Як вибрати б/у автомобіль в інтернеті: корисні поради експерта

Як вибрати б/у автомобіль в інтернеті: корисні поради експерта
  • В Україні значно збільшився інтерес до вживаних автомобілів. У більшості випадків їх шукають та купляють через інтернет.
  • Зазвичай українці обирають чотири-п'ять варіантів, а потім домовляються про зустріч з власниками машин.
  • Ще під час перегляду оголошення можна багато чого дізнатися про автомобіль і визначити, чи вартий він уваги.

Одразу звертайте увагу на ціну. Якщо вона дуже низька, це може свідчити про те, що оголошення розмістив шахрай, або автомобіль у дуже поганому стані. Також це може означати, що машина має сумнівне минуле — про неї продавець не розкаже всю правду, її може бути складно переоформити, виїхати за кордон тощо.

Також низька ціна може свідчити про те, що оголошення опублікували перекупники, які за допомогою вигаданих пропозицій збивають ціну тим, хто справді продає авто.

Крім того, від надто високих цін теж є сенс триматися якомога далі, тому що з такими продавцями може бути важко порозумітися. Поняття допустимого торгу в кожного різне.

Відео дня

Часто власники додають до ціни свого авто до 500 доларів, тому що розраховують на торг. Тому не забувайте про те, що можна вибити знижку, але робити це краще під час зустрічі з продавцем, щоб не відлякати його.

Оцінювати фото машини також дуже важливо. За їх кількістю та якістю можна зрозуміти, в якому стані перебуває автомобіль. Крім того, так можна відрізнити реального продавця від перекупника або шахрая. Перший точно не хоче витрачати зайвий час на покупців, які на зустрічі зрозуміють, що перед ними зовсім не те авто, яке було в оголошенні. Варто оминати оголошення без фото або із зображеннями різних автомобілів.

Далі потрібно уважно читати опис в оголошенні. Крім інформації про пробіг, об’єм двигуна, тип трансмісії чи рік випуску, продавці вказують також, чи не був автомобіль у ДТП, чи не фарбований, чи перша реєстрація, чи є сервісна книжка.

Коли в описі дуже мало інформації чи там короткі та стандартні вирази, на кшталт, ідеальний стан, всі питання — за телефоном, тоді це може бути недобросовісний перекупник.

Також важливо зібрати інформацію про історію автомобіля. Наприклад, за допомогою VIN-коду можна дізнатися про пробіг, ДТП, реєстрацію, кількість попередніх власників тощо. Цей код складається з 17 символів і зазначається в техпаспорті у рядку Номер шасі.

Код можна дізнатися не тільки від власника, але й за номером машини. Введіть її реєстраційний номер у будь-який сервіс з оформлення автоцивілки. З отриманим кодом можна звернутися до одного зі спеціальних сервісів онлайн, але це може обійтися у суму до 700 грн.

Під час спілкування з продавцем задайте йому ряд обов’язкових питань, яких не варто соромитися. Запитайте про причину продажу. Так зможете перевірити власника на відвертість. Також дізнайтеся для чого використовувалося авто: для регулярних поїздок по місту, між містами або для таксі. Це допоможе визначити ресурс машини.

Запитайте, чи не проти власник, якщо ви приведете свого механіка чи звернетеся до зовнішнього сервісного центру для оцінки машини. Для продавця, який не приховує її стан, це не має бути проблемою.

Попросіть фото чи скани сервісної книжки та розпитайте, які регламентні роботи проводилися з машиною. Так зможете більше дізнатися про технічний стан і перспективу майбутньої експлуатації автомобіля.

Крім того, можна поцікавитися і про додаткові бонуси, які власники можуть безкоштовно віддати при продажі. Наприклад, комплект гуми, набір інструментів чи підказати майстра, який обслуговував авто.

Обговоріть укладення договору про купівлю-продаж авто. Законне оформлення угоди застрахує вас від арешту, кредиту, заяви від продавця про нібито викрадення та інших неочікуваних сюрпризів. Зробити це можна в сервісному центрі МВС, приватних компаніях або у нотаріуса.

 

Читайте також:

Новини бухгалтерського обліку та кадрові питання. Що зміниться у червні?       

Україна перейшла в зелену зону карантину. Які обмеження ще діють?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Daily
    саме дебільне запитання причина продажу
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:30 Азовцю Назарію «Грєнці» Гринцевичу з Вінниці присвоять звання Героя України 09:21 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 8 липня 09:10 ТОП-5 приватних шкіл Вінниці, куди мріють потрапити батьки та діти (партнерський проєкт) 08:13 Вакансії в супермаркеті «Грош», ресторані "Домашня редакція" та 76 актуальних пропозицій роботи у Вінниці Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 08:12 Сьогодні 8 липня: Яке свято, хто іменинник та головні прикмети дня 21:01 Відключення води 8 липня: кого торкнеться та як підготуватись 20:02 Як подати мотиваційний лист під час вступу до вишу: покрокова інструкція 19:19 «Бентлі» за понад 10 мільйонів та інші люксові авто: найдорожчі машини, які продають у Вінниці photo_camera 18:15 Заклади Вінниці, що мають дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт) 18:13 Вінницький ТЦК спростовує інформацію про зміну адрес 17:31 Найспортивнішу родину Вінниччини визначили у Липовці 17:15 У Вінниці збільшилась кількість дитячих травм через водіння самокатів і скутерів play_circle_filled photo_camera 17:02 «Вовки» і «Вовчиці» виграли всі матчі в домашньому турі чемпіонату України з флаг-футболу 16:06 На Вінниччині затримали чоловіків, що «продавали» виїзд за кордон за $7000 photo_camera 14:40 «Мелемо на кам’яних жорнах і печемо на заквасках»: у Липовці відроджують культуру українського хліба 14:18 На Шимка водій збив жінку на пішохідному переході: потерпілу госпіталізували 13:13 Нетверезий водій збив 14-річну дівчинку та втік з місця ДТП 12:15 У селі Кочурів зі ставка дістали тіло 39-річного чоловіка 11:45 Увага, водії! Як не зіпсувати кондиціонер — і де у Вінниці його ремонтують (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up