Юні дослідники вивчають корисні бактерії, створюють «квітниковий годинник», аналізують родючість грунтів

Юні дослідники вивчають корисні бактерії, створюють «квітниковий годинник», аналізують родючість грунтів

Сьогодні, 9 березня, на базі Вінницької станції юннатів відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт із природознавства та біології «Юний дослідник». В ньому взяли участь діти 9 – 12 років. 

Рослини навколо нас

На змагання завітали 75 учасників з 24 районів та п’яти міст. Кращі визначалися в п’яти напрямках: тваринний світ, я і природа, рослини навколо нас, охорона здоров’я, народознавство і краєзнавство. Дослідження призерів надішлють до оргкомітету Всеукраїнського конкурсу. А кращих юних дослідників Вінниччини у травні викликають для захисту своїх робіт у Київ.         

Найбільшу кількість учасників зібрала секція «рослини навколо нас».

Відео дня

– У ній представлено багато актуальних робіт, які мають практичну користь, – сказала методист обласної станції юннатів, координатор обласного конкурсу юних дослідників Любов Жовтоножук.

Анастасія Козленко (Гнівань) вивчала «квітниковий годинник».

– Я дізналася, коли розкриваються і закриваються певні квіти. За допомогою цього можна визначати точний час. Для створення «квітникового годинника» підходять цикорій, мак, кульбаба тощо, – повідомила Анастасія Козленко.

Бактерії, що сприяють людині

Ростислава Поліщук досліджувала якісний органічний склад грунтів у своєму рідному селі Городківка (Крижопільський район).

– Я просіювала грунти через різні сита. Таким чином можна дізнатися про родючість землі, що важливо для сільського господарства, – розповіла Ростислава Поліщук.           

Павло Лисак (Ямпіль) аналізував бактерії-сапрофіти, які не викликають хвороб. Вони живуть в тілі людини і харчуються продуктами життєдіяльності та розпаду, очищають організм від токсинів, що сприятливо позначається на здоров`ї і самопочутті.

Ольга Максімова (Бар) досліджувала тему «Тварини у народному творчості».

– Наші пращури дуже любили тварин. Вони використовували їх як тяглову силу. У природі люди добували їжу, одяг, матеріали для будівництва, – нагадує барчанка. 

Ольга Максімова займається в гуртку «Прикладні ремесла України». Недарма на обласний конкурс вона привезла власноруч створені іграшки та картини в стилі петриківського розпису

Особливості розведення птахів

Микола Солдатов (Ямпіль) разом з дідусем розводить голубів трьох порід. У Вінниці хлопчик презентував результати цієї роботи. Каже, що особливої складності в цьому немає. Важливо лише не забувати щодня годувати птахів зерном. А також слідкувати, щоб вони не померзли і щоб ними не поласували хижаки.

Трійця вихованців Гайсинського районного будинку школярів вивчала особливості розведення хвилястих папуг в домашніх умовах

– Багато-хто цим займається, але при цьому нерідко робить помилки. Найбільш важливими для домашніх птахів є три фактори: температурний і світловий режими та харчування. Окрім традиційного зернового корму, папуги потребують тертої моркви та яйця, вітамінів. Якщо ж птахи захворіли, раджу одразу звертатися до ветеринару – каже керівник гуртка птахівництва Гайсинського районного будинку школярів Артем Унковський.

Previous Next

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up