У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме?

- Виконком міськради затвердив проєкт освітньої мережі на 2026-2028 роки.
- З цього документа ми дізналися, що планують запустити ще одну школу, три дитячих садочки та додатковий інклюзивно ресурсний центр.
- На скільки дітей вони розраховані та де будуть знаходитися ці обʼєкти?
Рішення виконкому опублікували на сайті міськради. У ньому зазначена тільки кількість закладів, кількість учнів та персоналу. Тому щоб дізнатися більше конкретики ми надіслали інформаційний запит.
У ньому запитували, де будуть знаходитися нові заклади, на скільки класів (груп) вони розраховані, на якій стадії будівництва чи проєктування, та яка місткість укриттів в них.
Школа не зовсім нова
Отже, нова школа буде початковою, із номером 28. Буде знаходитися по вулиці Мазепи, 12. За даними від департаменту освіти, обʼєкт уже збудований та функціонує — це наразі є приміщенням початкової школи вінницького ліцею №13. Але з 1 вересня 2027 року початкова школа стане окремим закладом освіти. Укриття розраховане на 293 людини.
Наступними у відповіді на наш запит є дитячі садочки. Їх за рішенням виконкому на кінець 2027 року буде плюс три:
- Дитсадок по вулиці Богуна, 27А. Буде розрахований на пʼять груп (90 дітей). Ступінь будівельної готовності, наразі, 40%. Замовник — товариство «Родинний маєток». Після введення в експлуатацію стане комунальним.
- Дитсадок по вулиці Олександрівська б/н, мікрорайон «Академічний». Розрахований на 12 груп. Триває будівництво — ступінь готовності обʼєкта складає 35%. Теж буде комунальним.
- Дитсадок на вулиці Професора Шульги б/н, мікрорайон «Поділля». Планується, що він буде розрахований на 5 груп (90 місць). Зараз цей обʼєкт на стадії проєктування. Замовник будівництва — департамент капітального будівництва міськради. Буде комунальним закладом дошкільної освіти.
Щодо укриттів, то інформації по цих об'єктах не надали.
«Кількість людей, що можуть бути укриті в захисній споруді, розраховується на основі загальної площі та об'єму приміщень споруди, а також з урахуванням нормативів, що визначають мінімально допустиму площу та об'єм на одну особу», — йшлося у відповіді на запит.
Плюс один заклад для дітей з ООП
І ще отримали інформацію про новий інклюзивно-ресурсний центр. Його планують відкрити уже в кінці 2025 року. Він буде під номером «три», його розташування — в муніципальному будинку на Привокзальній, 30. Тут, за намірами посадовців, будуть надавати послуги близько тисячі дітям з особливими освітніми потребами (ООП).
У Вінниці, нагадаємо, наразі два інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ):
За поясненням від МОН України, інклюзивно-ресурсний центр — це установа, яка створена з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти.
Інклюзивно-ресурсні центри:
- проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;
- надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги;
- забезпечують системний та кваліфікований супровід дитини з особливими освітніми потребами.
В ІРЦ працюють різні фахівці, такі як педагоги-дефектологи, психологи, логопеди, реабілітологи, соціальні працівники, які надають комплексну підтримку.
Раніше, нагадаємо, розповідали, що відбувається з корпусом ліцею №8, який постраждав від ракетного удару по Вінниці 14 липня 2022 року.
Читайте також:
Четверо випускників другого ліцею Калинівки склали НМТ на 200 балів
У середньому — 31 тисяча на учня: де у Вінницькій області навчання обходиться найдорожче
До 55 тисяч гривень на рік: скільки коштує навчання у вінницьких вишах?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Микола ВасилюкРобота кипить. Закривають садочки, відкривають садочкиМісцевий reply Микола ВасилюкГроші йдуть, на нові школи, а школу №8 не вистачає коштів на відновлення, вже декілька років.