- В Україні торік виявили багато підробних купюр номіналом у 500 гривень. Цьогоріч та ж історія з 200 гривневою купюрою.
- У вінницьких групах поширюють відео, де розповідають, як виявити несправжні гроші.
У січні 2020 року країною ходили фальшиві купюри номіналом 200 гривень. Нацбанк вилучив частину купюр. На всіх майже однакові номери та серії. Вони настільки якісно зроблені, що не відрізнити від справжніх грошей.
Фактів великого обігу фальшивок на Вінниччині у поліції цьогоріч не фіксували. Були лише поодинокі випадки й у малих обсягах.
Тим часом, у вінницьких соцмережах поширюють відео. У ньому жінка розповідає про головні відмінності у підробній та справжній 500 гривневій купюрі.
Варто звертати умову на тактильні відчуття, серійні номери, а також на зображення Сковороди — у підробці це сірий малюнок, а оригіналі він світиться.
Як визначити фальшиві купюри?
Якщо в руки потрапила підозріла купюра, необхідно уважно розглянути її й звернути увагу на такі деталі:
-
Водяні знаки. Банкноту необхідно розмістити перед собою і проти світла (в такому випадку може підійти як лампа, так і сонячні промені). Справжні гроші будуть містити прихований малюнок, який буде повторювати портрет історичної персони зображений з лицьового боку. Таким способом можна подивитися чи є там знак гривні й номінал купюри в цифрах.
-
Прихована картинка. Для цієї перевірки необхідно перевернути купюру так, щоб на неї падав гострий світло. Зверху або збоку, де раніше був помітний лише темний прямокутник, має з'явитися ще одне приховане зображення — номінал.
-
Оптично-змінна фарба. Зазвичай елементи надруковані таким способом будуть переливатися і міняти свій колір під різним кутом нахилу паперу. На старих купюрах нею були надруковані ромби й номінали. А вже на купюрі номіналом в 500 гривень випущених у 2015 році таким способом надруковано зображення книги.
-
Наскрізний елемент. Тут також необхідно подивитися на гроші проти світла. У верхньому кутку зліва можна побачити малюнок, який формує номінал купюри. Якщо ж розглядати гроші не під кутом і не проти світла, то можна побачити лише частину напису.
-
Полімерна стрічка. Якщо подивитися на гроші проти світла то на них можна помітити тонку темну смужку. У ній повинен бути видимим номінал купюри й знак гривні;
-
Мікротексти. Така перевірка вимагає збільшувального скла. Такі елементи розташовані в кутку купюри та містять написи які повторювалися, які виконані більш дрібним шрифтом.
Що робити з фальшивими грошима
Якщо вам до рук потрапила банкнота, яка не має одного з захисних елементів, значить вона фальшива. Такі гроші потрібно віднести до будь-якого банку, щоб передати до територіального управління Національного банку. При вилученні фальшивих банкнот їх вартість не відшкодовується банком, а про факт вилучення з обігу фальшивок обов’язково повідомляють у поліцію.
Опитування
Чи траплялися вам фальшиві купюри?
Читайте також:
Фальшиві гроші пропонують купити через Telegram. Правда продають чи це шахрайство?
Перевір «заначку». По Вінниці ходять фальшиві долари. Звідки вони узялись та як розпізнати?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Новый глава налоговой дал интервью Кошкиной, человек профессионал своего дела, очень интересный материал, рекомендую
https://lb.ua/economics/2020/08/11/463644_glava_nalogovoy_lyubchenko_u_lyudey.html