Наприкінці тижня Вінницький лабораторний центр звітує про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ у Вінницькій області. Станом на 26 березня, за їхніми даним, спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на ці недуги. Тим часом на цьому тижні медичну допомогу з даного питання потребували понад 8000 мешканців регіону.
— Захворюваність склала 521, 3 випадки на 100 тис. нас. та є на 7,8 % нижчим базового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось 8020 осіб, серед захворілих 1614 (20,1 %) дітей. Було госпіталізовано 78 осіб в т. ч. 41 дітей. Летальних випадків не зареєстровано, — відзначають у лабораторному центрі.
Де найбільше хворих? Виявили спалахи у місті Ладижин та п'ятьох районах: Барському, Вінницькому, Козятинському, Калинівському та Тиврівському.
Відзначимо, що з початку епідемічного сезону на Вінниччині щеплення отримали 22 тисячі 604 людини.
Як відрізнити COVID-19 від грипу за першим симптомом?
Дослідники Університету Південної Кароліни опубліковані дійшли висновку, що вже при перших симптомах видно, чи це COVID-19, грип чи застуда та обрати своєчасне лікування. Вони проаналізували тисячі історій хвороб респіраторних захворювань, звертаючи увагу на послідовність появи симптомів. На основі отриманих даних, склали найбільш вірогідні послідовності появи симптомів коронавірусу та порівняли їх з грипом, застудою та алергією. Їх схему опублікувала Українська правда:
Вчені побудували наступну залежність між основними респіраторними хворобами і їхніми першими симптомами:
Дослідники зауважують, не у всіх недуга протікає однаково. Втім, у переважній кількості випадків, симптоми хвороб проявляються саме у такому порядку.
Читайте також:
На Вінниччині COVID-19 забрав уже тисячу життів. Дані по Вінниці та районах
За добу госпіталізували понад п'ять тисяч людей. Дані про COVID-19 на 28 березня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер