Демонтаж водоматів «Долина плюс». У міській раді дали нові відповіді

Демонтаж водоматів «Долина плюс». У міській раді дали нові відповіді
  • Вінницька міська рада надіслала відповідь на інформаційний запит журналіста «20 хвилин».
  • Ми хотіли дізнатися, чому апарати «Долини» примусово прибирають з вулиць міста, скільки їх планують демонтувати, як в цей самий час розширюють свою мережу оператори-конкуренти та чи існують способи легально зберегти апарати на тих локаціях, де вони вже встановлені.

У другій половині березня у Вінниці поновили демонтаж водоматів «Долина плюс». Керівництво останньої обурювалося з таких дій Вінницької міської ради, звинувачуючи посадовців в тому, що вони перешкоджають розвитку бізнесу. 

«Виходить, що всі окрім нас розширюються повним ходом. Ми не можемо зрозуміти, чому так обмежують саме нашу діяльність. І не знаємо, чого очікувати в майбутньому», — розповідав директор вінницької філії ТМ «Долина плюс» Максим Троян.

Водночас до виходу минулої публікації журналісту не вдалося звʼязатися з відповідальними за демонтаж представниками ВМР. Тому ми надіслали їм інформаційний запит, попросивши вказати підстави для демонтажу водоматів, кількість акваматів «Долини плюс», які планують прибрати з вулиць міста й кількість апаратів інших операторів, що навпаки зʼявляються у Вінниці. У нашому запиті були й інші питання. 

Відео дня

Днями ми отримали відповідь від міської ради, тому публікуємо те, що вони нам повідомили. 

У міськраді пояснили, що водомати вони демонтують згідно з Порядком використання обʼєктів благоустрою. Однак вдаватися в деталі чиновники не схотіли, так і не вказавши чіткої підстави для демонтажу.

Відкривши згаданий Порядок, читаємо, що причина демонтажу може критися, зокрема, у самовільному встановленні апаратів, поданні неповного пакета документів, виявленні помилок або неправдивої інформації у цих самих документах тощо. 

У керівництві «Долини плюс» раніше розповідали нам, що необхідну документацію вони подавали завжди та вчасно, а процес завершення оформлення вже встановлених у Вінниці акваматів, гальмували самі чиновники міськради. 

На питання про кількість демонтованих водоматів впродовж останнього року, від ВМР ми отримали відповідь — 8 апаратів. Директор вінницької філії ТМ «Долина плюс» Максим Троян іншої думки з цього приводу. Наприкінці березня він розповів нашому журналісту, що демонтовано понад 20 їхніх водоматів. 

Ми також запитали у міської ради, скільки водоматів «Долини плюс» вони ще планують демонтувати та в які терміни. На це нам відповіли, що демонтажу підлягають всі водомати, які встановлені без відповідного погодження виконкому. 

Додамо, що рік тому мова йшла про 53 таких апарати. Водночас представник «Долини» нещодавно говорив, що отримував інформацію й про 65 акваматів, які планують прибрати. 

У відповіді на запит нам також повідомили, що комісія з питань звільнення території Вінницької МТГ від незаконно встановлених пересувних обʼєктів сезонної торгівлі вже розглянула питання про демонтаж водоматів «Долини плюс», однак там фігурує лише 5 апаратів.

Серед іншого нас також цікавило, чи пропонувала міська рада представникам «Долини» механізми або умови для уникнення демонтажу їхніх водоматів та повернення їх на попередні місця роботи. І чи взагалі має згаданий оператор можливість офіційно встановлювати та реєструвати нові водомати у Вінниці.

На це чітких відповідей ми не отримали. А в тих, що нам надіслали, йшлося, що «питання про розташування пересувних обʼєктів торгівлі погоджує виконавчий комітет міської ради відповідно до (згаданого вище, — авт.) Порядку». На цьому й усе.

Представник «Долини» розповідав нам, що місць для встановлення водоматів у Вінниці небагато. За його словами, нерідко стається так, що їхній апарат забирають, а на його місце одразу «заходять» конкуренти. Згідно з відповіддю ВМР на наш запит, впродовж останнього року у місті зʼявився один новий апарат від ТМ «Аква Пульс» та 8 нових від ТМ «Подолянка». Компанія «Аква Люкс» не встановила жодного. 

Станом на 31 березня 2025 року загальна картина за кількістю акваматів у Вінниці має наступний вигляд: ТМ «Долина Плюс» — 310; ТМ «Подолянка» — 143; ТМ «Аква Пульс» — 149; ТМ «Аква Люкс» — 73.

Передісторія

Епопея між компанією-постачальником питної води «Долина плюс» та Вінницькою міською радою триває не перший рік. Напередодні повномасштабного вторгнення вінницькі посадовці примусили підприємців призупинити діяльність в обласному центрі, запропонувавши перенести її до райцентрів. 

Відмову у наданні дозволу на продовження роботи у Вінниці пояснювали тим, що водомати встановлені незаконно. У лютому 2022 компанія продовжила роботу, видаючи усім охочим воду безплатно. 

Навесні 2024-го сталася чергова конфронтація у стосунках сторін, коли виконком міськради ухвалив пакет рішень, якими заборонив «Долині плюс» подальше розміщення водоматів. Підставою у міськраді називали «порушення вимог Порядку використання об’єктів благоустрою для здійснення торговельної діяльності з пересувних об’єктів сезонної торгівлі та Правил благоустрою території Вінницької міської територіальної громади».

На сайті ВМР тоді з'явилася публікація про недопущення нечесної конкуренції та рівні умови праці для всіх операторів. У ній, зокрема, йдеться: «Рішенням виконавчого комітету представники ТМ «Долина плюс» мають демонтувати 53 самовільно встановлених водомати у зв’язку з порушенням вимог Порядку використання об’єктів благоустрою».  

У міській раді також казали наступне: «Враховуючи звернення та побажання інших операторів ринку з реалізації питної води щодо однакових умов здійснення підприємницької діяльності та значну кількість встановлених автоматів порівняно з іншими операторами ринку, ТМ «Долина плюс» було відмовлено у наданні погодження на самовільне встановлення 53 автоматів з неодноразовим попередженням про їхній демонтаж. Компанії були вручені під розпис повідомлення про термінове проведення робіт з демонтажу 53 самовільно встановлених автоматів».

У коментарях для «20 хвилин» у керівництві компанії на ситуацію реагували так: «Просто уявіть собі ситуацію, що приходять до міської ради представники Сільпо й кажуть: «Слухайте, у Вінниці 10 магазинів АТБ, а Сільпо лише 4. Аби все було чесно, давайте шість АТБ закриємо». Ми працюємо у Вінниці понад 13 років, але приходять компанії, які існують лише 1,5 року й кажуть, що хочуть рівної кількості водоматів. Невже це справедливо?».

Частину водоматів демонтували і на тому конфлікт вичерпався. Принаймні у публічній площині. Однак восени 2024-го він поновився, коли справа дійшла до реального відключення та вивозу водоматів. Продовжилося це вже навесні 2025 року.
 

Читайте також:

Ляпас, що обернувся скандалом. У Вінницько-Хуторському ліцеї провели акцію підтримки вчителя

«Додому я зможу дістатися тільки літаком». У Березині людям перекривають дорогу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • 👽

    Та що за драма з цією конторою постійно?

    Julia reply 👽

    Недогода бабині дівці, що ж ще!

    Олександр reply 👽

    Щизануті всі там
  • Русланівна

    Який дебілазм прибирати ці автомати 🤦🏽
    Чи буде якась гівняна альтернатива цим автоматам?
    Суки, усі гроші в могилу не заберете.
  • Oleg

    Та як Моргунов дасть щоб сильний конкурент працював в місті як він сам понаставляв своїх водоматів !
  • Роман

    Жаба давить що без них...

keyboard_arrow_up