У міськраді нам розказали, чому заборонили водомати «Долина-Плюс». Чи можна ще все виправити?

- «Мене позбавили права на якісну воду», — це слова однієї нашої читачки, яка зателефонувала до редакції. Вони якнайкраще ілюструють настрої містян, які через раптове закриття сотень акваматів залишилися без доступної питної води.
- Ми продовжуємо розбиратися у цій темі. Дізналися у власника водоматів, чи можливий підвіз води в цистернах та який вихід із нинішньої ситуації він бачить?
- Поговорили з очільницею профільного департаменту про причини демонтажу водоматів, перспективи появи на їх місці нових та вірогідність повернення на ринок компанії «Долина-Плюс».
Тисячі обурених вінничан, сотні негативних коментарів, три петиції на захист компанії — усе це про ситуацію, що останніми днями розгортається навколо водоматів «Долина-Плюс». Нагадаємо, що у Вінницькій міській раді вирішили не видавати компанії погодження на розміщення акваматів, тому усі апарати мають демонтувати та вивезти.
У соцмережах та під нашою першою публікацією про ситуацію, чимало містян прямо таки вимагають повернення водоматів, характеризуючи воду з них кращою в місті, а дії міської влади називають неприйнятними: «Був один автомат з нормальною водою на весь район (П'ятничани) і той забирають», — пише у коментарях під статтею Оксана Лисенко. «А людей чому не запитали? Це найкраща вода», — приєднується Любов Кулинич.
— Забрали автомат з водою, а на заміну нам нічого не дають. Я пробував кип'ятити воду з-під крана, але кращою від того вона не ставала. Таке враження, що Водоканал бере воду з очисних споруд, — розповідає вінничанин Володимир Головатий, який звернувся до редакції 20minut.ua. — Я думаю те, що забрали аквамати — це прорахунок міського голови. Бо голова міськради, в першу чергу, має думати як забезпечити жителів міста питною водою.
Про схожий досвід розповідають й кілька інших містян, які звернулася до нашої редакції. Ось, до прикладу, що нам говорить пенсіонерка Оксана Чериба:
— У мене про цю воду найкращі відгуки. Я завжди чай або компот робила саме на цій воді. І не було ніякого осаду. На смак вода прекрасна. Але найголовніше, що ми, пенсіонери, можемо дозволити собі купувати воду по гривні за літр, — розповідає Оксана Чериба. — Вчора я мала чимось запивати ліки, тому мусила кип’ятити воду з-під крана. Вибачте за подробиці, але як тільки я їх запила, мене знудило. Її неможливо пити. Я не захищаю цю фірму, я захищаю своє право на якісну воду, яку в мене забрали.
Раніше власник та засновник компанії «Долина-Плюс» Георгій Пилипчанський розповів нашому виданню, що у міській раді недвозначно попросили його піти з Вінниці. На думку підприємця, таким чином влада діє в інтересах конкурентів.
Під час другої телефонної розмови, Пилипчанський розповів нам, що вони вже вивезли близько 85% автоматів (загалом у нашому місті їх було 270). На сайті «Долина-Плюс» також бачимо, що Вінниця перестала відображатися серед міст, де працюють водомати компанії. Запитуємо його, чи розглядають вони повернення до практики розвезення води в цистернах, як це було кілька років тому.
— Це виключено! Нам заборонили вести будь-яку діяльність у Вінниці, — говорить засновник компанії. — Сьогодні ранком я знову телефонував до міської ради, хотів домовитися про зустріч, можливо, домовитися про подальшу співпрацю, але, на жаль, результатів немає.
Пилипчанський говорить, що розглядає навіть варіанти співпраці з тими компаніями, які замінять його на ринку. Готовий, каже, допомогти їм з обладнанням, програмним забезпеченням, іншими комунікаціями, аби люди швидше отримали доступ до якісної води.
— На наше місце точно прийдуть інші, тому ми досі зберігаємо підключення, готові співпрацювати з ними. Наприклад, взяти їхні водомати на обслуговування або надати в користування свої, — продовжує Георгій Пилипчанський. — Однак у міської ради може бути принципова позиція з цього приводу, тоді нова компанія буде робити все по-своєму.
Напередодні ми писали, що питанням акваматів займаються у департаменті земельних ресурсів ВМР. Туди ж ми надіслали інформаційний запит з проханням роз’яснити ситуацію. Однак згодом нам стало відомо, що погодження про розміщення водоматів «Долина-Плюс» не продовжили у департаменті адміністративних послуг ВМР. За коментарем ми звернулися до очільниці відомства Ірини Копчук.
— У цієї юрособи закінчився термін дії погодження про розміщення водоматів. Вони три місяці працювали без дозволу, не подали потрібний пакет документів, тому їхні автомати демонтовують, — пояснює директорка департаменту. Зазначимо, що власник компанії «Долина-Плюс» це заперечує.
— Чи планують у Вінниці розміщувати водомати інших компаній? — запитуємо її.
— Можливо й планують, але поки не можу вам нічого сказати. Охочі мають подати документи, а ми будемо розглядати їх. Якщо вони відповідатимуть усім вимогам та нормам, то чому ні? Ми розуміємо, що водомати мають попит, тому будемо розглядати всіх кандидатів.
— Вода в акваматах «Долина-Плюс» відповідає необхідним вимогам та нормам?
— Нарікань на якісь цієї води не було.
— Якщо компанія збере необхідний пакет документів, це допоможе їм отримати потрібне для розміщення погодження?
— Розумієте, такі рішення приймаю не я особисто. Це колегіальне рішення міськвиконкому. Підхід до всіх буде однаковий.
Як ми писали вище, на сайті єдиної системи місцевих петицій майже одночасно з’явилося три звернення про відновлення роботи водоматів компанії «Долина-Плюс». Вже за кілька годин після появи перша петиція набрала 593 з 350 необхідних голосів, зараз вона знаходиться на розгляді. Друга має 148 підписів. Третю на момент виходу цього матеріалу підписало 249 вінничан.
Читайте також:
Було зручно та смачно. У петиціях просять повернути аквамати «Долина-плюс»
По всьому місту вимикають та демонтують аквамати з питною водою. Що відбувається?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Читач19
Людмила Лазаренко
Natalia Kasyanova
Максім Варава
Як хочуть так і роблять!!!
Не ми вирішуємо...