Хоча на календарі кінець грудня, метеорологічна зима цього року ще не почалась. При цьому температура перевищує кліматичну норму. За вікном замість пухкого снігу — тумани, дощі, розквітлі дерева.
Такого грудня українці не бачили давно. Не лише природа потерпає від погодних курйозів. Метеозалежні люди страждають від такої аномалії. Коливання температури в межах 10-15 градусів у холодну пору небезпечні для людей, у яких є хронічні захворювання, проблеми із серцево-судинною системою, переконують фахівці.
Кожен третій українець має підвищений артеріальний тиск і часто не знає про це. Підвищення артеріального тиску (артеріальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба) виявляється у 25% дорослого населення України і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя.
Під час перепаду температур в зоні ризику знаходяться саме люди з серцево-судинними захворюваннями. Тепла зима супроводжується зниженням атмосферного тиску, який впливає і на гіпотоніків. В результаті таких атмосферних коливань вони починають страждати від відчуття нестачі повітря.
Тому фахівці рекомендують: слідкувати за артеріальним тиском, вчасно вживати рекомендовані лікарем медикаменти. У разі погіршення стану — звертатися до лікарів швидкої медичної допомоги.
— Виклики на станцію зросли в рази, — розповідають у Вінницькому центрі екстреної медичної допомоги. — Здебільшого люди похилого віку потерпають від погоднього катаклізму, і вже в критичному стані телефонують до нас. Найчастіше викликають швидку через серцеві напади і гіпертонічну хворобу.
— У нас в аптеці щодня ажіотаж, — діляться фармацевти в аптеці. — Багато людей різного віку просять виміряти артеріальний тиск, скаржаться на погане самопочуття. Продаж ліків від серцево-судинних захворювань теж значно збільшилися.
Потерпають від аномальної зими і метеозалежні люди. Також складнощі з диханням через нестабільну вологу і теплу зимову погоду мають астматики.
Якщо людина споживає достатньо вітамінів, то її імунітет буде залишатися захищеним у найгіршу погоду. Так сказали 20minut.ua фахівці-імунологи. Ідеально підійде в зимовий час вівсяна каша, йогурт, мед і апельсиновий сік. Організм отримає набір корисних речовин, а ви — гарне самопочуття і чудовий настрій.
— До перекусів обов’язково включайте різні цитрусові, ківі, а в основних прийомах їжі повинна бути квашена капуста. З таким раціоном вітамін С буде у в достатку, — каже лікарка. — Особливо це стосується людей, схильних до застудних захворювань та серцевих хвороб.
Взимку організму людини просто катастрофічно не вистачає вітаміну D, який виробляється під впливом сонячних променів. Цей вітамін сприяє зміцненню імунітету, допомагає протистояти алергії і інфекціям, а також запобігає появі зимової депресії.
— Нестачу вітаміну D можна заповнити завдяки штучним препаратам або ж деяким розмаїттям в харчуванні. Так, якщо на вулиці стало зовсім мало сонця — включіть в свій раціон більше, морської риби, яєць, грибів, молочних продуктів, — говорить імунолог.
Автор Лариса ОЛІЙНИК
Читайте також:
На початку епідемії. Як вінничани хворіють на грип і ГРВІ та чи купують вакцину
Чому навіть важко хворі можуть вакцинуватися? Медики все пояснили
Чому різні хлібини псуються інакше і про що говорить хлібна цвіль? Перевірили з експертами
«Хоспісу бути»: Володимир Шамрай розповів, чому так необхідний цей заклад
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер