Гепатит А на Вінниччині: скільки зараз хворих та що показують перевірки

Гепатит А на Вінниччині: скільки зараз хворих та що показують перевірки
 • На Вінниччині продовжують вивчати спалах гепатиту А.
 • Досліджують якість води, проводять опитування серед пацієнтів.
 • За добу зафіксували три нові випадки. Загалом захворіли 339 людей.

Оновлену інформацію оприлюднив Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації.

Про хворих

Вінницької обласної військової адміністрації у Вінницькій області загалом для надання допомоги пацієнтам з інфекційними хворобами виділено 388 ліжок. Завантажені — 12,8%.

На території регіону організували та провели вакцинацію проти вірусного гепатиту А 761 людині. Медичних працівників — 669, контактних — 92, з них 42 дитини.

Відео дня

Перевірка води

Досі досліджується якість води, яка споживається. За період з 17 жовтня по 17 листопада 2023 року фахівці відібрали 376 проб води для лабораторного дослідження.

За результатами: 117 проб відповідають вимогам Державних санітарних норм, у 37-ми виявили невідповідність вимогам якості питної води:

 • 20 водопровідна мережа — по вмісту ентерокококів, загальних коліформ;
 • 16 кринична — по вмісту кишкової палачки,ентерококів, загальних коліформ, загальному мікробному числу.
 • 1 бутильована по загальних коліформах, загальному мікробному числу.

На санітарно-хімічні показники відібрали 124 проби, дослідили 124 проби. В 72-х пробах встановили невідповідність вимогам.

Проводиться подальша робота з організації та здійснення пробовідборів зразків питної води, забезпечується проведення досліджень.

Припущення про джерело спалаху

У МОЗ висунули припущення — збудник міг бути у водопровідній мережі. Про це, як ми розповідали раніше, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в онлайн-інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

«Чітко не встановлено джерело, з якого розпочався спалах. Були розглянуті різні варіанти. Найбільшу перевагу надаємо варіанту з водопровідною мережею, але імовірність харчового шляху передачі також не виключаємо, — сказав міністр. — Ми переключилися на запровадження протиепідемічних заходів, які швидко могли б дати результат. Наприклад, хоч по водоканалу й не виявили збудника, але відразу запустили гіперхлорування. Це потенційно могло знищити й інші збудники (які там ще могли бути – ред.), тому надалі ми їх і не виявили».

Нагадаємо, у Вінницькій області надзвичайна ситуація через спалах вірусного гепатиту. У зв’язку зі спалахом хвороби Боткіна у Вінниці школи перевели на дистанційку. Також у Вінниці посилили протиепідемічні заходи. Детальніше, як вберегти себе від гепатиту А, читайте в матеріалі за посиланням.

 

Читайте також:

Гепатит А у Вінниці: через хворобу деякі садочки можуть перейти на дистанційне навчання

«Нові випадки реєструємо щодня»: у Вінниці спалах захворюваності на гепатит А

Через спалах гепатиту А на Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • Тамара Руденко

  Все залежить вiд квалiфiкацii та професiонaлiзма фахiвцiв...
  Кар'ери, пробитi власною головою, завжди мiцнiшi й ширшi за кар'ери, прокладенi низькими поклонами або заступництвом поважного дядечка. На жаль у нас мало фахiвцiв, люблячих свою справу, тому йде рicт онкозахворюваностi  за рахунок споживання неякiсноi води,неякicних, не контрольованих продуктiв харчування на вмiст добавок, та забрудненого повiтря на бензпiрен, формальдегiда, свинець. В нашому мiстi придiляеться увага не мешканцям його, а автомобiльному транспортi, не деревам, якi захищають нас вiд транспорту, а автостоянкам... I маемо те, що маемо.
 • Ирина Ирина

  Работать не пробовали?
 • Лариса Леонідівна

  Наче  колись люди  не зворіли на гепатити ,
  на вірусні  захворювання .
  Роздули тему , щоб  вакцини розпродати.
  Думають що народ зовсім уже  нетямущий .

keyboard_arrow_up