Лісопарк-2. Минулого року, в серпні, облаштували невелику зону відпочинку в Лісопарку. Тоді зробили тротуари, велодоріжки, альтанки та лавки. А ще облаштували великий дитячий майданчик.
Цього року цю паркову зону вирішили збільшити. На суміжній ділянці прокладають нові доріжки. Будівництвом займаються робітники з товариства «Агропродсоюз», що є субпідрядниками по цьому об’єкту.
— Доріжки будуть прилягати до існуючих шляхів на першій черзі Лісопарку. Облаштовуємо й велодоріжки. Головне, щоб дощів не було. Бо тоді техніка в ліс не заїде, — розказав робітник з товариства «Агропродсоюз» Іван Муржак.
Очільник департаменту комунального господарства Володимир Ніценко сказав, що друга черга Лісопарку буде виглядати, так само, як й існуюча зона відпочинку — ті ж самі ліхтарі, урни, лавки. Ще одного дитячого майданчика не буде.
— На цьому об’єкті з’являться туалети сучасної конструкції, експериментального зразка. Будемо тягнути водогін та електрику для їх облаштування, — розповів Ніценко.
Скільки це коштує? Генеральним підрядником є товариство «Альфаметрикс», що виконає роботи за 2 мільйони 394 тисячі гривень.
Орієнтовно, другу чергу Лісопарку зроблять на початку цієї осені.
Коротка версія матеріалу на мапі:
Площа Могилка.Реконструкція площі «з літаком», що нині носить ім’я льотчика, Героя АТО Костянтина Могилка, триває майже рік. Хоча обіцяли закінчити до кінця 2016 року.
Згодом виявилося, що літак МіГ-15 стоїть на аварійному постаменті. Вирішили — постамент зруйнувати, а винищувач відправити на ремонт.
У середині листопада минулого року обрали проект нового постаменту під назвою «Слід». Його автором став архітектор Денис Камінський. Винищувач прикріплять до шести опор, що символізуватимуть реактивні струмені. Повернути МіГ-15 на площу обіцяли до цьогорічного Дня міста.
Проте нещодавно архітектор Валентин Дубовий опублікував нову візуалізацію проекту, яку в соцмережах сприйняли як новий проект.
— Це лише візуалізація проекту Дениса Камінського, який не змінився. Деталі для постаменту виготовляють на заводі «Сармат». Через складність конструкції виникли певні затримки. Тому постамент із літаком будуть на площі до Нового року, — розказав головний архітектор міста Олександр Рекута.
Скільки це коштує? Реконструкцією площі займалося товариство «Олеріт», що за всю роботу отримало 7 мільйонів 78 тисяч гривень. А на завершення ремонтів те ж товариство може отримати ще 9 мільйонів 391 тисячу гривень.
Космонавтів-3. У червні розпочалася третя черга реконструкції проспекту Космонавтів. Тут запланували облаштувати дитячий майданчик, зони відпочинку, велодоріжки, тротуари та декоративну арку з підсвіткою. Алею освітлюватимуть 82 ліхтарі, буде Wi-Fi зона та система відеонагляду.
У мерії відзначають, що за останні три місяці вже облаштували нові бордюри з боку зеленої зони, зроблено основу під велодоріжку довжиною 450 метрів ( загалом буде — 600 метрів), влаштовано конструкцію «Хвиля» на пішохідному переході.
На місце вирубаних кленів посадять нові. У планах - їх буде 80 штук, що підтвердив заступник директора «Вінницязеленбуду» Микола Залецький.
— Плануємо розпочати їх висадку восени, приблизно в жовтні. Не можу сказати, якого розміру та віку будуть дерева, бо їх у нас ще немає. Зараз готуємо документацію на тендер, — сказав Залецький.
Проте, на стенді, який презентував очільник департаменту капітального будівництва Ігор Кравець, вказано — канадськіх кленів висадять 80 штук за ціною 2200 гривень за одиницю.
Скільки коштує? Генпідрядником є товариство «Олеріт», що виконає реконструкцію третьої черги за 41 мільйон 636 тисяч гривень. За планом, вони мають все завершити в грудні 2017 року.
Парк Дружби народів. Вишенський парк вдвічі більший за паркову зону, що в центрі Вінниці. Тут і чудовий ліс, і озеро, і тінисті алеї, проте його стан на сьогодні бажає кращого. Гарна зона для відпочинку з дітьми, прогулянок, ранкових пробіжок, та просто проведення дозвілля.
Вхід у парк непримітний та слугує паркінгом для автомобілів. Поряд декілька лавок з сувенірами та продуктами. Ще у парку є невеличке кафе. Дитячий майданчик лише один, чого замало для відпочинку жителів з прилеглих мікрорайонів. А от розваг тут набагато менше, ніж в Центральному парку імені Горького: тенісні корти, мотузковий парк, атракціони з басейном, машинки та пляж біля озера.
У мерії є деякі плани на цю зону відпочинку, але їх тримають ще в секреті
— Там будуть нові пішохідні та велодоріжки, прогулянкова зона біля Вишенського озера та зробимо нову вхідну групу. План розвитку ще в розробці, але можу сказати, що вхід у парк Дружби народів буде «інтерактивним»: деякі елементи конструкції можна буде обертати, міняти місцями, — розказав головний архітектор міста Олександр Рекута.
Скільки витратять грошей та коли розпочнуть ремонти парку? Ще невідомо. Із наявної інформації — виділення коштів місцевому муніципальному центру містобудування та архітектури на розробку проекту реконструкції входу в парк. За роботу їм заплатили 199 тисяч 708 гривень.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер