-
Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
- access_time
У своєму блозі на порталі Medium київський дизайнер Костянтин Череповський розмістив оновлену схему транспорту Вінниці. За його словами, він розробив мапу за місяць, безкоштовно та дозволяє нею користуватися. Тільки не для продажу та просить не вносити зміни.
А чому, власне, киянин вирішив змінити мапу транспорту Вінниці? Автор блогу пояснює це так:
-
З містом мене і правда мало що пов'язує. Але з новин, які систематично потрапляють в мою стрічку, складається стійке і скажено приємне відчуття, ніби він перебуває в авангарді міського планування і транспортної інфраструктури України. З того часу як в кінці 2000-х Цюрих подарував Вінниці сотню списаних, а за нашими мірками майже нових трамваїв, вона з усіх сил намагається стати краще — і нехай з перемінним успіхом, але, здається, у неї виходить.
Відео дня/li> -
Було б круто, подумає інший читач, якби у міста був ще і путівник по всьому цьому добру. І взагалі-то він у них є. Випущена всього пару років тому схема охоче зображує взагалі весь міський транспорт, і також маршрутки.
-
Що зі схемою не так? Не те щоб за неї було соромно, але її складно назвати видатним зразком транспортної навігації: схема грішить масою прикрих помилок, які роблять її в підсумку не найзручнішим інструментом для пасажира, а досвідченого глядача погрожує в зневіру.
У той же час, Костянтин з повагою ставиться до авторів вінницької схеми транспорту — «Ательє графічного дизайну». Хоча й каже, що «схему можна було б зробити краще».
Він називає такі недоліки:
-
Усі маршрути одного виду транспорту (для прикладу шість маршрутів трамваю) — одного кольору.
-
Кожна лінія має ще й іконку виду транспорту.
-
Легенда, яка тільки засмічує схему та не є потрібною для користувачів
-
Слабо промальовані назви зупинок та неправильна географія міста
-
«Схема руху маршрутного транспорту міста Вінниці» — складна назва для сприйняття користувачами мапи; так кажуть тільки роботи.
Тому Костянтин Череповський розробив свою версію схеми транспорту. Разом з цим, дизайнер у блозі робить примітки, які його стурбували у транспорті Вінниці:
«Цікаво відзначити неабияку інтенсивність трафіку уздовж вулиці Пирогова, де спільно проходить більше 30 різних маршрутів. Чи виправдана така організація руху, сказати складно, але товщині цієї стопки позаздрить навіть Київ», — підмічає дизайнер.
І що вдалося зробити у цій схемі?
- Всі маршрути електротранспорту тепер нанесені індивідуально, даючи більш наочне уявлення про те, що куди ходить, і полегшуючи навігацію.
- Автобуси і маршрутки і раніше об'єднані в єдину мережу, але відстежувати їх стало простіше: перехрестя інформативні, а ділянки пронумеровані без пропусків.
- При всій лаконічності легенду вдалося зробити ще й корисною, повідомляючи пасажиру про те, що дійсно важливо — інтервалах руху.
- За рахунок цього всю схему в цілому і назви зупинок зокрема вдалося зробити помітно більшими.
Автор дозволяє нею користуватися за двох простих умов: а) схему можна вільно відтворювати і поширювати тільки в некомерційних цілях і б) не можна вносити в неї змін.
Завантажити можна за цими посиланнями:
Дизайнер просить повідомити йому, якщо знайшли помилки на скриньку електронної пошти.
Читайте також:
Е-квиток у транспорті Вінниці зробить чеська компанія. Що вже відомо?