У коментарях багато вінничан поскаржилися, що за перший місяць 2016-го також побачили у рахунках необґрунтовано великі цифри саме за газопостачання. При чому, ті, хто має лічильник, також. У чому ж причина такої «накрутки», і чи варто бити на сполох?
Тестували систему. Ситуацію пояснила прес-секретар компанії «Вінницягаз» Оксана Поліщук. Виявилося, що справа зовсім не у змінах тарифів – вони залишились такими, як і раніше. І навіть заява-приєднання, яку отримали споживачі у січні разом із рахунком, тут ні до чого.
– Такі рахунки отримали близько чотирьох тисяч вінничан. Це – масштабна технічна помилка. Стався збій в автоматизованій системі. Деякий час наша база працювала у тестовому режимі. І, коли дані передавали в Центр муніципальних систем управління, щоб сформувати рахунки, ці космічні суми випадково потрапили у платіжки, – каже Поліщук.
Зараз оператори «Вінницягазу» через контакт-центр пояснюють людям, що нічого страшного насправді не сталося і не станеться. Помилкові рахунки із величезними сумами за газ сплачувати не потрібно. Адже, щойно виявили цю помилку, надрукували нові правильні квитанції від «Вінницягаззбут».
– Ціна і схема газових розрахунків не змінилася. Просто люди вже співставили укладання угод нового зразка із заявою-приєднанням та нараховані суми до сплати. От і вирішили, що їх змусили підписати документи зі збільшеною ціною. Але насправді ані росту тарифів, ані боргів немає. Намагаємось заспокоїти людей і все їм пояснити, – говорить Оксана.
«Лже-рахунки» за січень отримали чотири тисячі зі 160 тисяч вінницьких споживачів блакитного палива. Якщо вас торкнулася ця проблема, варто просто зачекати, поки прийде новий, скоригований рахунок. Або ж можна звернутися до будь-якого відділення, де приймають оператори «Вінницягаз», і переконатися, що помилки у базі вже ліквідовані.
Звідки ноги ростуть? Наприкінці квітня минулого року кабмін прийняв постанову про зменшення норм споживання газу користувачами без приладів обліку. До сьогодні люди без лічильників платили саме за тарифами, встановленими тоді Кабінетом міністрів (поки що так платитимуть і надалі).
А 28 січня Вищий адміністративний суд визнав постанову недійсною. Чому – зрозуміло із тексту ухвали: «Позивачі, вважаючи, що спірна постанова ставить їх в нерівні умови зі споживачами газу, які не мають лічильників, що вони змушені сплачувати за спожитий газ значно більше в порівнянні з ними, звернулись до суду з даним позовом про визнання незаконною та скасування постанови».
Оксана Поліщук пояснює, що постанову визнали недійсною з моменту набуття чинності. Це означає, що споживачам без лічильника мали б перерахувати газ за попередньою, вдвічі більшою ціною, починаючи з 29 квітня 2015 року. Жодних конкретних вказівок з цього приводу вінницькі газовики не отримали, тому рахували й далі за нормами низьких «кабмінних» тарифів. Тобто, діяли так само, як останні дев’ять місяців, коли постанова була в силі.
– Ми ознайомились із цим рішенням, і просто вирішили підготуватися до можливого перерахунку. Здійснили пробний – це повинна була бути виключно внутрішня робота компанії. Товариство не планувало надсилати платіжки із перерахунками, оскільки ми чекаємо на оприлюднення офіційної позиції Кабінету міністрів, – розповідає Поліщук, – тож приносимо свої вибачення за допущену помилку. До судових процесів, пов'язаних із перерахунками тарифів для помешкань без приладів обліку, "Вінницягаз" не має жодного відношення.
Отже, зараз "Вінницягаз" вважають дійсними ті норми, які діяли з 29 квітня і по сьогодні.
А ще однією причиною «дивного» нарахування суми за газ може бути невчасне подання інформації за спожите паливо. Нагадаємо, покази лічильника слід знімати станом на перше число поточного місяця і надавати їх у газову компанію до п’ятого числа. У випадку, якщо споживач цього не зробив, йому порахують використаний газ за плановими показниками (тобто так само, як рахують людям без лічильника).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Хтось купив би собі квартиру або крузака або по писку отримав би...
Просто лишу це тут...
"Щомісячний платіж за газ буде складатися з двох частин: перша буде змінною, і її розмір буде залежати від обсягу спожитого газу; друга частина буде фіксованою, це свого роду абонентська плата з боку споживача «за доступ до потужності» газопроводу."
https://104.ua/ua/news/id/z-kvitnja-nabuvajut-chinnosti-novi-pravila-oplati--15413
Тобто доведеться платити навіть тоді, коли споживання газу відсутнє.