За словами працівників Департаменту комунального господарства та благоустрою, бордюри, як і дерева у місті не фарбують вапном вже давно. Проте на відміну від свіжопобілених дерев, пофарбовані бордюри можна зустріти частіше.
– Щодо бордюрів я не пам’ятаю. Це справа, швидше, в часному порядку. В місті зараз бордюри ми не білимо, такої практики немає. Точно ніде не прописано, що потрібно фарбувати бордюри. Але чи заборонено?, – розповів Леонід Демченко, головний спеціаліст відділу ремонту об'єктів благоустрою Департаменту комунального господарства та благоустрою.
Білять бордюри зараз зазвичай тільки на прибудинкових територіях, кажуть у департаменті. Проте вінничани починають відмовлятися від такої традиції. Мешканці будинку 42А по вулиці Литвиненко ледь зупинили двірничку, аби та не побілила окрім бордюрів ще й клумби із шин.
– А люди уже закупили фарбу. А якщо б не зупинили двірничку, то поверх побілених шин, фарбу важко було б нанести, прийшлось би змивати спочатку, чистити, а потім тільки фарбувати, – розповіла голова асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мрясова.
Причини такої відмови називають різні – від економічної складової до естетичної.
– Я просто не розумію, який сенс лишніх витрат? Це матеріал та робота, за яку сплачують кошти мешканці того чи іншого будинку. Щодо естетичного вигляду, давайте на чистоту, це до першої зливи. Місяць – і воно усе обшарпане. Навіщо? Якщо так насправді хочеться прикрасити, то порахувавши за 3-5 років витрати, напевно, логічно було б купити уже спеціальну фарбу, – додала Ельвіра Мрясова.
У департаменті житлового господарства розповідають, що білитимуть бордюри доти, доки мешканці не відмовляться самі.
Фото: Київський міський журнал «Хмарочос»
Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
это шо жкх-террор?