Люди часто отримують серйозну освіту, щоб потім залишити свою професію і віддатися творчості. Так сталося з нашими героями, які, вже будучи дорослими, зайнялися художнім або прикладним мистецтвом і стали досить відомими у своїй справі.
Наталія Сулима досить довгий час працювала в юриспруденції. Поки сестра, відома дизайнер Світлана Теренчук, не запалила в ній творчу іскру — Наталя почала у вільний час створювати прикраси з вовни.
Вінничанку так захопило це заняття, що вона залишила свою професією і віддалася креативу. Тепер Сулима має свій бренд «Natago».
— В житті людини іноді настає час, коли змінюються життєві цінності. За майже 13 років роботи в юриспруденції я не змогла відчути єдності своєї душі з роботою, якою займалася, — говорить Наталія. — І я почала шукати відповідь, як змінити своє життя, як його покращити, захотіла займатись такою справою, яка б приносила мені і людям радість.
Дизайнер передивилася сотні майстер-класів в інтернеті і навчилася валянню. Тепер створює модні аксесуари — віночки, брошки, сережки, кольє, сумки.
— Наприклад, іграшки та сережки я роблю у техніці сухого валяння — спеціальними голками для фелтінгу вовна звалюється у потрібну форму, — каже вона. — Квіти для брошок, віночків, кольє виконуються у техніці мокрого валяння — вовна викладається тонкими прядками, змочується теплим мильним розчином і треться руками, плюс качається в рулоні до повного звалювання. Ще цікава техніка нунофелтінг — поєднання прядок вовни з тканиною, переважно з натуральним шовком, оскільки він чудово звалюється і надає неперевершену еластичність та блиск виробу. В такій техніці я валяю палантини, шарфи.
Максим Березюк нині працює в тележурналістиці, за освітою вчитель історії. Художньої освіти в нього немає, але малює він з дитинства. Навчався самостійно, експериментував у різних стилях і жанрах. Під час карантину багато хто шукав нове хобі, щоб вдосконалювати свої навички та позбутися нудьги.
Максим Березюк знайшов спосіб, чим зайнятися на карантині. Почав створювати по-арт на одязі.
Друзі почали замовляти художнику власні портрети на джинсових куртках.
— Звичайна картина висітиме лише на стіні, а от куртку можна носити скрізь, і її будуть бачити всі, — розповідає автор. — Один портрет створюю приблизно 3-4 дні. Сам процес відбувається у декілька етапів, тому що кожен шар фарби повинен висохнути.
На розпису одягу Максим Березюк не зупинився. Нещодавно він відкрив свою першу персональну виставку «Реальна краса» і присвятив жінкам ХХІ століття.
Наталія Степанюк за освітою педагог, за покликанням — лялькарка. Зараз стала відома тим, що створює рюкзаки у вигляді дворових котів.
Майстриня з Вінниці методом валяння з вовни захоплюється давно, а такі незвичайні аксесуари почала творити недавно. Кожен з таких наплічників — ексклюзив. Наталія вже створила семеро вовняних симпатяг, кожен з яких має своє ім'я.
— Валянням займаюсь вже не перший рік, хоча моя професія далека від творчості, — розповідає майстриня. — Вмію робити, взуття, іграшки та одяг. Тепер настав час створювати рюкзаки. Адже це дуже зручна річ у побуті кожної людини. Спеціально для цього проходила майстер-класи. Взагалі, я більше люблю собак. Але, захотілося зваляти саме котика. Образи шукали серед дворових. Адже вони такі характерні персонажі. У когось гарний розріз очей, у когось окрас. А ще підписалась на пабліки кошатників у соціальних мережах. Так і з’явився Веніамін. А за ним Агата, і так далі.
З таким котом можна ходити в школу, він може бути чудовим аксесуаром до одягу. Один з них поїхав.
— Перший рюкзак зваляла для себе. Знайомі побачили, попросили таке диво і для своїх дітей. Одного пухнастика замовили на подарунок в Іспанію, — розповідає Наталя.
Наталія Степанюк один рюкзак валяє приблизно за місяць.
— Звичайно, можна і за два тижні зробити. Але такі рюкзаки — це для мене хобі. Тому я їх роблю у той момент, коли приходить натхнення. Використовую при цьому метод мокрого валяння. Це коли береться вовна, мило, вода, — ділиться майстриня.
В творчих планах майстрині — на рюкзаках відтворити образи собак та єнотів.
Читайте також:
Моду в карантин ніхто не відміняв. Вінницькі дизайнери готують колекції сезону «весна-літо»
Проект «Жінка Вінниччини» відзначив переможців і зібрав кошти дітям на інсулінові помпи
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер