У 2014 році Вінниччина пропонувала переселенцям безкоштовне житло у кількості понад 3 тисячі варіантів, - повідомляє ICTV. На сьогодні, на території області пустує лише близько 50 об’єктів для безкоштовної оренди, і то вони розташовані в віддалених селах області.
За словами заступника директора департаменту соціальної політики Вінницької державної адміністрації Наталії Остапенко, у Вінниці станом на сьогодні можуть запропонувати переселенцям тільки кімнати при двох церквах.
Як живеться у Вінниці з "20 хвилинами" поділилась дружина бійця «Торнадо», яка приїхала з Луганської області з трьома маленькими дітками. Їх найменша донька, коли переїхали у Вінницю, була ще грудничком, її всього було три місяці.
- Ми приїхали з Луганської області в кінці жовтня 2014 року, - розповідає Тетяна. – Перший місяць жили у дружини, чоловік якої воював з моїм чоловіком в АТО.
Тетяна розповіла, що коли на Донбасі розпочались бойові дії, чоловік пішов воювати добровольцем в батальйон «Торнадо». Там він познайомився та подружився з вінничанином. Коли обстріли дійшли в місто, в якому жила вся родина, чоловік Тетяни домовився з вінничанином, щоб сім’я переїхала у Вінницю. Тетяна зібрала речі, які змогла взяти з собою. Речей було небагато, адже на руках у жінки було троє маленьких діток, одна з яких тільки-но народилась. Перший місяць вони жили у дружини того самого вінничанина. За цей час пішли у соцслужби, зареєструвались там як вимушені переселенці.
- У нас запитали, в чому ми маємо потребу. Але про безкоштовне житло я навіть не чула, - розповідає далі Тетяна.
З листопада сім’я з трьома дітьми винаймає будинок на дві кімнати. За будинок вони платять три з половиною тисячі гривень. Від держави Тетяна отримує 2400 гривень допомоги на житло, і то ці гроші скоро припинять виплачувати. Допомога, за законом України, призначається тільки на півроку. Решту грошей жінка бере з допомоги на дітей.
Що буде далі, жінка не знає, але вона не здається. Говорить, що вірить у Бога і Бог не залишить її з протягнутою рукою
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер