Наше минуле

Вінницький центральний парк: створений на кладовищі, де й досі можна побачити рештки старовинних склепів. Як так сталося та що ще цікавого є про наш парк? Розповідаємо.

Дев’ятого квітня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день антикваріату.  І до цієї дати вирішили переглянути, а що за старовинні речі продають вінничани. Чесно кажучи, найдорожчий лот здивував!

По вулиці Оводова, у центрі Вінниці, знаходиться унікальна архітектурна перлина  кінця XIX століття — садиба місцевого поліцмейстера Райгнерца. 

Агава — улюблена рослина Михайла Коцюбинського. Вона прикрашає музей-садибу письменника вже не одне десятиліття.  Аби вберегти екзотичну рослину від морозів, восени її ховають до будинку, навесні висаджують у відкритий грунт.

Історичну гору Лисківка у селі Буша продали на аукціоні. Фірма-переможець — ТОВ «СІ-ЕВОЛЮШН» уже сплатила понад 2,6 мільйона гривень за отримання спецдозволу на видобуток корисних копалин. Як зреагувала на протести людей обласна прокуратура?

Півроку вона щодня ходила в архів, лише щоб відксерити всі унікальні архівні матеріали понад 100-річної давнини, які для своєї першої книги віднайшла про «Щедрик» і капелу Олександра Кошиця. Ексклюзивно для «20 хвилин» відома дослідниця і популяризаторка історії «Щедрика», засновниця Інституту Леонтовича Тіна Пересунько розповіла про свої дослідження і відкриття часів УНР, а також про виняткові спогади 1914 року славетного диригента Олександра Кошиця про Вінницю, костел у центрі, вінницький театр та готель «Савой», якому на той час не було рівних навіть у Києві.

Глибоко і щемно, з історичними прем’єрами і найгучнішими оваціями відгримів у Вінниці грандіозний концерт-реконструкція «Прилетіла ластівочка». Вперше у Вінниці відтворили легендарні пісні, якими хор Олександра Кошиця у 1922 році скорив американців у Карнегі-хол. А мексиканський хіт «Перхура» взагалі став українською прем’єрою — у виконанні хору Українського радіо лунав в Україні вперше за 100 років. Унікальні твори, сила історії і раритети — розповідаємо все, про те, чим здивував концерт-реконструкція.

Поряд з будинком графа Гейдена, по вулиці Степана Бандери, 4 побудував собі дім гласний міської управи Петро Гогленков. Розповідаємо про садибу купця, на балконі якої досі можна побачити його ініціали «ПГ». 

Завдяки археологічним розкопкам Вінниччину вважають столицею сарматського золота та скіфських курганів. Розповідаємо про деякі унікальні місця в області та знайдені там артефакти.

Історія України знає чимало військових діячів, якими варто пишатися. Один із них — вінничанин Яків Гандзюк, царський генерал, який створив армію УНР. Він народився 21 березня 1873 року в селі Багринівці, сучасна Літинщина. Що ще відомо про цього військовокомандувача, на честь якого названа 59-та окрема мотопіхотна бригада?

keyboard_arrow_up