Катерина ХОРОЩАК

(096)4644051
Катерина ХОРОЩАК - Всі Статті (18)

П’ять півтораметрових писанок до дня Великодня вже стоять на Майдані Незалежності. Три з них розмалювали художники. Інші дві розфарбовували охочі з допомогою професійних майстрів із художньої школи та митців із громадської організації «Лабораторія актуальної творчості».

У центрі міста на Майдані Незалежності відбувся фестиваль «Чаювання під сакурами». Приурочили його цвітінню японського дерева у Вінниці. Цього разу провели захід українські майстри. Проте наступного обіцяють привезти японських.

Працювати охоронцями у деяких школах бійці почали ще з 6 квітня. Охорона функціонуватиме у 15 навчальних закладах міста. Працевлаштовано вже 38 колишніх бійців АТО.

Із початком весни у Вінниці активісти почали активно садити дерева. Наприклад, у парку «Бригантина»  вже росте алея із 50 дубів. Але для того, щоб посадити дерево у місті, взяти лопату і саджанець недостатньо. Потрібно ще домовитись із «Вінницязеленбуд».

Організувати охорону у школах з бійців АТО Муніципальна поліція планувала ще у перший тиждень квітня. Та номери навчальних закладів не називала. 

За словами працівників Департаменту комунального господарства та благоустрою, бордюри, як і дерева у місті не  фарбують вапном вже давно. Проте на відміну від свіжопобілених дерев, пофарбовані бордюри можна зустріти частіше.

Силами активістів, управлінців та муніципальної поліції місто прибирають до Великодня. Сьогодні організували 12 точок. Серед них територія біля тяжилівського озера з річкою та струмок Безіменний на вулиці Волошкова.

Ще з 2006 року декоративні дерева в Україні білити заборонено. Також не можна фарбувати вапном малі архітектурні форми. Про бордюри законодавство мовчить. У Києві цьогоріч нагадали про заборону. У Вінниці поки нічого не чути.

З цього тижня на постах охорони у деяких школах стоятимуть колишні бійці АТО. Так вирішила міська рада. Батьків про це ще не повідомляли. За 2017 рік планують працевлаштувати 50 людей.

Витинанки, традиційні, білі та двоколірні писанки, подільські вишиванки, а також зразки старовинного ткацтва Вінниччини презентували представники громадської організації «Етномайстерня Коло». Відбувалося дійство у виставковій залі Спілки художників.

keyboard_arrow_up