Від сказу рятує лише вакцина

Від сказу рятує лише вакцина
Із початком літа значна частина дітей їде на відпочинок. Перебування на природі так чи інакше спонукає їх до спілкування з тваринами, які можуть бути хворими на сказ. Так, наприкінці травня до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні потрапили двоє дітей. Хлопчика вкусила куниця, дівчинку – кішка. Куниця, як показали дослідження, хворою на сказ не була, а от у кішки це небезпечне захворювання виявили (див. «20 хвилин» №124 за 30.05.08). Обидві дитини отримали вакцинацію проти сказу

Імунітет після щеплення від сказу є пожиттєвим, зазначають медики


 

- Вакцина вводиться в тому випадку, якщо тварина, яка вкусила людину, хвора на сказ; коли тварину вбито й інформації про те, чи була вона хворою, немає, або якщо тварина втекла і невідомо, чи вона хвора, - розповідає обласний позаштатний дитячий рабіолог Юрій Стемпен. - Ми не можемо ризикувати життям людини, бо сказ донині залишається невиліковною хворобою. І єдиний спосіб убезпечити себе від нього - це профілактика. Кожна дитина, вкушена твариною, реєструється у травмпункті, а за твариною здійснюється санітарний нагляд.
Якщо дитину невмотивовано вкусила тварина, варто замислитися, чи все з нею гаразд. Однак якщо тварина кусається через те, що в неї забирають їжу, то можна вважати, що це нормальна реакція на подразник. У цьому випадку немає потреби одразу вакцинувати дитину. Тварину беруть під нагляд на десять днів. Якщо за цей час вона не захворіє на сказ, імунізацію не проводять.
- Щеплення є додатковим навантаженням на організм, під час якого можуть спостерігатися алергічні чи анафілактичні реакції, - зазначає Юрій Стемпен. - Саме тому дітей імунізують під наглядом і за спеціальною схемою.
Вакцини від сказу модифікуються з кожним роком. І зараз замість 40 уколов у живіт роблять шість ін’єкцій.
- Цього досить, аби викликати імунітет проти сказу, - каже рабіолог.
При цьому слід брати до уваги, куди саме вкусила тварина. Найбільш небезпечними є укуси в голову, шию, обличчя, а також укус у кістки пальців, глибокі укуси. у цих випадках спочатку вводиться спеціальний імуноглобулін, а потім - антирабічна вакцина. Вона вводиться в нульовий день, який вважається точкою відліку, через 12 годин після введення імуноглобуліну. Потім - на третій, сьомий, 14, 30 і 90 дні, що складає повний курс імунізації.
Укуси в стегно чи ослинення неідентифікованою на сказ твариною із садном на тілі людини вважаються середнім ступенем важкості. У таких випадках вводиться не імуноглобулін, а лише вакцина.
- Якщо в процесі імунізації дитини встановлено, що тварина хворою на сказ не була, то можна відмінити частину ін'єкцій, - каже Юрій Стемпен. – Експрес-методи встановлення захворювання на сказ можуть давати помилку. Для того, щоб мати стовідсоткову гарантію, необхідно провести серію досліджень на лабораторних тваринах. На це витрачається 10-12 днів. За цей час дитині вводиться три ін'єкції.

Довідка

Із диких тварин потенційно небезпечними є вовки, лисиці, борсуки, їжаки, куниці, пацюки. Можуть захворіти на сказ і птахи.

Дмитро ВЕЛИЧКО

Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up