Алергія: чому виникає і чи можливо її уникнути?(Новини компаній)

Алергія: чому виникає і чи можливо її уникнути?(Новини компаній)

Весна та літо — нелегкий час для алергіків. Адже з теплою погодою не тільки гріє сонечко і розквітають квіти і дерева, а й розпочинається сезонна алергія, відома також як поліноз. Утім,  підготуватися до сезонної алергії, а також зменшити її прояви можливо. Разом з медичною лабораторією ДІЛА розповідаємо про методи діагностики та лікування сезонної алергії.

Зміст

Які симптоми сезонної алергії?

Сезонна алергія – це алергія на пилок рослин, що проявляється в період цвітіння дерев, лугових трав, декоративних, злакових культур та бур'янів. 

Теплий сезон характеризується змінами у стані здоров’я людей, які страждають від весняної сезонної алергії. Особливістю сезонної алергії є те, що після закінчення періоду цвітіння — симптоми зазвичай зникають.

Симптоми сезонної алергії відрізняються своєю різноманітністю:

 • Сильний нежить з постійними прозорими слизовими виділеннями;
 • Свербіж у носі;
 • Набряки обличчя;
 • Сльозотечі, виділення та свербіж очей;
 • Приступи задишки та кашлю; 
 • Реакції та ознаки харчової алергії та інші.

Але варто звернути увагу, що часто симптоми сезонної алергії можна сплутати з симптомами гострих респіраторних захворювань. У цьому, власне, і полягає складність лікування. Адже, визначити хворобу – це вже половина шляху до її лікування. Якщо немає добре і яскраво видимих симптомів, то справді можна сплутати з будь-якими вірусними інфекціями, адже може з’явитись хрипота та осиплість голосу, а також ускладнення дихання, кашель чи навіть незначне підвищення температури (зазвичай до 37,5). 

Проте є відмінності. Симптоми алергії зазвичай виникають щороку у певний сезон (весна-осінь). Під час алергічних реакцій не відзначається підвищення температури, в той час як при застуді температура може підвищуватися. Симптоми застуди зникають протягом 10 днів, тоді як алергія може тривати від кількох тижнів до місяця, іноді й довше. Нарешті, симптоми алергії зменшуються або зникають при застосуванні протиалергічних препаратів, у той час як симптоми застуди не відступають.

Чи можна полегшити ці симптоми і як?

Перш за все, важливо зрозуміти, що алергія – це реакція вашого організму, а не звична хвороба. Саме тому, боротися у цьому випадку можна з симптомами, аби полегшити собі життя. В період цвітіння вашого причинного алергену експерти лабораторії ДІЛА пропонують ряд заходів, які зменшать пилкове навантаження на слизову органів дихання й покращать якість життя під час алергічного сезону:

 • Зайвий раз не відчиняти вікна та двері, також можна додатково встановити системи очищення повітря або ж кондиціонери, які мають спеціальні захисні фільтри. Це допоможе полегшити ситуацію бодай у приміщенні, в якому ви перебуваєте;
 • Зазвичай концентрація пилку є максимальною вранці та ввечері. Тому в  цей час вам краще не виходити на вулицю та перебувати в приміщенні з відфільтрованим повітрям;
 • Змінювати одяг одразу після повернення з вулиці, а також не лінуватися приймати душ частіше. Бодай 2 рази на добу. За потреби, важливо помити і волосся, адже на ньому теж може осідати пилок;
 • У помешканні важливо не просто прибирати, але й також проводити саме вологе прибирання. Тоді набагато легше зібрати й усунути пилок, що міг потрапити до помешкання;
 • Не сушити речі на вулиці;
 • Також у цей період важливо обмежити у своєму раціоні кількість продуктів, у яких є підвищений рівень гістаміну.

Ще порятунком у цій ситуації може стати туалет носової порожнини, який варто проводити регулярно. Також можна промивати ніс сольовими розчинами.

Алергію потрібно діагностувати?

Шлях пацієнта від проявів алергічних подразниів  до встановлення діагнозу, сповнений спроб самостійно встановити собі діагноз і призначити лікування. Це, звичайно, призводить до помилок та втрати часу, бо необхідних знань у пацієнта просто немає. В кращому випадку, при появі алергічних або подібних до них симптомів, хворий звернеться за порадою до фармацевта або просто в інтернеті спробує нагуглити собі діагноз та лікування.

Зазвичай, все завершується придбанням протиалергічних та антигістамінних лікарських препаратів. Іноді це лікування може спрацювати, але у більшості випадків - ні. 

Хронічне запалення слизової носа може призвести до синуситів, отитів, тривалого кашлю й утрудненого дихання. У деяких випадках сезонна алергія може призвести до розвитку бронхіальної астми й навіть анафілактичного шоку. 

Такі симптоми погано контролюються, адже істинна алергічна реакція виникає внаслідок дії алергенів, які визначаються лише завдяки обстеженню. Щоб ефективно вилікувати алергію або ж попередити алергічні реакції, необхідно правильно визначити першопричини виникнення таких реакцій. Загалом рекомендовано проходити дослідження на визначення пилкових алергенів та їх подальше лікування після закінчення періоду цвітіння, у стадії ремісії.

Необхідною умовою лікування алергії і попередження алергічних реакцій є визначення першопричини її виникнення. ImmunoCAP – це сучасна і повністю автоматизована технологія виявлення алергії, яка дозволяє точно визначити алергени, що викликають ці симптоми та надає детальнішу інформацію у порівнянні з іншими алергенними тестами. У Вінниці лабораторія ДІЛА спільно з ImmunoCAP пропонує дослідження, що дозволяють з високою ймовірністю спростувати або підтвердити причини алергії. Їх особливістю є те, що разом з результатами, ви отримуєте ще й розгорнуте пояснення з інформацією про алерген, де він міститься, які загальні симптоми викликає, як впоратися з алергією, чи є ризик виникнення ускладнень, як полегшити симптоми тощо.

Це проста подача інформації для вас, як пацієнта, що розтлумачує результати досліджень. Ознайомившись з нею, ви будете проінформовані та спокійні, а під час візиту до лікаря зможете одразу задати йому чіткі питання про лікування тощо. 

Таким чином, надаючи додаткове роз’яснення  шлях пошуку причинного алергену вдасться суттєво скоротити, а пацієнт зможе отримати доказову інформацію про свій стан.

У портфелі алергології ДІЛА є різні варіанти досліджень, аби діагностувати той, чи інший алерген. З результатами дослідження пацієнт отримує розшифровку з інформацією про алерген від ImmunoCAP, що є ексклюзивною пропозицією лабораторії ДІЛА.

Чому важливо не ставити самостійно діагноз, а звернутися до лікаря-алерголога?

Варто пам'ятати, що існують два типи алерго терапії: симптоматична та лікувальна. Люди з легкими алергічними проявами можуть скористатися симптоматичним лікуванням та адаптувати його відповідно до потреби. Це можуть бути антигістамінні препарати, краплі для очей або носа, інгалятори та інше. Однак, таке лікування лише тимчасово знімає симптоми і не вирішує проблему на довготривалий період.

Аби саме лікувати алергію, потрібна специфічна терапія, яку призначає алерголог. Наприклад, застосовують СІТ, тобто алерген-специфічну імунотерапію, один з небагатьох методів лікування алергії, що дозволяє забезпечити стабільний стан здоров'я на довгі роки. Він полягає в тому, що пацієнту вводять алергени, починаючи з малої концентрації й поступово збільшують дозу, що виробляє стійкість до цього алергена. СІТ-терапія на пилкові алергени зазвичай проводиться після закінчення цвітіння. Також лікар допоможе підібрати найбільш ефективні протиалергічні засоби, які в період алергії будуть зменшувати симптоми. 

Багато людей страждають під час цвітіння рослин, але чимало з них досі не знають, що існує лікування алергії, тому не звертаються по допомогу.  Алергію можна контролювати. Завдяки вчасному діагностуванню та лікуванню можна значно покращити якість життя й насолоджуватись контактом із природою в теплу пору року.

 

Читайте також:

Тромбоз: чому виникає і чи можливо його уникнути? (Новини компаній)

Дослідження, яким довіряють: яку медичну лабораторію обрати у Вінниці?"

Вірусні гепатити: симптоми, діагностика та лікування (Новини компаній) 

keyboard_arrow_up