все розповіла?

Через вручання батьків чоловіка у справи її сім’ї, як пояснює Ольга Ніколова, вона наважилася розказати про свою проблему журналістам. Про цю вінничанку вже написало не одне видання. А її чоловік-психіатр, коментуючи слова дружини, заявив пресі: Ольга його оббріхує, бо вона сама далеко не ідеальна.

Тим не менше, саме вона стала ініціаторкою кримінального провадження і проходить судово-медичну експертизу для встановлення ступеню тяжкості завданих травм. Як сказала прес-офіцер обласної поліції Анна Олійник, в процесі розслідування справи за заявою дружини психіатра можуть перекваліфікувати на більш тяжку статтю. Це залежить від того, який висновок дадуть експерти. Зараз йдеться про умисне нанесення легких тілесних ушкоджень.

— Поліція зробить свою справу. За це не турбуюся, — говорить Ольга Ніколова. — Я переживаю, щоб його батьки не втрутилися, щоб процес був справедливий, відкритий. І щоб він поніс покарання за свої вчинки, а не все списалося чи заховалося, як це буває при впливових батьках.

Що робити, якщо знущається близька людина?

— Перше, що зробити треба, — зателефонувати в поліцію. Друге — до приїзду поліцейських триматися подалі від тієї людини.

Тетяна Соляр, адвокат:

— Перше, що зробити треба, — зателефонувати в поліцію. Друге — до приїзду поліцейських триматися подалі від тієї людини. Вони задокументують порушення, із сімейним кривдником проведуть бесіду і поставлять його на облік. Крім того, є громадські організації по запобіганню насилля в сім’ї, тому третє — варто бути з ними на зв’язку, якщо вже маєте таку проблему. Також раджу розірвати усі можливі контакти з людиною, яка знущається.

З наступного року в Кримінальному кодексі України з’явиться нова стаття — спеціальна для сімейних кривдників. Вона буде стосуватися не тільки чоловіків, жінок, батьків і дітей. До суб’єктів відповідальності додали, тіток/дядьків та інших членів сімей та колишніх чоловіка/дружину. 

Також з незабаром поліція буде на виклику виносити забороні приписи кривдникам. Такий припис зобов’яже винуватця сімейного конфлікту залишити місце проживання жертви не залежно від того, в чиїй власності квартира чи дім. Щоб дізнатися більше про це — слідкуйте за стрічкою новин vn.20minut.ua.


Читайте також:

Убивство Віталіни Плахотнюк: арештували її колишнього чоловіка як замовника

Три зґвалтування і один замах. В поліції розказали про нерозкриті злочини

Тюрми не буде. Прозваного тяжилівським маніяком збоченця визнали неосудним

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (5)
 • Alex Timo

  Давно відомо, що психіатрія то лженаука, псевдо, бо вона не може лікувати душу вічну. А от докази того, що палачі в білих халатах існують- доводить стаття.
 • Брумс

  Но ржу нимагу. Это ж какой дурдом делается в стране, если преподы психиатрии заказывают друг дружку ))))
 • Брумс

  Реальный выход - только договариваться. Для начала перестать быть сук..й, может. и мужик тогда перестанет быть козлом. Если не получится - чистый профит и пацам, и ментам, и адвокатам с судьями
 • Брумс

  Старый замес. Выбить зубки у нас в городе можно кому угодно и плеч для этого хватает. Но важно помнить, что услуги зубодробителей стоят дорого и деньгами с симпатичных и послушных су..к они не берут. За услуги будут шпилить хором и по очереди во все щели, потом меняться су..ми, потом сдавать в аренду. Закончит симпатяшка на Мамбе на радость дрочерам или на окружной, если не повезет и пофиг профессия.

  Винничанин коренной reply Брумс

  Ти вже всі лавки пофарбував, невдахо?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:03 Вінниця планує закупити 20 вживаних тролейбусів з Польщі. Що це за машини? photo_camera 12:50 Як вибрати якісний наповнювач для котячого лотка (Новини компаній) 12:38 На варті з п'ятої ранку. Вінницю від снігу очищає спецтехніка та двірники 12:35 Як обрати кращі слоти FAVBET та почати вигравати (Новини компаній) Від читача 14:03 Актуально для жертв окупаційного режиму: як отримати правовий імунітет? 11:41 У садочку облаштували укриття, де зможуть сховатися понад 300 діток photo_camera 10:53 Як курсує транспорт, де немає світла та води у Вінниці 29 листопада 10:01 Джерело на Вишеньці, яке «віджали» у людей, просять повернути громаді. Петиція 09:07 Звільняючи Херсонщину загинув 54-річний військовий з Вінниччини photo_camera 08:01 Сьогодні вітаємо Матвія та Сергія. Історія, заборони та прикмети 29 листопада 20:53 Ідеальні стрічки для осіннього вечора. Добірка з п'яти фільмів play_circle_filled 19:44 До війни працював водієм трамвая. На фронті загинув військовий Віктор Ляшко з Вінниці photo_camera 19:11 Лобове зіткнення у Хмільницькому районі: машини перетворилися на металолом photo_camera 18:03 На Донеччині загинув військовий Олександр Звізда. Герою був 21 рік photo_camera 17:51 Надзвичайна ситуація у Ладижині: майже 18 тисяч жителів залишаються без тепла photo_camera 17:17 На Вінниччині значно зросла кількість використання генераторів. Як вберегтися від чадного газу? 17:06 До 2 грудня вінничани можуть безкоштовно здати аналіз на ВІЛ/СНІД 16:34 Юні «Вінницькі Вовки» в складі збірних України здобули кубки в Австрії 16:16 Голосування в «Народному бренді» добігає кінця. Розповідаємо про бізнес, що допомагає ЗСУ 16:01 На Київській Skoda збила 77-річну вінничанку. Потерпіла у лікарні photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up