Як кажуть експерти, по завершенню місцевих локдаунів вартість квартир та будинків може зрости в середньому на 5%. Наприклад, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта припускає, що, по скасуванню обмежень, цінова динаміка може різко піти вгору.
Що стосується вторинного ринку житла в передмістях, то, Юрій Піта каже, з другої половини квітня спостерігалося зростання попиту в межах 10-12% майже в усіх регіонах. Причому майже половина попиту припала на приватні будинки площею 80-150 м2 на відстані до 20 км від міських меж.
— Ціни на заміську нерухомість збільшаться в межах 5-10% залежно від локації та якості будинків (квартир), — каже Юрій Піта. — Оренда заміських об’єктів може зрости від 5% до 7% насамперед через високий попит на таку нерухомість напередодні літнього періоду. Наразі саме в цьому сегменті нерухомості в більшості регіонів спостерігається суттєво пожвавлення.
За прогнозами Асоціації фахівців з нерухомості України, пік активності на ринку житлової нерухомості припаде на другу половину травня та очікувано протримається до кінця червня. У цей період близько половини попиту буде сконцентровано на заміській нерухомості: квартири, приватні будинки, таунхауси.
Юрій Піта зауважив, що в період з кінця травня по липень буде реалізовано понад 90% відкладеного за час двох локдаунів попиту. В основному це стосуватиметься малогабаритних квартир та об’єктів заміської нерухомості.
— Потенційні покупці можуть розраховувати на те, що вартість у більшості об’єктів залишатиметься стабільною, а можливі коливання не перевищать кілька відсотків, — каже Піта.
— Не тільки у нашій області зріс попит на приватний сектор. Ця тенденція викликала зростання цін на 10-12%. Частіше вінничани цікавляться ділянками, будинками та дачами. Зараз є хороше зростання цін та попиту на цей сегмент нерухомості. Це, думаю, саме завдяки пандемії, — розповідає голова вінницького регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості Лілія Пшенична.
— У нас зараз йде тенденція зростання цін, як на первинне, так і на вторинне житло. Від січня до травня цінова політика трішки зросла. Ми виходимо із локдаунів, люди більш охоче починають вкладати кошти. Звичайно, кому потрібно купувати, той і так купував. Але ми будемо спостерігати зріст на 3-4% за період травня-червня. Такий зріст ми спостерігаємо вже не перший рік, на весну зазвичай оживляється ринок, — продовжує рієлторка.
За словами експертки, немає великого розмежування між тим, що лідирує: первинний чи вторинний ринок у Вінниці. Але, каже, якщо говорити про інвестування, то йде перевага на первинному ринку житла.
— Інвестують охоче і більше саме у первинний ринок. Пандемія ніяк не вплинула на забудовників: квартири розкуповують та рух є, — каже Лілія Пшенична. — А от ринок оренди просів на орієнтовно 5 % у нашому місті. Чому? Бо зменшився потік студентів, у нас багато навчальних закладів, але зараз дистанційне навчання. Студенти активно заповнювали ринок оренди, а зараз у цьому їм потреби немає. Також, ймовірно, молодь має менше підробітків і відповідно менші можливості орендувати власне житло. Проте у нашому місті, думаю, тенденція росту буде.
— За рік в умовах пандемічних обмежень у Вінниці якогось особливого просідання або ж пожвавлення на ринку не відбулося. На тлі достатньо складної соціально-економічної та епідемічної ситуації в країні, потреба в житлі лише збільшилася, — каже вінницький ріелтор та віце-президент АФНУ Володимир Яцуба. — Після закриття кордонів та за обмеження в пересуванні багато хто відчув нагальну потребу у покращенні наявних житлових умов, що суттєво вплинуло на рівень попиту насамперед в сегменті заміської нерухомості.
За даними Яцуби, у Вінниці за час пандемії та кількох локдаунів всі типи нерухомості були популярними. Проте найбільший попит спостерігався на заміську нерухомість та новобудови. Каже, у придбанні квартир в новобудовах традиційно зацікавлена молодь, а заміська нерухомість викликає інтерес більше у молодих родин з дітьми.
— На мій погляд, у найближчі місяці, у Вінниці зокрема, спостерігатиметься відносна збалансованість попиту та пропозиції з незначною позитивною динамікою щодо кількості угод, — розповідає Володимир Яцуба. — У Вінниці під час весняного локдауну на 5-10% зріс попит на одно-двокімнатні квартири «покращеного планування» у старому житловому фонді.
Також, каже, під час нового жорсткого карантину суттєве пожвавлення спостерігається в сегменті заміської нерухомості: попит, як і на новобудови, зріс до 15%.
— Ціни та попит залишаються більш-менш сталими, — каже Яцуба.
Читайте також:
Програміст чи тракторист? Ми зібрали ТОП-10 найбільш оплачуваних вакансій
Капремонт дворів у Вінниці: скільки зроблять в 2021 році та як потрапити в черг
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Сміх тай годі )Навіть розумію на кого націлені це гівн@ статейки у різних ЗМІ))