Напередодні відкриття Центру ми розповідали, що 12 і 13 червня у вінницькому «Експоцентрі» проводитимуть масову вакцинацію населення. Зробити щеплення вакциною CoronaVac можуть усі, хто записався до листа очікування.
Отримати відповіді на найбільш поширені питання про цю вакцину, а також дізнатись про умови, завдяки яким допускають до масового щеплення, можна у нашому попередньому матеріалі:
У цьому матеріалі ми покроково розкажемо, як виглядає шлях пересічного вінничанина до отримання вакцини.
Перш за все потрібно записатись до листа очікування на вакцинацію. Зробити це можна всього в кілька дотиків на сайті чи додатку Дія», або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ. Ось потрібний для цього номер: 0800602019. Чекати після цього дзвінка чи SMS-повідомлення з запрошенням на вакцинацію не обов’язково.
Берете паспорт громадянина України і приходите до Центру у робочі години. Наразі відомо про роботу 13 червня з 10.00 до 14.00. Адреса: вулиця Соборна, 68.
Скільки часу: 2-3 хвилин
Пояснювати тут особливо немає чого. Приходите до центрального входу в кінотеатр імені Коцюбинського і займаєте чергу. Коли ми туди приїхали, десь о 12.20, то черга на вулиці налічувала близько двох десятків людей. Просувається вона досить швидко.
Скільки часу: 10-15 хвилин
Перед тим, як вас пропустять всередину, ви маєте пред’явити працівнику на вході внутрішній паспорт і дозволити йому виміряти температуру.
Скільки часу: 30 секунд
У холі приміщення знаходиться близько п’ятнадцяти столів і стільців. На кожному є інформаційні буклети про вакцинацію, ручки і папірці з назвою «Інформована згода».
За столами бажаючі вакцинуватись заповнюють цю згоду. У ній ви вказуєте ПІБ, дату народження, адресу проживання та мобільний телефон. Також там є кілька питань, що на них потрібно відповісти Так/Ні. Наприклад, чи хворієте ви на ВІЛ/СНІД, чи спостерігались у вас ускладнення після попередніх вакцин, чи маєте ви хронічні захворювання тощо. Дата і підпис.
Зазвичай є кілька вільних столиків. Тому в черзі до них стояти нам не довелось. У разі виникнення питань по інформованій згоді, ви можете поставити їх працівникам Центру, які обов’язково будуть десь неподалік. Іноді вони самі підходять і питають, чи все вам зрозуміло.
Скільки часу: 5-7 хвилин
Загалом тут передбачено чотири реєстраційних. У черзі до них ми простояли близько трьох-чотирьох хвилин. Це при тому, що нас попросили пропустити літню жінку, якій важко було стояти. Коли звільнявся якийсь з реєстраційних столів, працівник Центру просив займати вільні місця. Ми сіли за стіл №3.
У нас уточнили дані, які ми вказували раніше і попросили назвати ім’я та прізвище сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Після цього на нашій інформованій згоді поставили відмітку — 3 (три).
Скільки часу: 2-3 хвилини
У кожній оглядовій сидить сімейна лікарка, яка також робить певні позначки в нашій інформованій згоді і в своїх журналах, тут же, у разі необхідності, проводиться огляд лікарем. Нашу лікарку звали Вікторією Шарамко. Ми запитали її, що вона думає про вакцину «Коронавак».
— Батьки живуть в іншій області, у них «Коронавак» з’явилась раніше, тому вони вже вакциновані. До нас вона прийшла лише нещодавно, тому я чекаю вихідних, щоб вакцинуватись нею, — розповідає лікарка. — Вибрала цю вакцину, по-перше, через те, що вона добре переноситься, по-друге, вона виготовляється з неактивного вірусу, що є її перевагою.
Скільки часу: 2-3 хвилин
Вакцинують у чотирьох кабінках. Оскільки на реєстрації у нас був третій стіл, то і тут нам потрібно в кабінку під номером три. Перед нами стояло кілька людей. Одним із них був Мелетій.
— Сам я ще не хворів, але в наслідки коронавіруса вірю. Тому прийшов сюди, щоб від нього захиститись, — розповідає Мелетій. — Знайомі сказали, що саме ця вакцина викликає найменше побічних ефектів, мені це сподобалось.
У кабінці для щеплень ми пробули недовго. Сьогодні ми стали 99, кому медсестра, яка тут працює, ввела «Коронавак». Дівчина відкоркувала флакон з вакциною, розпакувала шприц, попросила розслабити руку і ввела рідину. Потім приклала спиртову серветку і побажала гарного дня.
Скільки часу: 5-7 хвилин
Після вакцинації впродовж півгодини усі мають знаходитись під наглядом медиків. Для цього тут розставлені 30 стільців. Більшість людей спілкуються між собою, діляться в соціальних мережах світлинами з вакцинації або читають книги. Час від часу до вакцинованих підходять медичні працівниці і запитують, як хто себе почуває. За час, який ми провели там, ніхто з присутніх на самопочуття не скаржився.
Скільки часу: 30 хвилин
Якщо ви добре себе почуваєте, то можете повертатись до своїх справ. Серед побічних реакцій, наголошують медики, можуть початись головні болі, піднятись температура, з'явитись ломота в тілі або біль у руці. Боятись цього не варто, адже це звичні реакції організму, які можуть виникати при введенні будь-яких вакцин. На момент публікації цього матеріалу, журналіст відчув лише незначний біль в місці введення «Коронавак».
За словами заступниці директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяни Бондаренко, інформація про вакцинацію буде занесена в електронну систему охорони здоров’я. Вже звідти сімейні лікарі дізнаються, хто з їх пацієнтів вакцинований і коли їх кликати на ревакцинацію. Зателефонувати мають через 28 днів після введення першої дози. У нашому випадку це, орієнтовно, 9 липня.
Читайте також:
Склали рейтинг сімейних лікарів Вінниці. До кого ще можна записатись?
Вінницьку лікарню Пирогова включили до закладів, яким дозволена трансплантація
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер