Правовий захист при керуванні автомобілем у нетверезому стані (Новини компаній)

Правовий захист при керуванні автомобілем у нетверезому стані (Новини компаній)

Значна частина автовласників через «невідповідальне споживання» алкогольних напоїв створюють небезпечну ситуацію на автошляхах, яка іноді коштує життя як самому водію, так і оточуючим громадянам. Крім того трапляються ситуації, коли водій не вживаючи алкогольних напоїв, отримує штраф в наслідок протиправних дій поліції.

Стражі закону можуть сфабрикувати адміністративне правопорушення, скласти протокол і відкрити адмін. провадження без наявності правопорушення. В ситуації коли провина водія присутня або ж навпаки, водій порушення не вчиняв, однак отримав протокол від поліції, юридична Компанія ТОВ «Сварог Лада» знає як захистити Ваші права.

Загалом дотримання та створення безпечної обстановки на дорозі шляхом утримання від керування транспортним засобом після вживання чітко передбачено у Правилах дорожнього руху (далі – ПДР). Відповідно п. 2.9 під. а водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебувати під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У випадку порушення ПДР, особу притягають до відповідальності що відбувається у наступні етапи:

1. Зупинення Автотранспортного засобу, виявлення стану сп’яніння:
2. Складання протоколу по справі та відкриття провадження;
3. Передача матеріалів до суду та направлення матеріалів для ознайомлення правопорушникові;
4. Судовий розгляд та винесення постанови про притягнення до відповідальності або закриття провадження у справі.

Фальсифікація матеріалів адміністративного правопорушення може відбуватись на перших стадіях, а саме при процедурі перевірки та виявлення стану алкогольного, наркотичного, та ін. сп’яніння а також при складанні адміністративного протоколу. Для захисту від правоохоронців перш за все, слід звернути увагу щодо причини зупинення автотранспортного засобу. Зазначимо, Верховний Суд постановив, що поліцейський не має права вимагати у водія посвідчення, якщо у нього немає доказів про правопорушення. 

Виявлення стану сп’яніння, особливості проведення перевірки чітко регламентовано Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі Інструкція).

Для захисту прав, розуміння дій правоохороних органів при перевірці водія радимо кожномуз нею досконало ознайомитись. Проведення процедури виявлення стану сп’яніння без жорсткого дотримання Інструкції унеможливлює накладення штрафу. Відповідно до вимог ч.6 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан сп’яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним, тобто законодавець чітко встановив вимоги до порядку проведення огляду на стан сп’яніння, як на місці, так і в закладах охорони здоров’я, що зобов’язує співробітників поліції дотримуватись вказаного порядку.

Огляд на стан сп’яніння проводиться:

1. Поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів
2. Лікарем закладу охорони здоров’я

Відповідно до вимог п.2.5 ПДР, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичнийогляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Не можуть вважатись стовідсотковими ознаками сп’яніння загальні фізіологічні показники: блідість обличчя, тремтіння пальців рук, відсутність реакції зрачків очей на світло без проведення медичного огляду.

Відповідно до пункту 7 ІнструкціїУ разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення При проведенні огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я чи на вулиці,  присутність свідків є обов’язковою умовою.

За наслідками огляду складається протокол, де повинно бути чітко вказано час та місце складення, прізвища та імена працівників поліції, свідків, інші суттєві обставини.Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.Вимоги до протоколу та його змісту перераховано у ст. 256 КУпАП

Крім пояснень водія, беруться пояснення свідків що залучались при огляді на стан сп’яніння.Однак часто, замість свідків пояснення складають працівники поліції. У випадку якщо пояснення свідків написані не самими свідками, а працівником поліції, є підстави вважати що свідки взагалі його не читали а просто розписались без розуміння обставин справи, що свідчить про їх упередженістьта зацікавленість у справі. Щодо самих свідків має бути вказано їх адреси місця проживання, контактні дані (мобільний телефон), серію паспорта. Відсутність у поясненні суттєвої інформації про свідків часто може бути упущено умисно працівником поліції з метою створити перешкоди їх участі у подальшому судовому засіданні, неможливості їх ідентифікації та встановлення місця проживання і як наслідок встановлення дійсних обставин справи.

При ознайомлені з матеріалами адміністративного провадження та до судового розгляду обов’язково слід звернути увагу на статтю, за якою притягають порушника. Від 1 липня 2020 року набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» із змінами і доповненнями, відповідно до якого, ст. 130 КУпАП України  викладено в новій редакції, в якій відсутня відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

У зв`язку із тим, що на момент скоєння адміністративного правопорушення відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп`яніння відсутня, слід просити суд не притягати до відповідальності та закрити Провадження в справі про адміністративне правопорушення. В самому судовому засіданні потрібно наполягати на повному і всебічному вивченні всіх обставин справи. Це повинен зробити водій, адже він першочергово зацікавлений у «справедливому рішенні». Для цього слід подавати клопотання про допит свідків у судовому засіданні, клопотання про вилучення з метою вивчення матеріалів відеозапису з бодікамери поліцейського, якщо в той момент проводилась фото відео зйомка і дане зазначено в протоколі. Навіть якщо суд відмовить в задоволенні клопотань і притягне водія до відповідальності, в апеляційній інстанції факт відмови суду щодо виклику свідків і надання відеозапису буде підставою для оскарження рішення, що зіграє вагому роль при перегляді справи.

Тому бажаємо Вам безпечного дорожнього руху, а у випадку неприємностей Ви можете звернутись до нас за надійним юридичним захистом.

Наші контакти:

ТОВ «Сварог Лада»
Директор, керуючий партнер юридичної компанії «Сварог Лада» Сміщук Руслан Олександрович
Тел: (097) 507-27-05, підтримка клієнтів 24/7.
Електронна пошта: svaroglada.llc@gmail.com
Facebook: @svarog.lada

 

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Як не буксувати в снігу: декілька лайфаків водіння на слизькій дорозі 20:20 Як правильно відпочивати і до чого тут мистецтво? Розповідає арттерапевтка Ірина Савчук photo_camera stars 20:08 Оля Полякова виклала гарячі фото в бікіні з відпочинку на Мальдівах photo_camera 19:19 «Там лише 10% вигадки»: вінничанин розробив гру про пригоди друга у психлікарні stars Від читача 21:43 Голова Асоціації міст України закликав Президента України не допустити кризи у розпал опалювального сезону 19:01 Актуальна схема шахрайства: вінничани «купують» пальне за зниженою ціною 18:43 Підземелля Ямполя показали у Польщі по телебаченню, а потім з Варшави приїхав гість. Хто він? stars 18:05 Важлива інформація для вінничан. У Прозорих офісах змінилися телефонні номери 17:51 Плануєш змінити життя? Стань піемом в ІТ - гарантовано! (Новини компаній) 17:17 Як просувається суд над «феменкою», яка у 2017-му підпалила трамвайчик у центрі Вінниці play_circle_filled stars 17:02 Вакцинація від COVID: п'ять відповідей на популярні питання про щеплення 16:08 У Вінниці вночі семеро дітей курили в кальян-барі. Як покарали власників та батьків? 16:00 На Овнів чекає вдача, а на Терезів — кохання. Гороскоп на тиждень (18-24 січня) 15:18 Голодна кутя: історія, традиції та заборони свята перед Водохрещам 14:57 У Вінниці від коронавірусу померли 199 людей. Кількість хворих стрімко росте 13:57 В Україну суне антициклон Dragica. Яку погоду прогнозують на Водохреща? 13:17 Смертельна пожежа в Іллінцях: через сигарету згоріли двоє чоловіків 12:54 Невдало з'їхала з гірки: в нозі вінничанки застряг металевий прут 12:06 На стаціонарі у важкому стані з COVID перебуває 467 хворих. Цифри по районах 11:30 На Водохреща у Вінниці скасували масові пірнання. Де можна освятити воду? play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up