У жовтні, 10 числа, Івасику зробили операцію. Видалили дві пухлини. Лікарі сказали, що операція пройшла вдало. Хлопчик почав відновлюватись.
За п’ять днів його виписали з лікарні. Подальше обстеження та підготовка до хіміотерапії проходили амбулаторно. Але все ще у Туреччині.
Протягом двох з половиною тижнів хлопчику зробили всі необхідні тести, аналізи, у тому числі люмбальну (спинномозкову) пункцію.
Результати виявилися невтішними – у лікворі (спинномозковій рідині) було знайдено ракові клітини, що означає активізацію пухлини.
Було прийнято рішення про термінову зміну протоколу хіміо- та радіотерапії на більш складний і на думку лікарів більш ефективний.
Івасику підшкірно імплантували порт-систему. Вона призначається для уникнення повторних внутрішньовенних втручань, які трапляються при призначенні нових курсів хіміотерапії.
У той же час батьки Вані отримали результати молекулярно-генетичної діагностики, які підтвердили найгірші очікування щодо діагнозу – дифузна гліома з мутацією гена К27М. За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я така пухлина відноситься до IV ступені злоякісності.
У останній день жовтня п’ятирічний вінничанин почав курс радіо- та хіміотерапії.
– Почати його раніше не було можливості. Оскільки важливим фактором для початку радіотерапії було загоєння післяопераційних рубців, – розповідає мама Вані Євгенія Бедрій. – За час, що минув від операції, пухлина почала знову рости. Лікування не має миттєвої дії, а накопичення радіації та хімії відбувається поступово, тому стан Івасика погіршується.
Мама розповідає, що син став гірше ходити, говорити, менше користується правою ручкою. З’явилися складнощі з ковтанням рідини та подвоєння в очах.
– Ми продовжуємо лікування, щоб зупинити активний ріст пухлини. Паралельно шукаємо клініки та лікарів по всьому світу, які візьмуться за лікування саме нашої проблеми, – продовжує Євгенія. – Ми знаємо про ряд новітніх методів, які використовуються в боротьбі з гліомами. Як тільки отримаємо конкретну пропозицію – вирушимо на подальше лікування.
На сьогоднішній день існують позитивні результати експериментальних програм у Німеччині та Сполучених Штатах Америки. Батьки шукають можливості участі в них.
Більш детально про ситуацію: Його просто знудило у садочку. А потім у Івасика виявили злоякісну пухлину мозку
Від початку на лікування хлопчика необхідно було зібрати 70 тисяч доларів. Після дообстеження у турецькій клініці – ця сума подвоїлась.
Станом на 1 листопада родині Бедрій вдалося зібрати 124 600$ (За словами Євгенії, сума надходжень та кількість витрат відтоді майже не змінились).
З них 35 700$ – пішло на операцію; на консультації – 586$; обстеження – 7 530$, встановлення порту – 1 580$, супутні витрати – 1 910$, початковий етап лікування (перший місяць) хіміотерапія і променева терапія – 42 350$. Всього 89 656$.
Через погіршення стану, клініка встановила новий рахунок на підтримуюче лікування протягом року – 76 400$. Це за умови, що за цей час в Івасика не буде ніяких ускладнень.
Для оплати рахунку родині не вистачає 41 456$.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Зато всем не похер, когда Полякова жопу показала.