Чому різні хлібини псуються інакше і про що говорить хлібна цвіль? Перевірили з експертами

Чому різні хлібини псуються інакше і про що говорить хлібна цвіль? Перевірили з експертами
Ірина Власенко прокоментувала чотири хлібини, які зацвіли по-різному
  • Якщо різного виду хліб покривається інакшою цвіллю, то що це означає? Редакція провела перевірку та запитала в експертів про причину такого явища. 
  • Товарознавець і лікарка розказали, чим загрожує поява цвілі, плісняви, грибка. Та як обирати хлібобулочні, щоб не зашкодити здоров’ю. 

Редакція «20 хвилин» провела експеримент. На прилавках магазинів ми купили 4 хлібини: «Бородинський на заквасках», чорний житній хліб та сірий хліб від вінницького виробника і «Бородинський» Рівненської фабрики «Хлібодар». Перевірити, чи дійсно цвіль на різних хлібинах буде відрізнятися, нам підказали читачі. 

— Проведіть експеримент і ви побачите: випечений з неякісної муки хліб зацвіте інакше. Це добре видно на чорному-бородинському. Якщо з’являється біла цвіль, схожа на порошок, це значить виробник закупив зіпсовану сировину, щоб здешевити виробництво, — розповів по телефону редакції постійний читач 20minut.ua.

І наші журналісти домовилися зі спеціалістами, щоб вони візуально оцінили вигляд цвілі на різних хлібинах та дали свої експертні пояснення. Оскільки термін придатності на упаковках вказував 5-7 діб, ми рівно через тиждень усі зразки хліба віднесли до фахівців. 

На момент зустрічі зі спеціалістом з кафедри товарознавства, експертизи та торговельного підприємництва Вінницького торговельно-економічного інституту хлібини вкрилися цвіллю. Лишень рівненський «Бородинський» був без видимих ознак грибка. У «Бородинського на заквасках» цвіль була білого кольору, схожа на крейду (таку описував читач). А у чорного та сірого — звичайна зелена пліснява. 

Відео дня

Чому різна пліснява і чим вона небезпечна?

Завідувач кафедри товарознавства, експертизи та торговельного підприємництва Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ Ірини Власенко дала оцінку хлібним виробам. У лабораторії вона оглянула продукт і розповіла, чому хліб швидко пліснявіє, чому на різних сортах цвіль різна і чому грибок небезпечний для людини. 

— У світі існує сотні видів грибка різного походження, — розповідає експерт. — Колір цвілі на хлібних виробах залежить не лише від якості борошна, а й технології виготовлення продукту, від умов його реалізації та зберігання. Якщо на хлібі з часом грибок не з'являється — це може свідчити про високу кількість консервантів у продукті. Так чи інакше хліб з ознаками цвілі не лише непридатний для вживання, його навіть в приміщеннях зберігати не можна. Пліснява токсична. Вона завдає шкоди внутрішнім органам, викликає алергії, навіть може викликати рак.

 

Фахівець з торговельно-економічного стверджує: сьогодні якість хлібних продуктів залишає бажати кращого. Це підтверджують численні лабораторні дослідження. Виробники намагаються максимально зменшити витратну частину, що одразу позначається на якості, поживних і корисних властивостях майже усіх хлібобулочних виробів. 

Крім того, у торгових точках реалізують ще теплий хліб, упакований в пакет. Споживач такий розбирає, оскільки він свіжий, проте має знати — запрілий в упаковці хліб швидко зацвіте.

 

Лікар: обирайте хліб з натуральними складовими

Асистент кафедри «Пропедевтична педіатрія» Вінницького національного медичного університету імені Пирогова Тетяна Антонець розкрила медичний аспект питання.

— Хліб часто вживаний продукт. Окрім того, що його щодня вживають дорослі, його їдять діти. Тому варто не ігнорувати надписи на упаковках, — каже лікар. — Хліб має бути виготовлений виключно з натуральних компонентів. Звертайте увагу на термін зберігання. Наша родина купує бездріжджовий хліб. І саме таку кількість, яку вистачить на 1-2 дні.

— Якщо побачили плісняву на хлібопродуктах, не потрібно її видаляти потім пекти чи смажити хліб, — застерігає Тетяна Антонець . — Токсини термостійкі, вони небезпечні для організму людини. Не варто вважати плісняву корисною і плутати її з цвілевими грибами роду Penicillum, з яких у 1896 році було виділено перший антибіотик Пеніцилін. До речі антибіотики — це не цукерки, їх теж варто приймати відповідно до призначення лікарів. У споживачів також виникне питання: а як же модні сири з пліснявою? На сирах вона штучно культивована, корисна, містить вітамін В. Узагалі будь-яка цвіль, грибки не мають знаходитися в приміщеннях, де живуть чи працюють люди. Подивіться фільм «Пліснява», і ви все зрозумієте.

Експерти порадили: перед тим, як купити хліб, на упаковці уважно прочитайте склад продукту, термін і умови зберігання обраного виробу. І ще нагадали, що цвітуть хлібобулочні вироби також і при неправильному зберіганні. Наприклад, при високій вологості повітря (вище 70 відсотків) і підвищеній температурі (вище 25 ° С).


Читайте також:

Взути і забути або Як правильно обрати якісне взуття. Розповідають товарознавці

Випити і залишитись живим. Як обрати якісний алкоголь, розповідають експерти

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (21)
  • Павло Гук
    вашим сайтом  не зручно користуватися. мало того, що треба залогинитися, так ще й реклама затуляє півекрана тексту. ганьба таким програмістам
  • Лана Ландик
    Хліб цвіте через 2-3 дні і пахне кислим. Зрозуміло що якийсь наколот. І який продукт не візьми то не натуральний. Масла вдень з вогнем не знайдеш. Сметани теж.
  • александр никитин
    Різаний хліб швидко цвіте,а не ризаний зберігається довше,ще у нас продають на базарі бездрожевий і в бумажних пакетах ,а не в полієтіленових?Пора ці пакети зовсім заборонити!
  • Женя Магдий
    вам авторизация на сайте новостей ??  )))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:30 Азовцю Назарію «Грєнці» Гринцевичу з Вінниці присвоять звання Героя України 09:21 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 8 липня 09:10 ТОП-5 приватних шкіл Вінниці, куди мріють потрапити батьки та діти (партнерський проєкт) 08:13 Вакансії в супермаркеті «Грош», ресторані "Домашня редакція" та 76 актуальних пропозицій роботи у Вінниці Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 08:12 Сьогодні 8 липня: Яке свято, хто іменинник та головні прикмети дня 21:01 Відключення води 8 липня: кого торкнеться та як підготуватись 20:02 Як подати мотиваційний лист під час вступу до вишу: покрокова інструкція 19:19 «Бентлі» за понад 10 мільйонів та інші люксові авто: найдорожчі машини, які продають у Вінниці photo_camera 18:15 Заклади Вінниці, що мають дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт) 18:13 Вінницький ТЦК спростовує інформацію про зміну адрес 17:31 Найспортивнішу родину Вінниччини визначили у Липовці 17:15 У Вінниці збільшилась кількість дитячих травм через водіння самокатів і скутерів play_circle_filled photo_camera 17:02 «Вовки» і «Вовчиці» виграли всі матчі в домашньому турі чемпіонату України з флаг-футболу 16:06 На Вінниччині затримали чоловіків, що «продавали» виїзд за кордон за $7000 photo_camera 14:40 «Мелемо на кам’яних жорнах і печемо на заквасках»: у Липовці відроджують культуру українського хліба 14:18 На Шимка водій збив жінку на пішохідному переході: потерпілу госпіталізували 13:13 Нетверезий водій збив 14-річну дівчинку та втік з місця ДТП 12:15 У селі Кочурів зі ставка дістали тіло 39-річного чоловіка 11:45 Увага, водії! Як не зіпсувати кондиціонер — і де у Вінниці його ремонтують (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up