Про якийсь лист, написаний рукою Анатолія Малєца нібито після злочину, сказав прокурор Валерій Шиманський, коли клопотав про арешт підозрюваного в передноворічному убивстві власної родини.
Прокурор, обґрунтовуючи потребу взяття під варту Анатолія Малєца, озвучив попередні дані слідства. Сказав, що підозрюваний планував злочин заздалегідь, хотів зімітувати розбійний напад, тому розкидав по квартирі речі потерпілих, а знаряддя злочину — молоток — загорнув у спідню білизну, склав в пакет і виніс на смітник подалі від дому.
Раніше в обласному главку поліції розказали: затриманий Анатолій Малєц сам сказав поліції, де молоток шукати, і поліцейські знайшли знаряддя злочину зі слідами крові у вказаному місці. Цей речовий доказ передали на експертизу.
«…Серед побутового сміття виявили і вилучили металевий молоток — знаряддя вчиненого злочину, чоловічі труси синього кольору та білий полімерний пакет, у якому знаходилася письмова заява від Малєц Анатолія Валерійовича, де останній коротко розповів про те, що це він вчинив вбивство своїх дітей, колишньої дружини та своєї матері...», — ось так в судовому засідання перераховував докази прокурор Шиманський.
Це було 2 січня, нагадаємо, і врешті Вінницький міський суд обрав запобіжний захід Анатолію Малєцу. Його триматимуть у слідчому ізоляторі 60 діб до наступного судового рішення.
То що за папір слідство вважає речовим доказом? Редакція 20minut.ua запитала в поліції, й дізналася: прокурор помилився або ж його неправильно трактували далі в пресі, бо не було записки в пакеті з молотком. Телефонуємо в прокурору перепитати ще раз і дізнаємося, що і зізнання фактично в заяві, названій в ЗМІ запискою, немає.
— Ніякої записки не було, — каже Валерій Шиманський. — Була заява, написана ним на ім’я працівників поліції вже після того, як його затримали. На підставі цієї заяви хотіли його допитати. Він мав зізнатися, але трапилося так, що заходять адвокати — і він відмовляється давати показання. До сьогоднішнього дня він не дає показань...
Питаємо прокурора про текст заяви. Якщо не зізнання, то що в ній було? Валерій Шиманський відповідає описом:
— Якщо почне читати, то подумаєте, що це писала не доросла людина, яка закінчила вуз, а учень першого-третього класу, який не розуміє взагалі, що з нього хочуть, що писати. Просто фрази. Одне слово таке, речення не закінчується, починається зовсім інше речення невідомо про що. От тому будемо призначати експертизи, будемо встановлювати стан його. Чи це він умисно так все робить, як говориться, показує, що він психічно хворий, чи це дійсно так? Направляємо матеріали всього провадження експертам, хай далі лікарі з Ющенка, експерти, задають йому питання.
За словами Валерія Шиманського, психіатрична експертиза триватиме щонайменше місяць-півтора. Її будуть проводити експерти з вінницької лікарні ім. Ющенка або навіть одеські спеціалісти. Для цього підозрюваного, швидше за все, направлять на стаціонар.
— Зараз ми не тільки допитуємо свідків, а й проводимо інші заходи для того, щоб об’єктивно встановити всі обставини, — сказав процесуальний керівник провадження про вбивство родини в Академічному.
А ще додав, що злочин на грунті сімейного конфлікту, скоєний арештованим, — це ключова, але не єдина версія слідства. Щоб дізнатися більше про це, слідкуйте за стрічкою новин 20minut.ua.
Читайте також:
«Моя Надя, донечка»: вінничани попрощалися із вбитими в Академічному
У новорічну ніч в Могилів-Подільському підрізали зятя мера. Він зараз в реанімації
ТОП-12 злочинів, у яких вам пощастило не стати жертвою. Яким був кримінал 2018-го?
8 афер року: були дурні «розводи», нові схеми і спіймані на шахрайствах ділки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Валентина Грушко
Наталья Дидух
Паша reply Наталья Дидух
Irina Veremiieva reply Наталья Дидух
Евгений Петрович
Alla Kaplun