З 2018 року всі вінницькі лікарні будуть звітувати про благодійні внески

З 2018 року всі вінницькі лікарні будуть звітувати про благодійні внески
  • В вінницьких лікарнях працюють благодійні фонди.
  • І більшість вінничан платять до них внески.
  • З 1 січня наступного року всі медичні установи України будуть зобов'язані звітувати про благодійні внески, які отримали від людей. 

Лікувальні установи будуть звітувати про внески, зроблені і юридичними, і фізичними особами. Відповідний наказ з'явився на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Уляна Супрун, голова відомства, розповіла про те, що нововведення допоможе відстежувати всі кошти, які направляються в благодійні фонди лікувальних установ, і таке рішення дозволить зменшити корупцію, підвищить довіру до благодійності і дозволить оцінити рівень і ефективність фінансової допомоги, що надається лікарням.

«На сьогодні майже в кожному закладі охорони здоров'я працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів платили в нього внески. Обсяги благодійних пожертвувань - сотні мільйонів гривень, однак до сих пір звітність цих фондів про зібрані кошти часто була недоступною або непрозорою», - підкреслила Уляна Супрун на своїй сторінці в Фейсбуці.

Також міністр додала, що необхідно створити механізми, при яких лікарні працюватимуть прозоро.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Светлана Рулько
    Узаконити ці внески, те саме, що узаконити платну медицину!!!! Це порушення конституції. Адже, при їх узаконення лікарні на всіх етапах звернення людей будуть вимагати цього внеску за будь-яку послугу чи навіть заведення паперів. Якщо не прийнята до сих пір медична реформа, яка б компенсувала ті чи інші витрати громадянам після звернення у лікарню, то немає чого легалізовувати таку " благодійність" з- під палки.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:24 Майже 5600 штрафів за місяць. Нові камери автофіксації виявили «рекордсмена», що летів містом 180 км/год 15:31 Суд визнав Янчак винною у недостовірному декларуванні: яке покарання отримала ексзаступниця ТЦК? 14:48 Трагедія на трасі: у ДТП під Хмельницьким загинув 64-річний вінничанин 13:42 На Вінниччині зафіксували перший випадок нового субваріанту covid-19 «Цикада» Від читача 09:58 Фонд держмайна призначив власника компанії з надання ритуальних послуг директором Запорізького Титано Магнієвого комбіната 13:09 У Вінниці знайшли приховану мозаїку на готелі «Профспілковий»: що про неї відомо? 12:48 На Луганщині загинув 30-річний боєць Третьої штурмової Денис Полніков 11:57 У водія Chery в Хмільницькому районі вилучили шість гранат, які він ховав у сумці 11:31 Де відкривають бізнес, а де закривають: статистика ФОПів і ситуація на Вінниччині 11:04 Ворог вдарив по Дніпру та ще п'яти областях. У небі над Україною збили 580 дронів та 30 ракет 10:34 «Я свого поховала ще у 2023-му»: вдова Олександра Коломійця пояснила, чому опинилась на капоті авто з ТЦК play_circle_filled 09:57 У Вінниці прибрали 2,5 тисячі кілометрів прибудинкових територій та оновили 52 дитмайданчики 09:02 В боях на Донеччині загинув житель Лука-Мелешківської громади Павло Шибінський з позивним «SKY» 08:15 День апостола Марка, науки, фінансів і світових ініціатив. Історія та прикмети 25 квітня 21:00 Понад півтори тисячі вінничан вийшли на толоку: у місті зібрали 2400 мішків сміття photo_camera 20:44 У доньки елітне житло в Києві та дарована комерція у Вінниці… Що відомо про статки сім’ї Соколового? 20:23 «Хто, як не ми?»: в ліцеї на Вінниччини відкрили меморіальні дошки на честь захисників photo_camera 20:09 Браконьєри на Вінниччині наловили 60 кілограмів риби. Які обмеження діють під час нересту 19:19 Як виникли назви найбільших мікрорайонів Вінниці. І що цікавого є в цих місцинах photo_camera 19:03 У власність громади повернули 45 соток землі перед Центральним ринком
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up