Вакцинацію потрібно робити, за словами лікаря-інфекціоніста Євгена Щербини, в момент максимального здоров’я. Якщо, наприклад, дитина чи дорослий має високу температуру тіла, вакцинацію тимчасово робити не потрібно. Але не варто чекати, поки пройдуть остаточні прояви хвороби, а щеплюватись.
— До речі, в Європі та США дітей вакцинують при температурі, ГРВІ чи кишковій інфекції, головне, щоб не на фоні ускладнень, — каже Щербина. — У американській академії педіатрії є нормативи — реальні причини відмовитись від щеплення. Наприклад, важка непереносимість попередньої вакцини, або імунодефіцит (живі вакцини робити не можна). Чи важке неврологічне захворювання типу епілепсії.
Але, як каже лікар, насправді випадків, коли тимчасово вакцинуватись не можна — поодинокі. Про що свідчить оновлений перелік протипоказань, який враховує міжнародні рекомендації ВООЗ, американської асоціації інфекціоністів, узгоджений з австралійськими, канадськими та британськими рекомендаціями щодо профілактичних щеплень.
У новій редакції медичні протипоказання поділили на «абсолютні протипоказання» до “застереження” від вакцинації. За словами лікаря, потреба оновити цей документ відповідно до світових рекомендацій та передових практик назріла давно, адже у старій версії протипоказання часто були недостатньо клінічно обгрунтовані.
Наприклад, протипоказання для людей із можливою алергічною реакцією на компоненти вакцини, класифікували відповідно до можливих алергенів. Протипоказання для людей з первинним імунодефіцитом розділили за типами імунодефіциту. Окремо виділили рекомендації для вакцинування вагітним або жінкам, які планують вагітність, чи годує груддю та інше.
Читайте також:
Чому різні хлібини псуються інакше і про що говорить хлібна цвіль? Перевірили з експертами
Скільки дітям можна «сидіти» в телефоні і як зберегти зір школяра? Розповідає лікар-офтальмолог
Вакцини за півціни. Понад 9000 вінничан прищепилися за програмою «Стоп грип»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер