Минулого тижня Вінницький обласний апеляційний суд залишив у силі вирок вінницького міського суду – за смерть водія мопеда, якого збила «дев'ятка», у винуватця аварії судді навіть не забрали права.
Помер Василь Вакулич, отримавши черепно-мозкову травму, подвійний перелом нижньої щелепи, садна верхньої кінцівки та лівого колінного суглобу.
Ця трагедія сталася у грудні 2011 року. «Дев'ятка», якою керував Володимир Павлюченко, виїхала на швидкості з двору на вулицю Київську і збила водія мопеда Василя Вакулича.
Родина загиблого не погодилася з вироком міського суду, і минулого тижня, 18 квітня, цю справу слухав апеляційний суд.
Прокурор просив чотири роки
На слуханні апеляції прокурор вимагав для Володимира Павлюченка чотири роки реального позбавлення волі та три роки позбавлення права керування автомобілем.
У вироку суду написано, що 10 грудня 2011 року о 14 годині Володимир Палюченко виїжджав на дорогу з прилеглої до будинку №185, території на технічно справному автомобілі «ВАЗ-2109» по вулиці Київській. В момент зміни напрямку руху ліворуч він, не переконавшись у безпечності своїх дій, зіткнувся з технічно справним мопедом «Мото» під керуванням Василя Вакулича, який рухався по Київській в напрямку Тарногродського.
На суді Павлюченко пояснив, що автомобіль, який стояв на тролейбусній зупинці, закрив йому огляд, тому він не міг вчасно зреагувати та уникнути аварії. І все одно суд визнав його винним у скоєнні наїзду.
Володимир Павлюченко сказав, що щиро кається і вину визнає повністю. Просив суворо його не карати і не позбавляти права керувати автомобілем, так як заробляє цим на життя (щоправда, нелегально).
Свідок розповів, що Павлюченко і за ліками ходив, і на похорони їздив. Купляв, мовляв, ліки за свої кошти, а на кладовищі дав 4000 гривень. Єдина заковика – не брав у потерпілої розписок.
А суд вказує на пом’якшуючі обставини…
Попри доведеність вини підсудного Павлюченка, суд вказав на пом’якшуючі обставини. Ними виявилися – щире розкаяння, несудимість, добровільне відшкодування матеріальної шкоди, малолітня дитина і дружина-інвалід третьої групи з дитинства.
Суд врахував «складні матеріальні та сімейні обставини підсудного, а саме те, що Володимир Павлюченко являється єдиним годувальником сім’ї», і тільки «працюючи, він зможе погасити шкоду потерпілій та забезпечити свою сім’ю».
Адвокат Василя Павлюченка Микола Мосін наполягав на тому, що у винуватця аварії мала дитина, дружина-інвалід та обмежені доходи. А чоловік заробляє неофіційним таксуванням. Тому забирати водійське посвідчення у нього не можна.
- 65 стаття Кримінального кодексу говорить про те, що покарання має бути індивідуальним. З першого дня Василь Павлюченко надавав гроші на лікування. На сьогоднішній день загальна сума складає 22 тисячі, - стверджує Микола Мосін. - Хочу підкреслити, що жінка в нього – інвалід дитинства, вона в декретній відпустці. Твердження про те, що він не працює, не відповідає дійсності. Офіційно у нас півдержави не працює! Бо влаштуватися на офіційну роботу і заробляти 1000-1200 гривень – не альтернатива. Володимир має золоті руки: коваль, зварювальник, слюсар, і тесля. З цих неофіційних заробітків відшкодовує шкоду. Немає в його колі спілкування банкірів і крутих бізнесменів. Працює на пару зі своїм товаришем. Тут питання помсти і амбіцій…
Вирок – незаконний?
Адвокат Галини Скакун Дмитро Болтак заявив RIA про те, що подаватиме скаргу до касаційного суду, бо вирок - незаконний.
- Аварія призвела до смерті, - каже Дмитро Болтак. - Встановлено факт, що злочин стався внаслідок порушення правил дорожнього руху. І сьогодні знову залишається в силі можливість винуватця перебування за кермом. Павлюченко не тим людям дає гроші. Не адвокату і судді нехай дає, а відшкодує потерпілій. Обов’язково подаватимемо на касацію. Бо цей вирок є незаконним.
Дмитро Болтак продовжує обурюватися:
- Хтось пива випив – його позбавляють прав на три роки, а тут іде вбивство – цього не роблять. Це нонсенс! - каже адвокат.
Чи підтримає потерпілу сторону Касаційний суд – побачимо. А поки що «майстер на всі руки» їздить вулицями міста, неофіційним таксуванням відробляючи 40 тисяч гривень, у які судді оцінили життя людини.
“Я тюрми не боюся”
- Я відшкодую все до останньої копійки, - сказав Володимир Павлюченко, - Знаю, що за законом «світить» реальний строк, і тюрми не боюся. Але тоді без підтримки залишиться моя дружина – інвалід третьої групи і півторарічна дитина. Я щиро хотів і хочу допомогти постраждалій, але домовитися з нею безпосередньо не міг. Тому й найняв адвоката. Допомагав по мірі можливостей - і коли чоловік лежав у лікарні, і на похорон давав кошти. Всього – 14 тисяч. Про це є навіть розписка, яку Галина Скакун не визнає. І ще вісім тисяч виплатив за рішенням суду. Буквально сьогодні ще тисячу перерахую. Просто не потрібно робити з мене нелюда.
Може світити від трьох до восьми років
Старший прокурор відділу прокуратури Вінницької області Дмитро Миколайчук потерпілу сторону підтримав, але коментарів не надав, бо не почув мотивувальної частини вироку.
- Як уже було зазначено, санкція покарання передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі. Даний злочин, як ми розуміємо, тягне за собою відповідні наслідки і відповідне покарання, - прокоментував прокурор. - Стосовно рішення суду я зможу прокоментувати, коли почую мотивування. На сьогодні зачитали лише обвинувачення, - каже прокурор.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous