Вадим Мукомол розказує, що відсутність ресурсу, який би на локальному рівні структурував інформацію для переселенців посприяла створенню сайту «Спільна справа». На цьому сайті намагатимуться локалізувати інформацію по районах, по області, по Вінниці. Сайт обіцяють створити вже найближчим часом. На ньому вкажуть, з яких конкретних питань та куди можна звертатись вимушеним переселенцям за допомогою. Це зекономить час та зусилля людям, які потребуватимуть допомоги та людям, які її надаватимуть.
За словами колишнього мешканця Северодонецька багато хто приїжджає з дітьми і постає питання з гуманітарною допомогою.
- Люди приїжджають з пакетами після бомбардувань, бойових дій. Дуже багато організацій є, які займаються гуманітарною допомогою біженцям. Приїхали на вокзал, скрізь телефони наклеєні, куди дзвонити, куди звертатися, щоб отримати речі, їжу, ліки, памперси, початкове розміщення в хостелах, дитячих таборах, - розказує Вадим на хвилях «Громадського радіо» про перший пункт, який буде зазначено на інформаційному ресурсі.
Переселенці зі сходу в основному стикаються з проблемами з житлом, роботою, влаштуванням дітей у дитячі садочки та школи. Вимушені переселенці не чекають “манни з небес”, а намагаються самі проявляти ініціативу.
Нагадаємо, що станом на 15 квітня на Вінниччині зареєстровано близько 12 тисяч переселенців. У центри зайнятості з них звернулось лише 874 людини, з яких 733 надали статус безробітного. Також ще 186 людям знайшли роботу та 11 переселенцям дали гроші на відкриття власного бізнесу.
Варто зазначити також, що у квітні держава завершує термін матеріальної підтримки для більшості переселенців, які переїхали на Вінниччину.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер