Полювання на «Малахітового носорога» 2019

У Вінницькому обласному Будинку вчителя 13.12.2019р. пройшов 19-й Всеукраїнський поетичний фестиваль «Малахітовий носоріг». Фестиваль знаний у поетичних колах не тільки в України, але й за кордоном. На захід з’їхались поети зі Львова, Бердичева, Житомира, Хмельницького, Вінницької області.

Під час реєстрації учасників, поети мали можливість почитати присутнім свої поезії зі сцени у «вільний мікрофон». Члени журі: Петро Кухарчук, Валерій Хмелівський, Юрій Прокопенко – представили свої поезії.

Також у якості почесних гостей читали свої вірші відомі поети Ірина Зелененька та Богдан Куценко.

А ведучі Ірина Федорчук та Олег Ратніков створювали на сцені невимушену атмосферу.

Цього року на «Малахітового носорога» полювали 26 поетів, а журі та присутні в залі визначали переможця.

Музичні паузи забезпечили: чудовий дует «Сузір'я» (Ольга і Петро Балецькі), співачка з дивовижним голосом Ірина Грицюк, молодий бард Сергій Запіченко, та гурт «De love ly».

Поети висловлювали вдячність за те, що на Вінниччині існує такий конкурс як «Малахітовий носоріг». Завдяки організаторам Ірині Федорчук (директор Вінницького обласного Будинку вчителя) та Андрію Стебелєву (голова Вінницької міської письменницької організації), їх зусиллям, ентузіазму та допомозі небайдужих людей – поети з різних міст мали змогу позмагатися у Вінниці за статуетку зі справжнього конголезького малахіту.

Всі 26 учасників прочитали по одному віршу й отримали дипломи та книги у подарунок від організаторів.

Ось, що написала львів’янка, організатор Всеукраїнського конкурсу ім.Леся Мартовича, поетеса Галина Фесюк на своїй сторінці у ФБ після участі у конкурсі одного вірша «Малахітовий носоріг»: «…від усієї душі дякую організаторам цього прекрасного конкурсу за добру справу, яку вони роблять у першу чергу для загального розвитку та самоудосконалення талановитої молоді, в тому числі різних соціальних груп населення і разом з тим для інших творчих особистостей. Чому взяла участь у конкурсі? Набралася сміливості і приїхала у Вінницю. Окрім цього, була велика зацікавленість конкурсом, аудиторією, містом Вінницею, в якому була вперше.»

Серед конкурсантів було багато молоді. За оцінками журі (у складі якого я мав честь бути) до фіналу пройшли 7 претендентів на головний приз. Дехто з поетів настільки не очікував виходу у фінал, що навіть не підготував ще один вірш. Так зворушливо було спостерігати за молодими поетами, за їх хвилюванням. У фіналі вони стояли на одній сцені з відомими поетами такими як Галина Фесюк та Віктор Крупка і кожен мав шанс стати переможцем.

Після декламування фіналістами ще по одному віршу, присутні в залі проголосували своїми квитками, а журі порахувало голоси та оголосило переможця. Ним став Віктор Крупка.

По закінченню заходу учасники зробили спільне фото на згадку про полювання на «Малахітового носорога», і про затишну та дружню атмосферу, яка панувала на фестивалі.

Фото Юрій Кархут

Коментарі (2)
  • Сергей Запиченко
    Також запрошую відвідати мою сторінку на поетичному сайті: https://www.stihi.in.ua/avtor.php?author=52066
  • Сергей Запиченко
    Хороша стаття! Тільки невеличка поправка: слово "бард" особисто мені не зовсім підходить. Більш підходящий термін "автор-виконавець".
    Запрошую на свій ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCX23GZ0GGeHnewUhWSOiTFQ/videos?view_as=subscriber
Департамент туризму запросив двох експерток з Києва, дослідити безбар’єрність у Вінниці - і це не жарт.

У Вінниці, 30 липня, для рестораторів і готельєрів пройшов семінар з безбар’єрності, на який департамент маркетингу...

Вінницькій ГО «Гармонія» виповнилося 22 роки!

Вінницькій ГО «Гармонія» 18 березня виповнилося 22 роки! ГО «Гармонію» знають і шанують не тільки...

Презентація книги поезій «Васи́льки» Ірини Зелененької

         На базі освітнього хабу «NotBox» кафедри української літератури Вінницького...

Калитко, Каданов, Куценко – поезія та пісні над вінницькими дахами

         У п’ятницю, 8 липня, я побував на благодійних поетичних читаннях Катерини Калитко,...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:32 Штраф за приховане майно і виправдання за 200 га землі: чим закінчилися суди депутата Мордванюка? 19:08 Штраф у 510 гривень і майже 30 тисяч збитків: чоловік покарали за вирубку дерев 18:47 «Дитину можна було врятувати»: батьки звинувачують лікарів у смерті сина. А що кажуть медики? 18:04 У Вінниці переселенцям безкоштовно робитимуть стрижки: як записатися Від читача 14:39 Благодійний фонд «СпівДія» спільно з найбільшою книжковою платформою Yakaboo запустили соціальну ініціативу 18:03 Рекордний Etno & Food Fest «ТяжиLOVE»: у ліцеї №27 зібрали понад 450 тисяч гривень для ЗСУ play_circle_filled photo_camera 17:01 Захисник із Бершадської громади отримав одразу дві високі нагороди photo_camera 16:19 Скандал у Вінниці та події в Одесі: з яким «минулим» Іван Іщенко очолив поліцію Хмельниччини 16:05 Куди у Вінниці піти на курси: твоя нова робота (партнерський проєкт) 15:11 У Клембівці 14-річна дівчина на мотоциклі зіткнулася з Audi photo_camera 14:50 Сто років без Петлюри: як Вінниця стала столицею його боротьби photo_camera 14:07 У Ладижині літню жінку знайшли на підлозі у квартирі 13:07 Армія рф масовано атакувала Україну ракетами, авіабомбами та дронами photo_camera 12:04 Посадовицю з Немирівщини підозрюють у махінаціях із преміями та декларацією 11:26 Через одну СМС-ку можна втратити всі гроші. Як працює шахрайство із SIM-картками? 11:19 Дитину шукали кілька годин: у Хмільнику підліток потонув у річці 10:46 Через люк на дорозі BMW влетів у подвір’я в Козятині: водій у лікарні 09:40 Де у Вінниці 25 травня не буде води, світла та гарячої води 09:30 Сьогодні - Всесвітній день щитовидки: на що впливає «метелик» нашого тіла та які симптоми кричать про збій (партнерський проєкт) 08:53 Півтисячі юних вінницьких каратистів пройшли атестацію на пояси
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up