Пів року після виборів: чи не забули місцеві депутати приймати громадян, – моніторинг

Серед 868 депутатів 16 міських рад, діяльність яких моніторилася у рамках всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”, 13% не виконують законодавчо визначеного обов’язку щодо прийому виборців. За результатами моніторингу проведення прийому громадян, було виявлено, що загалом депутати Вінницької міської ради 8 скликання активніше проводять прийом у порівнянні з депутатами попереднього скликання. Про це під час пресконференції 2 червня у Вінниці розповіли експерти кампанії.

Як розповіла експертка громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» Олена Гуменна, відомості щодо здійснення прийому громадян абсолютної більшості депутатів місцевих рад оприлюднені на офіційних сайтах цих рад, однак при цьому майже в половині міських рад, охоплених моніторингом кампанії, станом на початок квітня цього року інформація щодо прийому громадян доступна стосовно не всіх депутатів. Найбільше таких депутатів – в Одеській і Миколаївській міських радах (п’ята частина всього депутатського корпусу). Також не доступна інформація щодо прийому громадян частини депутатів міських рад Луцька та Херсона (17% та 13% відповідно),  Полтави та Києва (7% та 5%, відповідно). Щодо оприлюднення інформації про час та місце проведення прийому громадян депутатами Вінницької міської ради, то станом на лютий 2021 р. усі депутати надали інформацію про час та місце здійснення прийому. У чотирьох депутатів на сайті міськради відсутній номер телефону та/або адреса електронної пошти. В той же час окрім розміщення інформації про графік прийому депутати використовують й інші канали комунікації з громадянами. Так, 41 з 54 депутатів оприлюднив посилання на свою сторінку у соціальній мережі Facebook у своєму профілі на сайті міської ради в розділі «Депутати міської ради». Під час проведення моніторингових візитів 16 депутатів повідомили, що інформують про прийом через соціальну мережу Facebook, 10 депутатів інформують через старших по будинках та квартальні комітети, 12 депутатів – через дошки оголошень. Троє депутатів інформують через сайти партії або партійну газету. Часто депутати особливо, які вже не вперше в раді, інформують через групи у Вайбер та інших месенджерах.

unnamed (2)

unnamed (1)

“Значні зміни у порядок прийому громадян внесли карантинні обмеження. При цьому, як встановили наші експерти, абсолютна більшість депутатів здійснює прийом громадян на початку своєї каденції, зокрема в умовах «червоної» зони карантинних обмежень, обираючи альтернативні способи спілкування з жителями своїх міст та запроваджуючи додаткові безпекові заходи.  Однак з 868 місцевих депутатів 13% не виконують цього законодавчо визначеного обов’язку.  Найбільше депутатів, стосовно яких не вдалось підтвердити здійснення прийому громадян, було серед депутатів Сумської (45%), Херсонської (41%), Київської (24%) та Полтавської (17%) міських рад”, – повідомила експертка.

В результаті прямої перевірки проведення/не проведення представниками Вінницької міської громади особистих прийомів вдалось підтвердити факти здійснення прийомів громадян 50 депутатами міськради. Активістам кампанії не вдалося потрапити на прийом до чотирьох депутатів, що пов’язано із введенням додаткових карантинних обмежень у Вінниці у березні 2021 р.

У разі введення жорстких карантинних обмежень 27 депутатів Вінницької міської ради практикуватимуть в такому випадку прийом в телефонному режимі або через відеозв’язок, а 14 депутатів запропонують громадянам прийти на прийом з дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції. Здійснюватимуть прийом на вулиці сім депутатів і лише двоє не проводитимуть прийом в разі погіршення епідеміологічної ситуації.

Нерідко місцеві обранці попри вимогу Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» здійснювати особистий прийом громадян щонайменше раз на місяць, делегують ці повноваження помічникам. У трьох міських радах кількість таких випадків є суттєвою: 27% в Одеській міській раді, 17% у Хмельницькій міській раді та 15% в Херсонській міській раді. Серед депутатів Київради така практика є найбільш поширеною: більшість депутатів використовують допомогу помічників у виконанні цього обов’язку (72% з всіх депутатів, здійснення прийому якими було підтверджено).

В ході моніторингу встановлено, що 35 депутатів Вінницької міської ради здійснюють особистий прийом, 12 депутатів проводять особистий прийом не регулярно, часто замість них на прийомі присутні помічники. Виключно помічники проводять прийом замість трьох депутатів.

“Спірного забарвлення ця практика набуває тоді, коли делегування обов’язку щодо здійснення прийому громадян призводить до того, що депутати особисто зустрічаються з громадянами рідше ніж раз на місяць”, – підкреслила Олена Гуменна.

Крім того, експерти заявили, що практика попереднього запису громадян на прийом та відсутність доступної інформації про графік особистого прийому депутатами і регулярне ігнорування депутатами прийому не відповідає вимогам чинного законодавства, а також обмежує рівні можливості для всіх громадян комунікувати зі своїми представниками в міських радах.

Результати моніторингу засвідчили, що серед депутатів всіх 16 міських рад, які були охоплені моніторингом, найбільш популярним місцем здійснення прийому є виділене окреме приміщення комунальної власності для потреб здійснення прийому громадян (30%) або ж приміщення організації партії (24%).

По Вінниці ситуація виглядає наступним чином. В приміщенні організації партії прийом проводять шість депутатів. У приміщеннях ЖЕКів, управлінських кампаній, квартальних комітетів, ЦНАПів, комунальних підприємств приймають 17 депутатів. Ще дев’ять депутатів приймають у приміщеннях будинків культури, палаців мистецтв та у клубах різних мікрорайонів міста організували депутатський прийом. У приміщеннях шкіл та професійно-технічних закладів освіти проводять депутатський прийом вісім депутатів. Один депутат приймає у бібліотеці, ще один – у приміщенні поштового відділення, троє – у приміщенні сільської або міської ради. На робочому місці в офісах підприємств або кампаній організували депутатські приймальні шість депутатів, а ще п’ять – в окремих офісах.

Найчастіше до депутатських приймалень громадяни звертаються з питаннями щодо матеріальної допомоги. Так, за період квітня-березня 2021 р. до усіх депутатів звертались із питанням виділення матеріальної допомоги з депутатського фонду. Другим за актуальністю серед мешканців Вінниці є питання ЖКГ та благоустрою. З цими проблемами громадяни звертались до 25 депутатів, ще до трьох звертались за юридичною допомогою, або ж з питань медицини.

З повним текстом узагальнення практик здійснення прийому громадян депутатами міських рад обласних центрів та міста Києва можна ознайомитися за посиланням.

Повний текст звіту щодо здійснення прийому громадян депутатами Київської міської ради розміщений за посиланням.

Моніторинг здійснення прийому громадян депутатами 16 міських рад обласних центрів: Вінниці, Івано-Франківська, Києва, Кропивницького, Луцька, Львова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас та Чернігова, – проводився у період з 1 лютого 2021 р. по 31 березня 2021 р. представники громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

Контакти: ГО «Центр громадської активності «Результат», 063 603 77 16, result.cpa@gmail.com

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Коментарі (0)
«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

Минув перший рік повноважень депутатів Вінницької міської ради 8 скликання - 20 листопада 2020 року вони зібрались на перше...

Творимо країну, в якій хочеться жити!

Саме під таким гаслом цьогоріч проводиться вже дев’ята Школа громадянської і волонтерської участі та патріотичного...

Вінницькі депутати і Фейсбук - кого можна знайти у всесвітній павутині?

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Саме з метою підвищення рівня відповідності діяльності місцевих депутатів законам України, а також сприяння підвищенню обізнаності...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:01 Вакциновані третьою дозою українці отримають 500 гривень 20:11 Мама змушувала дивитися бої Тайсона. Як вінничанин Тимур Кудояров був боксером і став тренером play_circle_filled photo_camera stars 20:04 До України йде відлига, а також повертаються опади та штормовий вітер 19:30 Від 10 тисяч гривень до 8 мільйонів. ТОП найдорожчих та найдешевших авто, що продають у Вінниці photo_camera stars Від читача 06:30 На Вінниччині скоїли напад на активіста, який досліджував витрати бюджетних коштів 19:15 Не увійшов у поворот. На Пирогова BMW протаранив електроопору play_circle_filled photo_camera 18:30 Що має бути в «тривожній валізі»? Розповідають вінницькі фахівці 18:06 З Вінниччини випровадили двох нелегалів з Азербайджану photo_camera 18:05 Нашій області — 90! Хто з вінничан передбачив «Помаранчеву» революцію? 17:39 Чемпіонат області з футзалу серед дівчат виграли наймолодші 17:23 Як COVID-19 впливає на серцево-судинну систему? Результати досліджень 17:14 Лижниця Валентина Камінська представлятиме Вінниччину на зимовій Олімпіаді в Пекіні 16:54 Анісімцева пам’ятають… Врукопашну билися військові, поліцейські і цивільні 16:45 Для чого поставили паркан перед міською лазнею на Магістратській photo_camera stars 16:09 Понад кілограм амфетаміну та канабісу. У Гнівані затримали наркоторговця play_circle_filled photo_camera 15:37 Через COVID МОН рекомендує перевести школярів та студентів на дистанційку 14:59 По вулиці Гонти перекинулась біла «ГАЗель» play_circle_filled 14:35 Пройшов кастинг «Міс Вінниця»: як виглядають 16 дівчат, які пройшли у фінал конкурсу photo_camera stars 14:13 У Барській ТГ у сніговому заметі застрягла швидка допомога photo_camera 13:13 Знову рекордна кількість. На Вінниччині вчора виявили 1297 нових випадків COVID
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up