Юні дослідники вивчають корисні бактерії, створюють «квітниковий годинник», аналізують родючість грунтів

Юні дослідники вивчають корисні бактерії, створюють «квітниковий годинник», аналізують родючість грунтів

Сьогодні, 9 березня, на базі Вінницької станції юннатів відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт із природознавства та біології «Юний дослідник». В ньому взяли участь діти 9 – 12 років. 

Рослини навколо нас

На змагання завітали 75 учасників з 24 районів та п’яти міст. Кращі визначалися в п’яти напрямках: тваринний світ, я і природа, рослини навколо нас, охорона здоров’я, народознавство і краєзнавство. Дослідження призерів надішлють до оргкомітету Всеукраїнського конкурсу. А кращих юних дослідників Вінниччини у травні викликають для захисту своїх робіт у Київ.         

Найбільшу кількість учасників зібрала секція «рослини навколо нас».

Відео дня

– У ній представлено багато актуальних робіт, які мають практичну користь, – сказала методист обласної станції юннатів, координатор обласного конкурсу юних дослідників Любов Жовтоножук.

Анастасія Козленко (Гнівань) вивчала «квітниковий годинник».

– Я дізналася, коли розкриваються і закриваються певні квіти. За допомогою цього можна визначати точний час. Для створення «квітникового годинника» підходять цикорій, мак, кульбаба тощо, – повідомила Анастасія Козленко.

Бактерії, що сприяють людині

Ростислава Поліщук досліджувала якісний органічний склад грунтів у своєму рідному селі Городківка (Крижопільський район).

– Я просіювала грунти через різні сита. Таким чином можна дізнатися про родючість землі, що важливо для сільського господарства, – розповіла Ростислава Поліщук.           

Павло Лисак (Ямпіль) аналізував бактерії-сапрофіти, які не викликають хвороб. Вони живуть в тілі людини і харчуються продуктами життєдіяльності та розпаду, очищають організм від токсинів, що сприятливо позначається на здоров`ї і самопочутті.

Ольга Максімова (Бар) досліджувала тему «Тварини у народному творчості».

– Наші пращури дуже любили тварин. Вони використовували їх як тяглову силу. У природі люди добували їжу, одяг, матеріали для будівництва, – нагадує барчанка. 

Ольга Максімова займається в гуртку «Прикладні ремесла України». Недарма на обласний конкурс вона привезла власноруч створені іграшки та картини в стилі петриківського розпису

Особливості розведення птахів

Микола Солдатов (Ямпіль) разом з дідусем розводить голубів трьох порід. У Вінниці хлопчик презентував результати цієї роботи. Каже, що особливої складності в цьому немає. Важливо лише не забувати щодня годувати птахів зерном. А також слідкувати, щоб вони не померзли і щоб ними не поласували хижаки.

Трійця вихованців Гайсинського районного будинку школярів вивчала особливості розведення хвилястих папуг в домашніх умовах

– Багато-хто цим займається, але при цьому нерідко робить помилки. Найбільш важливими для домашніх птахів є три фактори: температурний і світловий режими та харчування. Окрім традиційного зернового корму, папуги потребують тертої моркви та яйця, вітамінів. Якщо ж птахи захворіли, раджу одразу звертатися до ветеринару – каже керівник гуртка птахівництва Гайсинського районного будинку школярів Артем Унковський.

Previous Next

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Вінничан попереджають про заморозки та сильні дощі 20:03 Випадково розбили товар у магазині: чи потрібно за нього платити? 19:03 У Вінницькому районі буде гучно. Підриватимуть кар'єр play_circle_filled 18:32 «Без вашої допомоги трошки тяжкувато». Мама полеглого воїна зібрала для побратимів сина 200 тисяч гривень Від читача 18:18 Оператор морського дрону СБУ: “Sea Baby” можуть обнулити цілий флот ворога (Відео) 18:04 Правова допомога для військовослужбовців: як її отримати безкоштовно 16:43 Мільйонери у вінницьких МСЕКах: друга частина огляду декларацій голів комісій за 2023 рік 16:25 Куди у Вінниці піти на курси: твоя нова робота (партнерський проєкт) 16:24 Зеленський підписав закон про мобілізацію 16:06 У фонді музею Вінниці зберігається карткова гра флірт «Калина» 1920-1930-х років photo_camera 15:15 У Вінниці вже понад 30 трамваїв Tram-2000. Коли отримаємо решту швейцарських вагонів 15:14 Славетні хори з Житомира і Тернополя, французька музика і «Цей сон»! ТОП концертів квітня у філармонії play_circle_filled photo_camera 14:59 Патрульні виявили наркотики у вінничанина, який порушував комендантську годину photo_camera 14:40 ТОП заклад Вінниці, що має дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт) 14:28 Вінницькі черлідерки завоювали цілий комплект нагород на чемпіонаті України photo_camera 14:01 Понад 40 вулиць Вінниці нині без світла: адреси та причина відключення 13:50 За Тяжиловом планують побудувати нове виробництво. Триває обговорення 12:55 У Тульчині п'яний водій хотів відкупитися від поліції та не вийшло 12:05 Де смачно пообідати на Замості: огляд бізнес ланчів і не тільки (партнерський проєкт) 11:24 У Вінниці виявили витік нечистот у річку Південний Буг photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up